А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пантокальцин (Pantocalcin)

міжнародна назва: гопантенова кислота;

основніфізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, круглої плоскоциліндричної форми зфаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить 0,25 г у перерахуванні на 100% речовину гопантеновоїкислоти у вигляді кальцієвої солі (кальцію гопантенат, або пантогам, абокальцієва сіль гопантенової кислоти);допоміжніречовини: магній карбонат основний, крохмалькартопляний, тальк, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Ноотропні засоби. Код АТС N06B X.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Фармакологічна дія – ноотропна, протисудомна. Спектр дії пов’язаний з наявністюу структурі гама-аміномасляної кислоти; безпосередньо взаємодіє з ГАМКБ-рецепторно-канальнимкомплексом. Стимулює анаболічні процеси у нейронах, збільшує утилізацію глюкозиі кисню мозком. Виявляє нейрометаболічну, нейропротекторну і нейротрофічну дії,підвищує стійкість мозку до гіпоксії і впливу токсичних речовин. Нормалізуєфункціонування нейронів і відновлює втрачені функції, має протисудомну дію,зменшує моторну збудженість. Активізує розумову і фізичну працездатність. Можеінгібувати реакції ацетилування новокаїну та сульфаніламідів (гальмуєінактивацію і пролонгує дію).Фармакокінетика. Швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту,максимальна концентрація у крові досягається через 1 год. Проходить крізьгематоенцефалічний бар’єр, найбільші концентрації утворюються у печінці,нирках, у стінці шлунка і шкірі. Не метаболізується і виводиться з організмупротягом 48 год у незміненому вигляді: 67,5% дози екскретується нирками, 28,5%виводиться з фекаліями.

Показання для застосування. Когнітивні порушення при органічнихураженнях головного мозку (у тому числі наслідки нейроінфекцій ічерепно-мозкових травм) та невротичних розладах; екстрапірамідні гіперкінези(міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація,хвороба Паркінсона), а також як коректор екстрапірамідного синдрому(гіперкінетичний і акінетичний), спричиненого прийманням нейролептиків; приепілепсії сумісно з протисудомними засобами; психоемоційні перевантаження,зниження розумової і фізичної працездатності, для полегшення концентрації увагита запам’ятовування; розлади сечовипускання різної етиології (полакіурія,імперативні позиви, імперативне нетримання сечі, енурез); розумова відсталістьу дітей.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, через 15 - 20 хв після їди.Одноразова доза для дорослих 0,5 - 1 г, для дітей – 0,25 - 0,5 г; добова дозадля дорослих – 1,5 - 3 г, для дітей – 0,75 - 3 г. Курс лікування від 1 до 4місяців, в окремих випадках – до 6 місяців.Через 3 - 6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.Дітям при розумовій відсталості по 0,5 г 4 - 6 разів на день, протягом 3місяців; при затримці мовного розвитку по 0,5 г 3 - 4 рази на день протягом 2 -3 місяців.Для корекції стану при нейролептичному синдромі дорослим по 0,5 - 1 г 3рази на день, дітям – по 0,25 - 0,5 г 3 - 4 рази на день. Курс лікування – 1 -3 місяці.При епілепсії дітям по 0,25 - 0,5 г 3 - 4 рази на день, дорослим по 0,5- 1 г 3 - 4 рази на день, протягом тривалого часу (до 6 місяців). При тиках дітям по 0,25 - 0,5 г 3 - 6 разів на день, протягом 1 - 4місяців, дорослим по 1,5 - 3 г на день, протягом 1 - 5 місяців.При порушеннях сечовипускання дорослим по 0,5 - 1 г 2 - 3 рази на день,дітям по 0,25 - 0,5 г (добова доза 25 - 50 мг/кг). Курс лікування від 2 тижнівдо 3 місяців.Максимальна добова доза для дітей становить: від 2 місяців до 1 року –0,5 - 1 г; від 1 до 3 років – 1,5 - 2 г; від 3 до 15 років – 2,5 - 3 г.

Побічна дія. Алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, шкірнівисипання). Порушення сну або сонливість, шум у голові – дані симптоми звичайнокороткочасні і не потребують відміни препарату.

Протипоказання. Гіперчутливість, гострі тяжкі захворювання нирок,вагітність (І триместр).

Передозування. Посилення симптоматики побічних явищ. Лікування:активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. В умовах тривалого лікування не рекомендуєтьсяодночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими центральнунервову систему засобами. У разі появи алергічних реакцій зменшують дозу або відміняють препарат.Відомості про вплив препарату при годуванні груддю відсутні, тому уперіод лактації рекомендується застосовувати препарат з обережністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пролонгує діюбарбітуратів, посилює діюпротисудомних засобів, запобігає побічним явищам фенобарбіталу, карбамазепіну,нейролептиків. Ефект препарату посилюється при поєднанні із гліцином,ксидифоном. Потенціює дію місцевих анестетиків (новокаїн).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки
Переглядів: 2350 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я