А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пантестин-дарниця (Panthestin-darnitsa)

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого кольору;

склад: один супозиторій містить: 0,15 г D-пантенолу, 0,015 г мірамістину вперерахунку на безводну речовину;допоміжні речовини: пропіленгліколь, макрогол 400, макрогол 6000,проксанол 268, спирт цетостеариловий.

Форма випуску. Супозиторії.

Фармакотерапевтична група. Засоби, для лікування ран і виразкових уражень.Код АТС D03A X50.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Декспантенол – похідне пантотенової кислоти.Декспантенол перетворюється в організмі в пантотенову кислоту, що є складовоючастиною коферменту А, який бере участь у процесах ацетилювання, вуглеводномута жировому обміні, у синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів, порфіринів.Стимулює регенерацію шкіри, слизових оболонок, нормалізує клітинний метаболізм,прискорює мітоз і збільшує міцність колагенових волокон сполучної тканини. Маєрегенеруючу, вітамінну, метаболічну та слабку протизапальну дію.Мірамістин – антисептичний засіб. Виявляє противірусну, антипротозойну,протигрибкову, бактерицидну дію за рахунок гідрофобної взаємодії зцитоплазматичними мембранами мікроорганізмів, що приводить до їхньогоруйнування. Активний у відношенні до грампозитивних і грамнегативних, аеробнихі анаеробних, спороутворюючих і аспорогенних бактерій у вигляді монокультур імікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю доантибіотиків. Найбільш високу чутливість до мірамістину мають грампозитивнімікроорганізми: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Bac. anthracoides,Bac. subtilis; грамнегативні мікроорганізми: Neisseria spp., Eschrichia spp.,Shigella spp. (у т. ч. Зонне, Флекснера), Salmonella spp. (черевного тифу,паратифу А і В, збудники харчових токсикоінфекцій), Vibrio spp. (у т. ч.холерний, НАГ, парахолерний, парагемолітичний), Treponema pallidum,Corynebacterium diphtheriae; гриби (Candida albicans, Candida tropicalis,Trichophyton rubrum, Microsporum lanosum, Aspergillus niger); найпростіші (Chlamidiumtrachomatis, Chlamidium pneumonia).Фармакокінетика. При ректальному введенні абсорбція та біодоступністьдекспантенолу не високі. На місці введення перетворюється в пантотенову кислотута тільки частково попадає в системний кровотік, де зв’язується з білкамиплазми (головним чином з β-глобуліном і альбуміном). Концентрація її вкрові та в сироватці при ректальному введенні визначаються на рівні 100 мкг/л.Пантотенова кислота не піддається в організмі метаболізму (крім включення вКоензим-А). Та частина препарату, що потрапила в системний кровотік, виводитьсянирками: у незміненому вигляді – 70 %, з каловими масами – 30 %.Мірамістин із місця введення не всмоктується в системний кровотік.

Показання для застосування. Проктологічні захворювання: прискорення загоювання ран і профілактикаїх інфікування після загальнопроктологічних операцій, гострі тріщини ануса,ерозивно-запальні захворювання дистальних відділів прямої кишки.Гінекологічні захворювання: лікування ерозій шийки матки, неспецифічніта кандидозні кольпіти з ерозивним компонентом, ушкодження слизової оболонкипіхви.

Спосіб застосування та дози. Супозиторії Пантестин-Дарниця застосовуютьмісцево. При застосуванні у проктології супозиторії застосовують 1-3 рази надень, а також після кожного випорожнення протягом 1-4 тижнів. Курс лікуваннявизначається динамікою загоювання ран та ерозій.При гінекологічних захворюваннях застосовують по одному супозиторіющоденно 2 рази на день протягом 10 діб або 1 раз на день (на ніч) протягом 20діб.

Побічна дія. У поодиноких випадках при введенні супозиторіївможливе виникнення місцевих алергічних реакцій. В окремих випадках принаявності ерозій у початковому періоді лікування застосування супозиторіїв можевикликати відчуття легкого печіння, яке проходить самостійно і не потребуєаналгезії і припинення лікування препаратом.

Протипоказання. Індивідуальна гіперчутливість до компонентівпрепарату.

Передозування. Про випадки передозування дотепер не повідомлялося.

Особливості застосування. Перед застосуванням супозиторій необхідно змочитикип’яченою водою і потім ввести глибоко в піхву (бажано в положенні лежачи).Терапію краще розпочинати на початку менструального циклу (як можна раніше).Жінки з менопаузою можуть розпочинати лікування у будь-який час. Бажано уникатиспринцювань.При вульвовагінальному кандидозі лікування супозиторіями слід проводитив комплексі з пероральним прийомом протигрибкових таблеток для ліквідаціївогнищ кандидозної інфекції у шлунково-кишковому тракті.При неспецифічних кольпітах рекомендується комбінована терапія зінтравагінальним застосуванням супозиторіїв і перорально відповіднихантибіотиків системної дії для пригнічення інфекції у ділянках сечостатевоготракту, недоступних для місцевої терапії. Одночасно слід лікувати статевогопартнера.Після кожної дефекації необхідно проводити туалет ректальної зони. Прицьому підмивання слід проводити спереду назад, а не навпаки, для запобіганняреінфікування статевих органів кандидами або ентеробактеріями.Період вагітності, годування груддю, а також дитячий вік не єпротипоказаннями щодо застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не можна застосовувати разом змилами (аніонактивними речовинами) та іншими антисептиками, яки інактивуютьантимікробну дію мірамістину. При одночасному застосуванні з антибіотикамивідзначене зниження резистентності мікроорганізмів до останніх.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, воригінальній упаковці, при температурі від 5 °С до 15 °С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1655 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я