А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пенестер (Penester)

міжнародна та хімічна назви: фінастерид; N-терт-бутил-3-оксо-4-аза-5альфа-андрост-1-ене-17бета-карбоксамід;

основніфізико-хімічні властивості: плоскі, світло-жовтого кольору, сочевицеподібної форми таблетки,вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 5 мг фінастериду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон30, натрію докусат, карбоксиметіамілюм натрієвий А, магнезії стеарат,гіпромелозум 2910/5, макроголь 6000, тальк, титану діоксид, диметикону емульсіяSE2, заліза оксид жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.Фармакотерапевтична група.Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози.Інгібітори тестостерон-5-альфа-редуктази.Код АТФ G04CB01.

Фармакологічні властивості. Доброякісна гіперплазія передміхурової залози(простати) (ДГП) у своєму розвитку залежить від трансформації андрогенногогормону тестостерону у більш активний його аналог – дигідротестостерон, якийактивує гіперплазію простати. Фінастерид є специфічним інгібітором одного звнутрішньо-клітинних ензимів (5альфа-редуктази), який розщеплює тестостерон і, таким чином, попереджає йоготрансформацію у дигідротестостерон. Тим самим фінастерид знижує рівеньдигідротестостерону у крові. Як наслідок – стримується або гальмуєтьсярозростання тканин простати, яке залежить від концентрації в кровідигідротестостерону. У пацієнтів зменшується розмір простати, збільшуєтьсяоб’єм сечі, нормалізується акт сечовиділення.Фармакокінетика. Після прийомувнутрішньо фінастерид всмоктується відносно повільно. Пік його концентрації уплазмі крові досягається через 2 години після прийому. Біологічна доступністьфінастериду після прийому через рот становить 63 %. Приблизно 93 % зв’язуєтьсяз білками плазми крові. Біологічний період його напіввиведення становить 6годин, хоча з віком пацієнтів він може подовжуватись до 8 годин (у пацієнтіввіком за 70 років). Фінастерид метаболізується у печінці, а метаболітивиділяються з сечею і калом. Плазматичний кліренс приблизно 165 мл/хв., об’ємрозподілу 76 л.

Показання для застосування. Фінастеридпризначається для терапії і контролю прогресування ДГП. Для зменшення ризикувиникнення гострої затримки сечі, зниження ризику необхідності хірургічноговтручання, в т.ч. трансуретральної резекції простати та простатектомії.

Спосіб застосування та дози. Звичайнопацієнту призначають 1 таблетку на день. Для досягнення клінічного ефекту убільшості випадків потрібен курс лікування від 6 до 12 місяців. Вносити зміни удози, як правило, не потрібно, навіть у випадках ниркової недостатності (кліренскреатиніну до 0,9 мл/хв.). У випадках печінкової недостатності лікування требапроводити під контролем лікаря, оскільки фінастерид метаболізується саме упечінці.

Побічна дія. Найбільшчастими побічними ефектами при лікуванні фінастеридом були такі сексуальнірозлади, як зниження сексуального потягу (libido), зменшення об’єму сперми,імпотенція. Відзначалось також збільшення розміру грудних залоз у чоловіків(гінекомастія), але цей феномен зникав після переривання терапії. Можливіалергічні реакції (шкірні висипи, свербіж, набряки обличчя, тестикулярнийбіль).

Протипоказання. Підвищена чутливість у пацієнтів до активногоінгредієнта або до інших складових компонентів препарату. Фінастерид взагалі непризначений для жінок. Він може спричиняти аномалії статевих органів у зародкачоловічої статі, що розвивається у матці. Цей тератогенний ефект буввстановлений в експериментах на тваринах. Він, очевидно, пов’язаний з блокадоюметаболічної трансформації тестостерону у дигідротестостерон.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Будь-якої клінічновираженої взаємодії фінастериду з іншими лікарськими засобами до цього часу небуло встановлено (в т.ч. пропранолол, дигоксин, глібенкламід, варфарин,теофілін, антипірин).Фінастерид не має значного впливу на ензиматичну систему метаболізму ліків,пов’язану з цитохромом П-450.

Передозування. До цього часу не булозареєстровано клінічно виражених випадків передозування фінастериду. У разіпередозування рекомендується обмежитися проведенням симптоматичної терапії.

Особливості застосування. За пацієнтами звеликим об’ємом залишкової сечі або з виразною затримкою сечовиділення слідпостійно наглядати, щоб не допустити виникнення у них обструктивної уропатії.Виділення фінастериду з молоком не було встановлено.Невеликі кількості фінастериду були виявлені у спермі. У зв’язку з цимвагітні жінки і жінки дітородного віку не повинні безпосередньо контактувати ізспермою пацієнтів, які лікуються фінастеридом.Фінастерид не впливає на працездатність пацієнтів, їх пізнавальну ісенсорну спроможність, прийняття рішень, здатність керувати автотранспортом,механічними пристроями, виконувати роботу на височині та ін.Вплив на концентрацію специфічногоантигену простати (ПСА) у сироватці крові і розвиток раку простати: в контрольованихклінічних випробуваннях на групах пацієнтів з ДГП і одночасно, підвищеними уних рівнями ПСА частота переродження ДГП у ракову пухлину за періоддовгострокового нагляду статистично не відрізнялась у двох альтернативнихгрупах (одна лікувалась фінастеридом, іншій давали плацебо). Перед початкомтерапії фінастеридом і надалі пацієнтам з ДГП рекомендується періодичнопроводити ректальне пальцеве дослідження стану простати і інші діагностичнідослідження для виключення можливого раку.Впливна лабораторні тести: концентрація ПСА у сироватці крові залежить від вікупацієнта і розміру простати, яка також збільшується з віком. У пацієнтів, якілікуються фінастеридом, концентрація ПСА звичайно знижується. У більшостівипадків протягом першого місяця терапії спостерігається швидке зниження ПСА,але потім його рівень стабілізується. Після 6-місячного курсу лікуванняконцентрації ПСА становлять лише половину початкових рівнів і значно нижчі (≈50 %) у порівнянні з іншими пацієнтами ДГП, які мають нормативні показники ПСА.

Умови та термін зберігання. Препарат необхідно зберігати в недоступному длядітей, сухому, захищеному від дії світла місці при температурі 10 - 25оС.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1107 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я