А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пасконат (Paskonat)

основні фізико-хімічні властивості:прозора, без кольору і запаху, гіркувата на смак рідина рН 6,8 – 8,1;

склад: 100 мл розчину містять натрію пара-аміносаліцилату - 3 г, динатрієвоїсолі етилендіамінотетраоцтової кислоти - 0,05 г, натрію піросульфіту технічного- 0,15 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозні засоби. Код АТС J04A K.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Препарат маєбактеріостатичну активність до мікобактерій туберкульозу, у поєднанні з іншимипротитуберкульозними препаратами сповільнює розвиток медикаментозноїрезистентності і підсилює дію відповідних препаратів. Туберкулостатичний ефектПасконату обумовлений його конкурентними взаємовідносинами з параамінобензойноюі пантотеновою кислотами і біотином, які є факторами росту мікобактерій. Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні майже миттєвопроникає в органи і тканини і створює в них високі концентрації. Препарат метаболізуєтьсяголовним чином у печінці через 30 - 60 хв. після введення, де відбувається йогоацетилювання і з’єднання з гліцином. За добу із сечею виводиться 90 - 100%введеної дози.

Показання для застосування. Активний, прогресуючий, головним чином фіброзно-кавернознийтуберкульоз легень, позалегеневий туберкульоз різної локалізації, який ранішенеефективно лікувався поєднаннями різних протитуберкульозних препаратів. Дляпідсилення лікувального ефекту при поліхіміотерапії туберкульозу.

Спосіб застосування та дози. Розчин натрію пара-аміносаліцилату вводятьвнутрішньовенно крапельно, починаючи з 15 крапель на хвилину. При відсутностімісцевих та загальних реакцій швидкість введення збільшують до 40 - 60 крапельна хвилину. При першому вливанні дорослим вводять 200 мл 3% розчину. Привідсутності побічних реакцій дозу дорослим збільшують до 400 мл на добу івводять її 5 - 6 разів на тиждень або через день почергово з пероральнимприйомом ПАСК. Курс лікування становить 1 - 2 місяці, іноді більше.

Побічна дія. Найчастіше виникають шлунково-кишкові розлади,погіршення або втрата апетиту, нудота, блювання, біль у животі, понос абозапор. Можуть спостерігатися алергічні реакції у вигляді кропивниці, пурпури,енантеми, пропасниці, болю в суглобах, астматичних явищ, еозинофілії. Можливіпоява болю та збільшення розміру печінки. Вказані явища, як правило, зникаютьпри зменшенні дози або короткочасному припиненні введення препарату, вони меншевиражені при правильному триразовому регулярному харчуванні. При алергічнихпроявах призначають антигістамінні засоби, кальцію хлорид, кислоту аскорбінову,при затяжних алергічних реакціях – кортикостероїди. Слід враховувати можливістьпояви гематом та флебітів.

Протипоказання. Внутрішньовенне введення протипоказане при гепатитах,нефрозонефритах, мікседемі, серцево-судинній недостатності ІІ-ІІІ стадії,тяжкому атеросклерозі, тромбофлебітах, порушенні згортання крові. Черезвідсутність адекватних даних про безпеку не слід призначати вагітним та жінкаму період лактації.

Передозування. Можливі диспепсичні явища, лихоманкові, шоковістани. При вказаних проявах введення препарату слід негайно припинити. Терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Для запобігання появи гематом та флебітів застосовуютьтонкі голки і почергове введення в різні вени. З метою уникнення шокових станіврозчин слід вводити повільно. Під час лікування слід проводити лабораторнийконтроль сечі і функціонального стану печінки. При тривалому застосуваннівиявляє антитиреоїдну дію, тому з обережністю призначають хворим з гіпофункцієющитоподібної залози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує концентрацію ізоніазиду в кровівнаслідок конкуренції за спільні шляхи метаболізму, порушує всмоктуванняріфампіцину, еритроміцину, лінкоміцину. Порушує засвоєння вітаміну В12,внаслідок чого можливий розвиток анемії. Дітям призначають препарат ізрозрахунку 0,2г/кг маси тіла, (6,5мл 3% розчину на 1 кг маси тіла дитини).Добова доза – 200 - 300 мл на добу.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від +8 до +15оС. Термінпридатності - 1,5 роки
Переглядів: 1923 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я