А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Олететрин (Oletetrin)

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсулициліндричної форми з заокругленими кінцями з кришечкою та корпусом жовтогокольору. Вміст капсул – суміш порошків білого та жовтого кольору;

склад: 1 капсула містить тетрациклінугідрохлориду 167 мг, олеандоміцину фосфату 83 мг;допоміжні речовини: кальцію стеарат, кальціюгідрофосфат дигідрат, магнію карбонат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби длясистемного застосування. Тетрацикліни комбіновані. Код АТС J01А А20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Комбінований препарат, що складається з 2 антибіотиків – тетрацикліну таолеандоміцину. Проявляє бактеріостатичну дію.Тетрациклін та олеандоміцін – антибіотики широкогоспектра дії, механізм яких обумовлений інгібуванням синтезу мікробних білків нарівні рибосом (порушується утворення пептидних зв′язків та рістполіпептидних ланцюгів). Препарат ефективний відносно грампозитивних бактерій:Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium diphtheriae, Bacillusanthracis; грамнегативних бактерій: Neisseria gonorrhoeae, Haemophilusinfluenzae, Bordetella pertussis, Brucella spp., Legionella spp., Enterobacterspp., Klebsiella spp.; анаеробних бактерій: Clostridium spp. та іншихмікроорганізмів: Mycoplasma spp., Ureaplasma urealyticum, Chlamydia spp.,Ricketsia spp., Spirochaetaeceae.Розвиток стійкості мікроорганізмів до препаратузначно повільніший, ніж до тетрацикліну та олеандоміцину окремо.Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується зішлунково-кишкового тракту. Швидко розподіляється в органах та біологічнихрідинах організму. Проникає крізь плаценту та виділяється з грудним молоком.Виводиться з сечею та калом. Накопичується в зубах, печінці, селезінці та впухлинних тканинах.

Показання для застосування. Лікування інфекцій, яківикликані чутливими до препарату збудниками: інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів іЛОР-органів: фарингіт, тонзиліт, ларингіт, синусит, бронхоектатична хвороба,бронхіт, пневмонія, середній отит, ангіна;інфекцій сечостатевої системи: пієлонефрит, цистит,ендометрит, простатит, гонорея;інфекцій шлунково-кишкового тракту: холецистит,панкреатит;інфекційних захворювань: менінгіт, туляремія,бруцельоз, рикетсіози;остеомієліту;інфекцій шкіри та м’яких тканин, бешихи.Олететрин застосовують також для профілактики талікування післяопераційних ускладнень.

Спосібзастосування та дози. Олететрин призначають дорослим та дітям старше 12 роківпо 1 капсулі (250 мг) 4 рази на добу. Капсули застосовують за 30 хвилин до їжі,не розжовуючи й запиваючи 150–200 мл води.Максимальнадобова доза – 2000 мг.Курслікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання, терапевтичного ефектуй становить 5–10 днів.

Побічна дія. При застосуванні Олететринуможливі побічні ефекти.З боку шлунково-кишкового тракту:нудота, блювання, анорексія, біль в животі, діарея, запор, дисфагія, глосит,езофагіт, рідко – порушення функції печінки; транзиторне підвищення активностіпечінкових трансаміназ, лужної фосфатази, білірубіну, залишкового азоту.Алергічні реакції: шкірні висипи,свербіж, ангіоневротичний набряк (набряк Квінке).З боку центральної нервовоїсистеми: запаморочення, головний біль.Зміна лабораторних показниківкрові: нейтропенія, тромбоцитопенія, еозинофілія, гемолітична анемія.Дерматологічні реакції:фотосенсибілізація.Ефекти, обумовленіхіміотерапевтичною дією: кандидоз, кишковий дисбактеріоз.Інші: розвиток дефіциту вітамінів груп В та К,можливе потемніння зубної емалі у дітей.

Протипоказання. Застосування Олететринупротипоказане:при гіперчутливості до антибіотиків-тетрациклінів чимакролідів, або до будь-якого з компонентів, що входять до складу Олететрину;у дитячому віці до 12 років;при вагітності;при виражених порушеннях функцій печінки або нирок;при лейкопенії.

Передозування.Можливепосилення проявів описаних побічних дій. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Олететрин призначають зобережністю при вираженій серцево-судинній недостатності.Застосування препарату у дітей у період розвиткузубів може призвести до необоротної зміни їхнього кольору.У період лікування Олететрином для профілактикигіповітамінозу варто застосовувати вітаміни груп В, К.Молоко та молочні продукти погіршують абсорбціюпрепарату.Тетрациклін, що входить до складу Олететрину,проникає крізь плаценту. Може викликати пригнічення росту кісток скелета плода,бути причиною розвитку жирової інфільтрації печінки, тому Олететринпротипоказаний у період вагітності.У випадку застосування препарату жінками у період лактації,годування груддю слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Лікарськізасоби, які містять алюміній, кальцій, магній, залізо (антацидні препарати,препарати заліза), холестирамін та колестипол погіршують абсорбцію Олететрину.Слід витримувати 2-годинний інтервал між прийомом Олететрину та цих препаратів.Олететрин не слід застосовувати одночасно зантибіотиками, що мають бактерицидну дію.При одночасному застосуванні Олететрину з ретиноломпідвищується ризик розвитку внутрішньочерепної гіпертензії.При одночасному застосуванні з антитромботичнимизасобами може знадобитися корекція дози антитромботичних засобів; згормональними контрацептивами - зменшується ефективність гормональнихконтрацептивів і підвищується ризик розвитку маткових кровотеч.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 997 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я