А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пентал (Ipental)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору,круглі, двоопуклі, вкриті кишковорозчинною оболонкою, з запахом ваніліну;склад: 1 таблеткамістить панкреатину 192 мг, геміцелюлази 50 мг, жовчі бичачої очищеноївисушеної 25 мг;допоміжні речовини

: натрію хлорид, кальцію фосфат двозаміщений,магнію стеарат, тальк очищений, діетилфталат, ацетатфталатцелюлози, оліякасторова, натрію бензоат, цукроза, акації смола, желатин, етилванілін, титанудіоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Ферментні препарати, що покращують процеситравлення. Код АТС А09А А02.

Фармакологічні властивості. Іпентал є ферментним препаратом, що стимулюєпроцеси травлення і рекомендується для профілактики та лікування порушеньтравлення. Він допомагає натуральним ферментам у повному перетравлюванні їжі.Препарат містить панкреатин з ентерооболонкою, яка захищає його при пересуваннізі шлунка до шлунково-кишкового тракту. Ферментні компоненти панкреатину, такіяк протеаза, амілаза і ліпаза, активують перетравлення білків, вуглеводів іжирів у кишечнику, головним чином у лужному середовищі 12-палої кишки та уверхньому відділі тонкої кишки. Протеаза розщеплює важкі фракції білка допептидів. Амілаза перетворює крохмаль на мальтозу, а ліпаза розщеплює жир нажирні кислоти та гліцерин.Екстракт бичачої жовчі посилює дію ліпази в розщепленні жирів і сприяєемульгуванню жирів і абсорбації жирних кислот. Він використовується як заміснатерапія в тих випадках, коли в кишечнику має місце дефіцит жовчі внаслідокпогіршення перетравлювання та абсорбації їжі. Хоча жовч не містить ферментів,вона відіграє основну роль у процесі перетравлювання їжі. Вона сприяєнейтралізації хімусу, який при виході зі шлунка має дуже високу кислотність дляактивації ферментів підшлунової залози. Найважливіша роль екстракту бичачої жовчіполягає в тому, що він сприяє абсорбації, особливо жирів, а також деякихвітамінів, таких, як кальциферол і менадіон, та мінералів, таких як кальцій тазалізо. Його здатність сприяти всмоктуванню жирів, напевно, пояснюєтьсяемульгуванням і утворенням кон’югованих сполук із жирними кислотами, які здатнірозчинятись у рідинах кишечнику. Так само він сприяє всмоктуванню холестерину.Геміцелюлаза, що входить до складу Іпенталу, в основному допомагаєперетравлюванню геміцелюлози. Вона має оптимальну активність у діапазоні pH 3-7і забезпечує повне перетравлення рослинних вуглеводів для продукування глюкози.

Показання для застосування. Іпентал показаний при розладах травлення,пов’язаних із захворюваннями підшлункової залози, жовчного міхура і печінки.Він рекомендується при порушеннях травлення у шлунку, неприємному відчутті вживоті, болю, газоутворенні, пов’язаному з вищезазначеними розладами; припорушенні травлення, пов’язаному з поганим пережовуванням унаслідок проблем іззубами, при метеоризмі, після вживання важкої або жирної їжі, для усуненнягазів перед рентгеном і сонографією черевної порожнини.

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. Іпентал приймаютьпо 1 - 2 таблетки, 3 рази на добу, під час їди або відразу після неї, запиваючиневеликою кількістю води. Курс лікування може бути від кількох діб (припорушенні травлення внаслідок неправильного харчування) до кількох місяців інавіть років (за необхідності постійної замісної терапії). Дітям від 6 роківпризначають по 1 таблетці 3 рази на добу.Перед проходженням радіологічногоабо ультразвукового обстеження приймають по 2 таблетки 2-3 рази на добу, за 2 -3 доби до обстеження.

Побічна дія. З боку системи травлення – рідко(при застосуванні препарату у високих дозах) пронос, нудота, біль у животі.Алергічні реакції – почервоніння шкіри, біль у ротовійпорожнині, на ділянці біля анального отвору, сльозотеча, чхання, висипання нашкірі.

Протипоказання. Іпентал протипоказаний застосовувати пацієнтам зпідвищеною чутливістю до компонентів препарату або до препаратів, які містятьферменти тваринного походження; при тяжких захворюваннях печінки з підвищенимвмістом білірубіну у сироватці крові, з паралічем клубової кишки, закупорціжовчних протоків. Вагітність, період лактації, діти до 6 років.

Передозування. Іпентал не містить речовин, які можуть спричинитиотруєння. У випадку виникнення алергії потрібно проводити звичайні заходи(відміна препарату, десенсибілізувальна терапія).

Особливості застосування. Необхідно застосовувати препарат зобережністю пацієнтам з хронічним запаленням підшлункової залози в минулому. Слід мати на увазі, що при високій активності ліпази, якавходить до складу Іпенталу, підвищується ймовірність розвитку тяжких запорів удітей.При застосуванні Іпенталу можуть виникати порушеннятравлення у пацієнтів з підвищеною чутливістю до панкреатину та у хворих післяоперативних втручань на кишечнику.При застосуванні препарату у високих дозах можливоподразнення ділянки прямої кишки біля анального отвору.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. До або під час їди можна застосовуватипрепарати, що зменшують кислотність у шлунку, для зменшення дезактиваціїпанкретину шлунковими кислотами. Можливо застосування Іпенталу для збільшення всмоктуваннядеяких лікарських засобів (парааміносаліцилова кислота, сульфоніламіди,антибіотики).

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла, сухому місці при температурі від 8 до 25 єС.Термін придатності - 2 роки
 
Переглядів: 1925 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я