А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пантенол (Panthenol)

міжнародна та хімічна назви: декспантенол;(+)-®-3-(2,4-дигідроксі-3,3-диметилбутирамідо)пропіоновакислота;

основні фізико-хімічні властивості:блідно-жовтагомогенна мазь ;

склад: 1 г мазі містить 50 мгдекспантенолу; допоміжні речовини: гліцерин концентрований,вазелін білий, ланолін зневоднений, парафін рідкий, парафін твердий, водаочищена, спирт стеариловий, спирт цетиловий .

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична

група. Засоби для лікуванняран і виразкових уражень. Код АТС - D03A X03.

Фармакологічні властивості. Декспантенол єпопередником пантотенової кислоти, складової частини ацетилкоферменту А,необхідного для нормального метаболізму в усіх клітинах, особливо в клітинахшкіри та слизової. Хоча пантотенова кислота не виявляє фармакологічної дії,однак вважають, що вона прискорює рубцювання та епітелізацію пошкодженої шкірита запаленої слизової.

Фармакокінетика. При місцевому застосуваннідекспантенол добре проникає у клітини шкіри та слизової, де відразуперетворюється у пантотенову кислоту. Відсутні дані відносно того, який процентіз застосованого на шкіру препарату проникає у системну циркуляцію. Зв’язування з протеїнами плазми: пантотенова кислотазв’язується з b-глобуліном та альбумінами плазми. Пантотенова кислотаресорбується всіма тканинами, не метаболізується та виводиться у незмінномувигляді, 60-70 % з сечею, а решта – з калом. Виділяється з молоком.

Показання для застосування. Опіки I та II ступеня,подразнення шкіри, спричинене УФ-опроміненням, попрілість сідничної ділянки унемовляти, тріщини сосків молочної залози у жінок у період лактації, хронічневиразкове ураження шкіри, пролежні, трансплантати шкіри, по черзі з терапієюглюкокортикоїдами. Для догляду за сухою, огрубілою та постарілою шкірою.

Спосіб застосування та дози. 2-3 рази на добу мазьнаносять на ушкоджену поверхню шкіри.

Побічна дія. Можлива алергічна контактнаекзема.

Протипоказання. Алергія, гемофілія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пантенол може підсилюватидію деполяризуючих міорелаксантів (суксаметоній, декаметоній) і зменшувати діюнедеполяризуючих міорелаксантів (D-тубокурарин, галамін) у зв’язку з тим, щостимулює синтез ацетилхоліну.

Передозування. Не відоме.

Особливості застосування. Мазь не наносять намокнучі рани. Вагітність і лактація не є протипоказаннями. При застосуваннімазі при тріщинах сосків перед годуванням дитини залишки мазі необхідно забратиза допомогою чистих м’яких серветок та обмити сосок і шкіру теплою перевареноюводою.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей місці при температурі 15-25°С. Термін придатності 5 років
Переглядів: 1094 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я