А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Паск натрієва сіль (Pasc)

міжнародна та хімічна назви: кислота

парааміносаліцилова;

основні фізико-хімічні властивості: порошок від білого до кремового кольору;

склад: 1пакетик містить 5,52 г натрієвої солі парааміносаліцилової кислоти, щовідповідає 4,0 г парааміносаліцилової кислоти;допоміжні речовини: лактоза, аспаркам.

Формавипуску. Порошок.

Фармакотерапевтичнагрупа. Протитуберкульознізасоби. Код АТС: J04 AK.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Бактеріостатичної дія препарату пов’язана зконкуренцією парааміносаліцилової кислоти (ПАСК) з параамінобензойною кислотою(ПАБК), яка необхідна для росту і розмноження мікробактерій туберкульозу. ПАСКзамінює ПАБК у складі фолієвої кислоти, внаслідок чого порушується нормальнийсинтез РНК, ДНК та білків мікробактерій. Для того щоб ПАСК витиснула ПАБК, їїнеобхідно застосовувати в дуже великих дозах. ПАСК не впливає на інші мікроби,і її протитуберкульозна активність, у порівнянні з препаратами основної групи,невисока. ПАСК належить до препаратів, до яких найбільш повільно формуєтьсялікарська стійкість у мікробактерій туберкульозу. Навіть при монотерапії ПАСКчерез 5-6 місяців стійкість розвивається лише у 30 % мікобактерій. Прикомбінованому лікуванні резистентність формується ще повільніше.

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо ПАСК добревсмоктується і проникає в усі тканини та рідини організму. Максимальнаконцентрація в плазмі крові досягається через 1-4 години, препарат частковозв’язується з протеїнами плазми, метаболізується в печінці шляхом ацетилюванняі виводиться з організму із сечею протягом 24 годин. ПАСК долає плацентарнийбар’єр і проникає в материнське молоко.

Показаннядля застосування.Туберкульоз різних форм і локалізацій.

Спосібзастосуваня та дози.Дорослим призначають по 8-12 г (2-3 пакетики) на добу, препарат приймають через0,5-1 годину після їди. Вміст пакетика розчиняють у 100 мл (півсклянки) води.Приймати розчин потрібно протягом години після приготування. Розчин натрієвоїсолі ПАСК швидше всмоктується, і відповідно зменшується подразливий вплив наслизові оболонки шлунка. Виснаженим хворим (маса тіла до 50 кг) і при поганійпереносимості дозу знижують. Для стійкого лікувального ефекту і попередженнярецидиву протитуберкульозні препарати застосовуються тривалий час.Дітям призначають 200 мг/кг на день, дозу ділять на 3-4 прийоми.

Побічнадія. Частіше - розладишлунково-кишкового тракту: погіршення апетиту (або втрата), нудота, блювання,біль у животі, пронос або запор. При цих побічних ефектах знижують дозу абозупиняють застосування. Побічні дії менше виражені при правильному режиміхарчування (рівномірного триразового). Алергічні реакції: дерматити(кропив’янка або пурпура), енантеми, підвищення температури, астматичнареакція, біль у суглобах, еозинофілія, в поодиноких випадках спостерігаєтьсязбільшення і болісність печінки. При таких симптомах призначають протигістаміннізасоби, хлористий кальцій, аскорбінову кислоту, в тяжких випадках -глікокортикоїди.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість, тяжкаформа нефриту, патологія печінки (гепатит, цироз), амілоїдоз, виразка шлунка ідванадцятипалої кишки, мікседема, серцева декомпенсація.

Передозування.Нудота, блювання, пронос,може розвиватися психоз. Необхідні промивання шлунка і симптоматична терапія.

Особливостізастосування. Застережнізаходи. З обережнопризначати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Періодично проводитианалізи крові, сечі та показників функцій печінки. У великих дозах ПАСКпроявляє антитиреоїдну дію, при тривалому застосуванні може спостерігатисязобогенний ефект. Цю особливість слід враховувати при гіпофункції щитовидноїзалози.Застосуванняпрепарату в періоди вагітності та годування груддю протипоказано!Впливна здатність керування транспортними засобами. Не спостерігався.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Щоб уникнути розвитку медикаментозної резистентності мікробів, при терапіїтуберкульозу одночасно застосовують декілька, звичайно 2-3 або навіть 4препарати з різними механізмами впливу на мікробактерії. Якщо лікуванняпрепаратами основної групи неефективне або має місце погана переносимість, уподальшій терапії застосовують комбінації запасних препаратів. ПАСК сполучаютьз іншими, більш ефективними протитуберкульозними препаратами (ізоніазидом абоіншими препаратами гідразиду ізонікотинової кислоти, циклосерином,канаміцином). Комбінована терапія уповільнює утворення резистентності і посилюєдію препаратів. У сполученні з ізоніазидом - протитуберкульозна дія посилюєтьсячерез підвищення його рівня в плазмі, але можлива гемолітична анемія; зістрептоміцином - протитуберкульозна дія посилюється; при одночасномузастосуванні з барбітуратами і бутадіоном дія ПАСК посилюється; з димедролом -дія знижується; дія антикоагулянтів посилюється через пригнічення синтезупротромбіну в печінці. При прийомі внутрішньо ПАСК уповільнює всмоктуванняціанокоболаміну, при одночасному застосуванні цих препаратів посилюєтьсятоксичність дифеніну через його інактивацію; при сполученні ПАСК замінофеназоном дія останнього посилюється.Підчас терапії забороняється вживання алкоголю та паління.

Умови та термін зберігання. Зберігати у щільно закупореній тарі, всухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін зберігання- 2 роки. Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності,зазначеного на упаковці
Переглядів: 854 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я