А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Парапаста (Parapasta)

основні фізико-хімічнівластивості: м’яка маса в консистенції мазі, білого кольору з сірим або жовтимвідтінком, з міцним запахом евгенолу;

склад: 1 г препарату містить 420мг параформальдегіду та 350 мг цинхокаїну гідрохлориду;допоміжні речовини: евгенол, гліцерин, ватаочищена целюлозна.

Форма випуску. Паста стоматологічна.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевогозастосування в стоматології. Код АТС А 01 АD.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Параформальдегід, якийявляє собою продукт полімеризації мурашиного альдегіду, у порожнині зубапідлягає повільній деполімеризації, внаслідок чого в пульпу поступовопроникають молекули формальдегіду, спричиняючи через 6-8 днів повний її некроз– жива тканина під впливом формальдегіду підлягає спочатку подразненню, а пізнішенекрозу та муміфікації. Дія розвивається повільно і м’яко в міру поступовоїдеполімеризації параформальдегіду в порожнині зуба, що зменшує ймовірністьподразнення періодонту. З цього випливає, що, крім девіталізуючої дії,параформальдегід муміфікує пульпу і створює демаркаційну лінію на межіперіодонту. Демаркаційна лінія утворюється через 10-14 днів після того, яквкладка знаходиться на відкритій пульпі (в трепанаційній точці). Використанняпрепарату скорочує лікування на візит, метою якого є закладання муміфікуючоїречовини. Недоліком параформальдегіду є поява нападів болю в період йогозастосування. Але завдяки вмісту сильного знеболювального засобу, тобтоцинхокаїну гідрохлориду, який також посилює дію параформальдегіду вдевіталізації пульпи, препарат після закладання спричиняє біль помірноїінтенсивності. Решта складників препарату є допоміжними речовинами і надаютьпасті потрібної консистенції.Фармакокінетика. Дані відсутні.

Показання для застосування.Застосовується в ентодонтії длядевіталізації зубної пульпи в мортальних методах лікування незворотногозапалення пульпи.

Спосіб застосування тадози. На відкриту пульпу (у точцітрепанації ) накласти приблизно 2-4 мг пасти, тобто кульку діаметром 1,5-2 мм,залежно від розмірів зуба. Не слід боятися передозування. Безпосередньо напасту покласти кульку з вати, а потім без натискання, щільну тимчасовупломбу, наприклад, із скло-іономірного цементу. Вкладка повинна залишатися взубі 10-14 днів. Через 6-8 днів препарат спричиняє некроз пульпи, за подальші2-6 днів настає муміфікація пульпи. Препарат слід застосовувати виключно у тихвипадках, коли неможливе лікування запальних станів пульпи методом прижиттєвоїампутації та екстирпації.

Побічна дія. Не спостерігалася.

Протипоказання.Алергія до компонентів препарату.Можливість біологічного лікуваннязапальних станів пульпи методом прижиттєвої ампутації та екстирпації виключаєдоцільність застосування препарату.

Передозування.Невідоме.

Особливості застосування. Препарат застосовується прилікуванні дорослих та дітей. Немає даних про застосування парапасти длялікування вагітних та жінок у період лактації. Мортальні методи лікування запаленьпульпи можна застосовувати лише у випадках, коли консервативне лікування не даєпозитивних результатів, тобто коли карієс охопив склепіння камери на великійповерхні і пульпа не підлягає біологічному лікуванню, оскільки в ній існуютьнезворотні паталогічні зміни. У будь-якому іншому випадку слід застосовуватиконсервативне (біологічне) лікування.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Дані про взаємодію препарату зіншими лікарськими засобами невідомі.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітеймісці, у щільно закритій індивідуальній упаковці, в сухому приміщенні, притемпературі не вище 25оС. Термін придатності 1 рік
Переглядів: 1644 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я