А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Окомістин (Okomistyn)

хімічна назва: бензилдиметил[3-(міристоіламіно)пропіл] амонію хлорид моногідрат;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина,що піниться при струшуванні, без запаху; склад: 1 мл розчину міститьмірамістину (у перерахунку на безводну речовину) 0,0001 г;допоміжніречовини: вода для ін’єкцій, натрію хлорид.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Антимікробні засоби, щозастосовуються в офтальмології. Код АТС SO1AX.

Фармакологічні властивості. Мірамістин – катіоннаповерхнево-активна речовина з антисептичною дією.Фармакодинаміка.. В основі дії Мірамістину лежитьпряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, щоприводить до їх фрагментації і руйнування. При цьому частина молекулиМірамістину, занурюючись у гідрофобну ділянку мембрани, руйнує надмембраннийшар, розпушує мембрану, підвищує її проникність для великомолекулярних речовин,змінює ензиматичну активність мікробної клітки, інгібірує ферментні системи, щоприводить до пригнічення життєдіяльності мікроорганізмів і їх цитолізу. На відміну від інших антисептиків Мірамістин маєвисоку вибірковість дії відносно мікроорганізмів, тому що практично не діє наоболонки клітин людини. Даний ефект пов’язаний з іншою структурою клітиннихмембран людини (значно більшою довжиною ліпідних радикалів, що різко обмежуютьможливість гідрофобної взаємодії Мірамістину з клітинами). Мірамістин має виражену антимікробну дію відносногрампозитивних і грамнегативних, аеробних і анаеробних, спороутворюючих іаспорогенних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючигоспітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Діє згубно назбудників захворювань, що передаються статевим шляхом, гонококи, блідітрепонеми, трихомонади, хламідії, а також на віруси герпеса, імунодефіцитулюдини тощо. Проявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і родуPenicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata і т.д.) ідрожджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis,Candida krusei і т.д.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophytonmentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophytonviolaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporumgypseum, Microsporum canis і т.д.), а також на інші патогенні гриби (наприкладPityrosporum orbiculare (Malassezia furfur)) у вигляді монокультур і мікробнихасоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичнихпрепаратів. Під дією Мірамістину знижується стійкість мікроорганізмів доантибіотиків. Мірамістин має протизапальну та імуноад’ювантну дію, підсилюємісцеві захисні реакції, регенераторні процеси, активізує механізминеспецифічного захисту внаслідок модуляції клітинної і місцевої гуморальноїімунної відповіді. Фармакокінетика. Мірамістин проявляє місцеву дію.Дані про можливість проникнення препарату в системний кровоток відсутні.

Показання для застосування. Офтальмологія. Гострі та хронічні кон’юнктивіти,блефарокон’юнктивіти, гонобленорея, ураження слизової оболонки ока, викликанібактеріями, хламідіями, грибами та вірусами (герпес, аденовірус та ін.),термічні та хімічні опіки ока, профілактика гнійно-запальних ускладнень упередопераційному та післяопераційному періодах, лікування травм ока у дорослихта дітей.

Спосіб застосування і дози. Офтальмологія. При лікуванні травм, гострого,хронічного кон’юнктивітів, блефарокон’юнктивітів, гонобленореї та запальнихзахворювань очей бактеріальної, грибкової, вірусної, хламідійної природиОкомістин закапують у кон’юнктивний мішок дорослим по 2 - 3 краплі, дітям до 12 років по 1 – 2 краплі, 4- 6 разів на добу до повного одуження. Для лікування опіків очей, після промивання окавеликою кількістю води, проводять часті інстиляції Окомістину (кожні 5 - 10хв.) протягом 1 - 2 годин. Для подальшого лікування використовують препарат увигляді ванночок.З профілактичною метою дорослим та дітям доопераційного втручання закапують у кон’юнктивальний мішок по 2 - 3 крапліпрепарату, 3 рази на добу, протягом доби, після операції протягом 3 - 5 днів,по 1 - 2 краплі, 3 рази на добу.

Побічна дія. У деяких випадках можливекороткочасне відчуття печіння, що зникає саме собою через 15 - 20 секунд і непотребує припинення лікування.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість докомпонентів препарату.

Передозування. Не спостерігалося

Особливості застосування. Препарат не проявляємісцевої подразнюючої дії та не має алергізуючих властивостей. Дозволяєтьсязастосовувати під час вагітності. Немає даних про негативну дію прапарату вперіод лактації.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Присумісному застосуванні Окомістин підвищує ефективність антибіотиків.

Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей місці, при температурі від 0 до 350С.Термін придатності 3 роки. Термін придатності після відкриття флакону аботюбик-крапельниці 25 діб
 
 
Переглядів: 2099 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я