А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Панатус форте (Panatus forte)

міжнародна назва: butamirate;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний до трохи жовтуватогокольору сироп зі смаком лимона;

склад: 5 мл сиропу містять 7,5 мг бутамірату цитрату;допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, 70 % сорбіт(некристалізований), гліцерин, натрію сахарин, натрію бензоат, ароматизаторлимонний, натрію гідроксид, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Протикашльові засоби. Код АТС R05D B13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Сироп Панатус форте – це препарат центральної дії длясимптоматичного лікування кашлю. Він попереджує появу сухого і подразливогокашлю, зменшує напруження бронхіальної мускулатури і водночас стимулюєвідхаркування, полегшує дихання і усуває біль у грудях. Це позитивно впливає нафункцію дихання і концентрацію газів у крові. За хімічною структурою іфармакологічною активністю панатус відрізняється від опіатних засобів протикашлю і не спричинює залежності.Фармакокінетика. Бутамірат після перорального застосування швидковсмоктується у шлунково-кишковому тракті. Через 2 години препарат вже невизначається у плазмі крові. Максимальна концентрація у сироватці кровідосягається через 30-60 хвилин після введення. Препарат швидко розпадається.Основні метаболіти (2-фенілмасляна кислота і р-гідрокси-2-фенілмасляна кислота)чинять також протикашльову дію. Зв’язування бутамірату цитрату і йогометаболітів з білками плазми становить 92 %, що забезпечує тривалу протикашльовудію. Період напіврозпаду у плазмі становить 21,6 години. Об’єм розподілу – 11,5л. Більше 90 % метаболітів виводиться нирками, а залишок – легенями і зфекаліями. Період напіввиведення із організму становить 12,4 години, кліренс –11 мл/хв. (0,183 мл/с).

Показання для застосування.Для лікуваннясимптоматичного подразливого сухого кашлю будь-якого походження, купіруваннякашлю до чи після діагностичних або терапевтичних процедур на бронхах, а такожпри коклюші.

Спосіб застосування та дози.Доза препарату залежить від віку пацієнта, частоти та інтенсивностікашлю. Звичайні дозинаведені у таблиці: Вік Доза Частота Дорослі (включаючи людей похилого віку) 3 мірні ложки 4 рази на день Діти старше 12 років 3 мірні ложки 3 рази на день Діти від 7 до 12 років 2 мірні ложки 3 рази на день Діти від 3 до 6 років 1 мірна ложка 3 рази на день 1 мірна ложка = 5 мл сиропу = 7,5 мг бутамірату цитрату.Приймати сироп (або давати його дітям) слід перед їдою або одразу післянеї. Відміряти сироп потрібно мірною ложкою, що додається. Сироп слід запиватирідиною. Термін лікування - 5-7 днів.

Побічна дія.Можливими побічними ефектами є шкірні висипання,шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, діарея) і запаморочення. Протипоказання.Сироп Панатусфорте не можна призначати пацієнтам з гіперчутливістю до бутамірату або іншихречовин, що входять до складу цього препарату, при великій кількості мокротиння(бронхоектатична хвороба), у першому триместрі вагітності, у період годуваннягруддю, дітям до 3 років.

Передозування.При передозуванні можуть виникати сонливість, блювання, атаксія, біль уживоті, діарея, збудження, зниження артеріального тиску.Якщо спостерігаються вищезазначені симптоми, требазробити промивання шлунка, застосувати проносний засіб, активоване вугілля іпризначити симптоматичне лікування.

Особливості застосування.Сироп Панатус форте необхідно застосовувати зобережністю при тяжкому порушенні функції нирок. Якщо кашель не припинивсячерез 5-7 днів лікування, необхідно звернутися до лікаря. Під час лікуванняпрепаратом не рекомендується вживання алкогольних напоїв.Вагітність і годування груддю.Препарат не слідпризначати в перший триместр вагітності. Для застосуванням препарату в пізнішіперіоди вагітності необхідно зважити перевагу користі над потенційним ризикомдля плода. Не рекомендується застосовувати у період годування груддю.Вплив на здатність управляти автомобілем та іншимимеханізмами.Панатус форте невпливає на здатність керувати автомобілем або використовувати інші технічнізасоби.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Ознаки клінічно значущої взаємодії з іншимипрепаратами не спостерігались.Не рекомендується застосовувати з іншимивідхаркувальними засобами.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі не вище 25 оС в захищеному відсвітла місці.Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 4 роки.Ліки не слід використовувати після закінчення терміну придатності,зазначеного на упаковці
Переглядів: 757 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я