А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пантоз (Pantoz)

міжнародна назва: pantoprazole;

основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок білого з жовтим відтінкомкольору;

склад: 1 флакон містить пантопразолу натрію еквівалентно 40мг пантапразолу;

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки тагастроезофагального рефлюксу. Інгібітори протонного насосу. Код АТС A02B C02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Пантопразол – це антисекреторний засіб, який блокуєшлункову секрецію шляхом інгібування Н+/К+-АТФази(“протонного насосу”). Препарат пригнічує термінальну фазу утворення соляноїкислоти незалежно від природи подразника. Пантопразол спричиняє досить тривалийантисекреторний ефект ( приблизно 24 год).Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні період напіввиведеннястановить близько 1 год. Метаболізується в печінці системою цитохрому Р450.Виводиться переважно із сечею. Не виводиться за допомогою гемодіалізу.

Показання для застосування. ПАНТОЗ у формі розчину для інфузій застосовують увипадках, коли хворий не може приймати ліки перорально. Пантопразол застосовуютьпри пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, що кровоточить, абосхильністю до шлунково-кишкових кровотеч; при рефлюкс-езофагіті, при лікуванністанів підвищеної секреціїї шлункового соку, які супроводжують синдромЗоллінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням порошок слід розвести в10 мл 0,9% розчину натрію хлориду до отримання однорідної рідини, в такомувигляді розчин можна зберігати при кімнатній температурі не більше 2 год. Потімрозбавити утворений розчин в 100 мл 5% розчину глюкози або 0,9% розчину натріюхлориду, або в розчині Рингера лактатному; після приготування розчину, готовогодо застосування, його можна зберігати при кімнатній температурі до 12 год. Звичайно дорослим призначають по 40 мг, 1 раз на добу, протягом 7-10днів.При синдромі Золлінгера-Еллісона лікування розпочинають з 80 мг кожні12 год. В подальшому дозу поступово можна збільшити до 120 мг, кожні 12 год або80 мг, кожні 8 год. Максимальна добова доза для дорослих не повинна перевищувати240 мг. Тривалість кожної інфузії – не менше 15 хв.При лікуванні у дорослих пептичної виразки, що кровоточить, призначаютьболюсно 80 мг пантопразолу за 2-5 хв після гемостазу. Далі відразу протягом 72год продовжують вводити внутрішньовенно краплинно із розрахунку 8 мг/год. Післяцього внутрішньовенне введення припиняють і переходять на пантопразол у формітаблеток.Звичайно вводять внутрішньовенно крапельно із розрахунку 3 мг/хв, аледовше 15 хв. Для інфузії застосовують інфузійну систему, що містить фільтр длязапобігання потраплянню в кровоток преципітатів, які можуть утворюватись уготовому розчині. Перед підключенням інфузійної системи до готового розчинуПАНТОЗУ її необхідно заповнити розчинником, який застосовувався для розведення(5% розчин глюкози або 0,9% розчин натрію хлориду, або розчин Рингералактатний).Немає необхідності в коригуванні дози хворим з нирковою або печінковоюнедостатністю та пацієнтам похилого віку. Але слід мати на увазі, що у хворих зпечінковою недостатністю існує можливість подовження періоду напіввиведення.

Побічна дія. Взагалі препарат переноситься добре. Призастосуванні високих доз ПАНТОЗУ при внутрішньовенному введенні можливі біль уживоті, в грудній клітці, шкірні висипання та свербіж. Рідше зустрічаютьсяголовний біль, реакції в місцях ін’єкції, диспептичні розлади, нудота,блювання, діарея, запаморочення та риніт.

Протипоказання. Не можна застосовувати ПАНТОЗ для парентеральноговведення хворим з відомою підвищеною чутливістю до пантопразолу.

Передозування. Випадків передозування не спостерігалося.

Особливості застосування. Немає даних щодо безпеки застосування ПАНТОЗУ увигляді розчину для інфузій при лікуванні дітей, вагітних і жінок, які годуютьгруддю. Тому препарат слід призначати жінкам у стані вагітності та у періодгодування груддю лише за життєвих показань, зважуючи користь для матері тапотенційний ризик для дитини. На час лікування потрібно припинити годуваннягруддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна змішувати ПАНТОЗ разом з іншимипрепаратами для парентерального застосування. Препарат несумісний разом ізрозчинами для парентерального харчування.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступномудля дітей місці, при температурі 15-25 0С.Термін придатності 3 роки
Переглядів: 804 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я