А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пдр 400, пдр 800 (Pdr 400, pdr 800)

міжнародна та хімічна назви: ethambutol;[S-(R*,R*)]-2,2'-(1,2-Етандіїлдиіміно)біс(1-бутанол) (у виглядідигідрохлориду);

основні фізико-хімічнівластивості: ПДР 400 – білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, ПДР 800 –білі, подовженої форми, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з рискою з одногобоку;

склад: 1 таблетка міститьетамбутолу гідрохлориду 400 мг або 800 мг;допоміжні речовини: дикальцію фосфат, кремніюдіоксид колоїдний, полівінілпіролідон, тальк очищений, метилпарабен,,магнію стеарат, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, талькпорошок (А1 grade), гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 6000, титанудіоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозніпрепарати. Етамбутол. Код АТС J04A K02.

Фармакологічні властивості.Протитуберкульозний,антибактеріальний препарат. Активний по відношенню тільки до мікобактерійтуберкульозу. Фармакодинаміка. Механізм ефекту зв'язанийзі швидким проникненням усередину клітини, чим порушує ліпідний обмін, синтезРНК; зв'язуються іони магнію і міді, і порушується структура рибосом і синтезбілка. При монотерапії до етамбутолу швидко розвивається стійкість. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньовсмоктується 75 – 80%. У крові зв'язується з білками 20 – 30%. Добре проникає урізні органи і біологічні рідини, за винятком асцитичної, плевральної іліквору. Найбільші концентрації утворюються в нирках, легенях, слині, сечі.Проникає в грудне молоко. Через неушкоджений ГЕБ не проходить. Cmax досягаєтьсячерез 2 – 4 год. Піддається біотрансформації в печінці з утворенням неактивнихметаболітів (до 15%). Період напіввиведення становить 3 – 4 год. Екскретуєтьсяна 65% нирками шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції (50% - унезмінному стані і 15% - у вигляді неактивних метаболітів) і на 20% –кишечником у незмінному стані.

Показання для застосування.Легеневі іпозалегеневі форми туберкульозу (застосовують тільки в комбінації з іншимипротитуберкульозними препаратами), інфекції, викликані чутливими атипічнимимікобактеріями.

Спосіб застосування тадози. ПДРприймають внутрішньо 1 раз/добу після сніданку. При проведенні первинного лікуванняПДР призначають у дозі 15 мг/кг маси тіла 1 раз на добу; хворим, які приймалираніше протитуберкульозні препарати, а також при проведенні повторного курсулікування ПДРпризначають у дозі 25 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Курслікування 2 місяці. Максимальна добова доза складає 2,5 г. Потім переходять на прийомпрепарату у підтримуючих дозах: 15 мг/кг 1 раз на добу. При проведення циклів лікуванняпрепарат призначають у дозі 50 мг/кг маси тіла 1 – 2 рази на тиждень.Максимальна добова доза – 2 г. При нирковій недостатності дозакоректується залежності від кліренсу креатиніну: при кліренсі креатиніну більше100 мл/хв. добова доза – 20 мг/кг, 70 – 100 мл/хв. – 15 мг/кг, менше 70 мл/хв.– 10 мг/кг, у хворих, що знаходяться на гемодіалізі, – 5 мг/кг, у день діалізу– 7 мг/кг.Дітям старше 13 років ПДРпризначаютьу дозі 20 – 25 мг/кг маси тіла/добу. Максимальна добова доза для дітейстановить 1г.

Побічна дія. ПДР може викликати невритзорового нерва (одно- або двобічний, що виявляється порушенням сприйняття червоногоі зеленого кольорів, звуженням полів зору, зниженням гостроти зору аж до повноїсліпоти). Інші побічні реакції, описані дляетамбутолу гідрохлориду включають анафілактичні реакції, дерматит, свербіж,біль у суглобах, анорексію, нудоту, блювання, печію, металевий присмак у роті,діарею, біль у животі, гарячку, слабість, головний біль, запаморочення,порушення свідомості, дезорієнтацію, можливі галюцинації, загострення подагри,лейкопенія, часто відзначалися тимчасовий парез і поколювання в кінцівкахунаслідок периферичного невриту. Можуть відзначатися підвищення рівня сечовинисироватки і гіперурикемія. Можливе транзиторне порушення функції печінки, на щовказують змінені печінкові тести.Побічні ефекти частішеспостерігаються в пацієнтів літнього віку, хворих на цукровий діабет, пацієнтівз нирковою недостатністю і хронічним алкоголізмом.

Протипоказання. Абсолютні – підвищеначутливість до етамбутолу, ураження зорового нерва, стан після перенесеногоневриту зорового нерва, тяжка ниркова недостатність, діабетична ретинопатія,запальні захворювання очей, катаракта, подагра, вік до 13 років, вагітність,годування груддю.

Передозування. Симптоми: втратагостроти зору, відсутність апетиту, блювання, діарея, гарячка, головний біль,запаморочення, сплутаність свідомості і галюцинації, пригнічення дихання іасистолія.Лікування: симптоматичне, промиванняшлунка, призначення ентеросорбентів.

Особливості застосування. Пацієнтам зі зниженою функцієюнирок може бути потрібен підбір дози залежно від концентрацій етамбутолу вкрові, оскільки основним шляхом виведення препарату є нирки. У зв’язку з тим,що етамбутолу гідрохлорид може впливати на зір, перед початком лікуваннярекомендується проведення повного офтальмологічного обстеження пацієнта. Воноповинно включати визначення гостроти зору, кольоросприйняття, полів зору йофтальмоскопію. У пацієнтів з такими порушеннями зору як катаракта, оборотнезапалення, неврит зорового нерва і діабетична ретинопатія, оцінка змін гостротизору більш важка, і обстеження повинно проводитися з особливою старанністю, щобупевнетися, що відхилення зору не пов'язано із супутніми захворюваннями. Длятаких пацієнтів рішення залежить від співвідношення між очікуваним ефектом іможливим погіршенням зору, бо оцінка змін зору утруднена.Під час тривалої терапії необхідноперіодично визначати функції органів і систем, включаючи функцію нирок, печінкиі кровотворну.

Застосування при вагітностіі годуванні груддю. Не було проведено добре контрольованих дослідженьетамбутолу у вагітних жінок. Тому етамбутол не показано застосовувати увагітних жінок. На час лікування припиняютьгодування груддю.

Вплив на здатність керуватиавтомобілем і працювати з механізмами. Етамбутол знижує гостроту зору,тому слід бути обережними, призначаючи його пацієнтам, що займаються потенційнонебезпечними видами діяльності, які потребують гостроти зору і підвищеноїуваги.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Підсилює ефекти протитуберкульозних засобів. Етамбутол упоєднанні з рифампіцином має високу ефективність при лікуванні туберкульозу. При одночасному застосуванні знейротоксичними засобами можливе посилення нейротоксичної дії етамбутолу(ципрофлоксацин, аміноглікозиди, аспарагіназа, карбамазепін, солі літію,іміпен, метотрексат, хінін).

Умови та термін зберігання.Зберігатипри температурі не вище 25єС у недоступному для дітей, сухому, захищеномувід світла місці. Термін придатності ПДР 400 - 5років.Термін придатності ПДР 800 - 3 роки
Переглядів: 865 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я