А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Паузогест (Pausogest)

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі опуклі таблетки,вкриті плівковою оболонкою, діаметром приблизно 6 мм;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить 2 мг естрадіолу (2,07 мг увигляді естрадіолу гемігідрату) та 1 мг норетистерону ацетату;допоміжні речовини: ядро: кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, крохмалькартопляний, повідон, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат; оболонка: кремнію діоксид колоїдний безводний, титану діоксид кольор.інд. 77891, макрогол 6000, сепіфілм 003 (гіпромелоза 3,9798 мг + макроголстеарат 0,4422 мг).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, що містять гестагени таестрогени. Код АТС G03F A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат містить 17b-естрадіолта норетистерону ацетат і призначений для безперервного застосування.Мала доза прогестагену спричиняє і підтримує атрофію ендометрія. Призастосуванні препарату місячні відсутні.Естрадіол діє через специфічні естрогенові рецептори. Стероїдно-рецепторнийкомплекс зв’язується з ДНК клітини і індукує синтез спеціальних білків.Естрадіол діє і на метаболічні процеси, наприклад, знижує рівень ліпопротеїдівнизької щільності (LDL) холестерину і підвищує рівень ліпопротеїдів високоїщільності (HDL) холестерину і тригліцеридів у сироватці крові.Норетистерону ацетат є прогестагеном, що також діє через рецептори,впливаючи на репродуктивні функції організму жінки, включаючи зміни ендометрія.Норетистерону ацетат впливає на метаболізм ліпідів.При застосуванні комбінації естрадіолу і норетистерону ацетату рівеньхолестерину і ліпопротеїдів низької щільності знижується, а рівеньліпопротеїдів високої щільності і тригліцеридів у сироватці крові залишаєтьсянезмінним.Фармакокінетика. Мікрокристалічний естрадіол добре ішвидко всмоктується. За 4-6 годин після прийому досягає максимального рівня вплазмі крові, концентрація становить 90-100 пкг/мл. Рівноважна концентраціяпрепарату в плазмі крові становить 70-100 пкг/мл. Час напіввиведення приблизно14-16 годин. Більше 90 % препарату зв’язується з білками плазми крові.Естрадіол спочатку окисляється в естрон, а потім перетворюється в естріол.Обидва процеси відбуваються в печінці.Естрадіол та його метаболіти виділяються з організму в основному черезнирки (90-95 %), у формі біологічно неактивного кон’югату глюкуроніду абосульфату, а частина, що залишилася (5-10 %), видаляється з калом у незміненомувигляді.Норетистерону ацетат також швидко всмоктується і перетворюється наноретистерон, а потім метаболізується і виділяється з організму у формікон’югату глюкуроніду або сульфату. Час напіввиведення становить приблизно 3-6годин.

Показання для застосування. Синдром недостатності естрогену в періодменопаузи.Препарат призначений для попередження системних метаболічних порушень,в тому числі постменопаузального остеопорозу, якщо існує високий ризик переломукісток (наприклад: рання менопауза, низька маса тіла, наявність тяжкогоостеопорозу в сімейному анамнезі, недостатність кальцію, кортикостероїднатерапія, виражені порушення руху, алкоголізм, паління).Окрім постменопаузального остеопорозу препарат призначений дляпопередження інших постменопаузальних системних метаболічних порушень(наприклад: зміни шкіри та слизових оболонок, зміни шкіри атрофічного характеру,косметичні проблеми і т.п.).

Спосіб застосування та дози. Загальноприйнята доза: одна таблетка на добу, безперервно. Терапіюнеобхідно починати не раніше, ніж через рік після настання менопаузи.

Побічна дія. У перші місяці прийому препарату можуть виявлятися тимчасові проривніабо мажучі кровотечі, минуща підвищена чутливість молочних залоз, рідшеголовний біль, нудота і набряки.При терапії естрогеном і гестагеном рідко спостерігали мігрень,запаморочення, алопецію, шкірні реакції (наприклад, хлоазми, що можутьзберігатися після закінчення прийому препарату) і скарги, пов’язані звикористанням контактних лінз.

Протипоказання. Вагітність або підозра на вагітність.Виявлена злоякісна пухлина молочних залоз, наявність її в анамнезі абопідозра на неї. Виявлена естроген-залежна пухлина (наприклад: карцинома ендометрія) абопідозра на неї.Гостре або хронічне захворювання печінки або наявність в анамнезізахворювання печінки, після якого функціональні показники не повернулися донорми.Синдром Дубіна-Джонсона або синдром Ротора.Гострий або раніше перенесений тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок,тромбоемболічні захворювання.Генітальні кровотечі неясної етіології.Тяжке серцево-судинне або цереброваскулярне захворювання.Підвищена чутливість до будь-якого інгредієнта препарату.Гемоглобінопатії, порфірія.

Передозування. При передозуванні можуть спостерігатися нудота іблювання. Специфічного антидота немає, лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Перед початком терапії необхідно зібратиіндивідуальний і сімейний анамнези і провести ретельне медичне обстеження,звертаючи при цьому особливу увагу на артеріальний тиск, фізикальне дослідженнямолочних залоз і органів черевної порожнини, а також гінекологічне дослідження.Пацієнток, які одержували раніше терапію естрогенами, необхідно ще ретельнішеобстежувати до початку терапії Паузогестом з метою виключення можливоїгіперплазії ендометрія. При тривалому застосуванні препарату обстеженнянеобхідно проводити раз на рік.При тривалій проривній кровотечі необхідно здійснитидослідження ендометрія.Тривалу терапію для профілактики остеопорозу необхідно проводити в тихжінок, у яких має місце високий ризик перелому кісток.У пацієнток, які крім гормональної одержують щеантигіпертензивну терапію, необхідно регулярно контролювати артеріальний тиск. Хворих на епілепсію, мігрень, цукровий діабет,бронхіальну астму або серцеві захворювання необхідно контролювати особливоретельно, оскільки терапія естрогенами може погіршувати їхній стан.За 4-6 тижнів до великих хірургічних втручань або увипадках тривалої іммобілізації (наприклад після травм) необхідно тимчасовоприпинити терапію.За деякими останніми даними, серед жінок, котрі тривало одержувалигормональні препарати у постменопаузі, було відзначено незначне підвищеннякількості випадків раку молочної залози, тому тривалу терапію (понад 5-10років) можна продовжувати після суворої оцінки користі і ризику терапії. Упроцесі терапії – особливо у жінок, у яких є фіброкістозна мастопатія або середблизьких родичів мало місце злоякісне захворювання молочних залоз – необхіднопроводити регулярний огляд молочних залоз (мамографію), і навчати жіноксамостійному обстеженню.Терапію необхідно негайно припинити в таких випадках:тромбоз глибоких вен,тромбоемболічні захворювання,поява жовтяниці,поява мігренеподібного головного болю,раптове погіршення/порушення зору,виражене підвищення АТ.У випадку вагітності або підозри на вагітність, а також у періодгодування груддю застосування препарату протипоказане.Препарат не впливає на керування автомобілем і нароботу з підвищеним ризиком травми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з індукторамипечінкових ферментів метаболізм естрогену підсилюється і ефективність препаратузнижується.Лікарська взаємодія доведена при одночасному застосуванні препарату збарбітуратами, фенітоїном, рифампіцином і карбамазепіном.

Умови і термін зберігання. Зберігати при температурі 15 – 30 С0.Термін придатності –3 роки
Переглядів: 1713 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я