А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Парацетамол для дітей (Paracetamol for infantene)

міжнародна та хімічна назви: paracetamol; N-(4-гідроксифеніл)ацетамід;

основні фізико-хімічні властивості: прозора в’язка рідина рожевого кольору ізсолодким смаком і характерним запахом малини;

склад: 5 мл сиропу містять 120 мг парацетамолу;допоміжні речовини: пропіленгліколь, гліцерин, спиртетиловий 96 %, сорбітол, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат,ароматизатор харчовий “Малина”, понсо 4R, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B E01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Виявляє аналгетичну, жарознижуючу і слабкупротизапальну дію. Механізм дії пов’язаний з пригніченням синтезупростагландинів і впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо парацетамол швидковсмоктується з ШКТ, переважно в тонкій кишці, в основному шляхом пасивноготранспорту. Після одноразового прийому в дозі 500 мг максимальна концентрація вплазмі крові досягається через 10-60 хв. і становить близько 6 мкг/мл, потімпоступово знижується і через 6 год становить 11-12 мкг/мл. Добре розподіляєтьсяв тканинах і в основному в рідких середовищах організму, за винятком жировоїтканини і спинномозкової рідини. Зв’язування з білками становить менше 10% інезначно збільшується при підвищенні дози. Сульфатний і глюкуронідні метаболітине зв’язуються з білками плазми навіть у відносно високих концентраціях.Парацетамол метаболізується переважно в печінці шляхом кон’югації зглюкуронідами, кон’югації із сульфатами і окислюванням за участі змішанихоксидаз печінки і цитохрому Р450. Гідроксильований метаболіт з негативною дією-N-ацетил-р-бензохінонімін, що утворюється в дуже невеликих кількостях упечінці і нирках під впливом змішаних оксидаз і детоксикується шляхомзв’язування з глютатіоном, може накопичуватись при передозуванні парацетамолу іспричинювати ушкодження тканин. У дорослих велика частина парацетамолузв’язується з глюкуроновою кислотою і у меншій кількості - із сірчаноюкислотою. Ці кон’юговані метаболіти не мають біологічної активності. Унедоношених дітей, немовлят і на першому році життя переважає сульфатнийметаболізм. Період напіввиведення становить 1-3 год. У хворих на цироз печінкиперіод напіввиведення збільшений. Нирковий кліренс парацетамолу становить 5%.Препарат виводиться із сечею головним чином у вигляді глюкуронованих ісульфатних кон’югатів. Менше 5% виводиться у вигляді незмінного парацетамолу.

Показання для застосування. Больовий синдром помірної та середньоїінтенсивності різного ґенезу (головний та зубний біль, невралгії, біль ум’язах; біль при прорізуванні зубів, травмах, опіках; фарингіт, ревматичнийбіль). Пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо. Разова дозадля дітей віком від 6 місяців до 1 року - по 60 – 120 мг парацетамолу (0,5-1чайна ложка сиропу), від 1 до 3 років – по 120 – 180 мг парацетамолу (1-1,5чайної ложки сиропу), від 3 до 6 років – по 180 – 240 мг парацетамолу (1,5 - 2чайні ложки сиропу), від 6 до 12 років – по 240 – 360 мг парацетамолу (2-3чайні ложки сиропу), старше 12 років – по 360 – 600 мг парацетамолу (3-5 чайнихложок сиропу). Кратність прийому - 3-4 рази на добу з інтервалом між кожнимприйомом не менше 4 год. Максимальна тривалість лікування - 3 дні.

Побічна дія. Можливо виникнення нудоти, болі в епігастрії;алергічні реакції (висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке).Можливі такі побічні явища, як гемолітична анемія, тромбоцитопенічна пурпура,метгемоглобінемія, агранулоцитоз. При тривалому застосуванні в дозах, щоперевищують терапевтичні, можлива гепатотоксична дія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до парацетамолу та іншихкомпонентів препарату, виражені порушення функції печінки і нирок, дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові (виражена анемія,лейкопенія), дитячий вік до 6 місяців. Уроджені гіпербілірубінемії (синдромЖильбера, Дубіна-Джонсона, Ротора).

Передозування. При прийомі сиропу в дозах, що перевищуютьрекомендовані, можливі такі побічні явища: гемолітична анемія, тромбоцитопенічнапурпура; метгемоглобінемія, агранулоцитоз, гепатотоксична дія. В цьому випадкунеобхідно промивання шлунка, по можливості раннє введення антидоту парацетамолу– ацетилцистеїну.

Особливості застосування. З обережністю застосовують для лікування пацієнтівз порушеннями функції печінки і нирок, при доброякісній гіпербілірубінемії.Тривалий прийом протисудомних препаратів спричинює підвищення активностіпечінкових ферментів, що підсилює інтенсивність ефекту “першого проходження”через печінку, подовжує кліренс препарату. Це може перешкоджати досягненнютерапевтичного рівня концентрації парацетамолу в крові. При триваломузастосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові іфункціонального стану печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У пацієнтів, які приймали фенітоїн,рифампіцин, барбітурати і трициклічні антидепресанти, можливо збільшенняперіоду напіввиведення парацетамолу і підвищення ризику гепатотоксичної дії.Підвищує ефект непрямих антикоагулянтів. Посилює токсичність левоміцетину.

Умовита термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світламісці при температурі не вище 25 °С. Термінпридатності – 3 роки. Після розкриття флакона термін придатності препарату – 30діб при температурі 20-25оС
Переглядів: 894 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я