А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Панадол солюбл (Panadol soluble)

міжнародна та хімічна назва: парацетамол; N-(4-гідроксифеніл)-ацетамід;

основні фізико-хімічні властивості: плоскі білі таблетки зі скошеними краями,рівні з одного боку та з лінією для розламу - з іншого;

склад: 1 таблетка містить 500 мг парацетамолу; допоміжні речовини: порошок сорбіту, натрієва сіль сахарину, натріюбікарбонат, полівідон, натрію лаурилсульфат, диметикон, кислота лимонна(безводна), натрію карбонат (безводний), вода очищена.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Ненаркотичні аналгетики та нестероїдні протизапальнізасоби; аналгетик-антипіретик. Код АТС N02B E01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Ефектбазується на інгібуванні синтезу простагландинів, інгібує циклооксигеназупереважно в центральній нервовій системі, впливаючи на центр болю татерморегуляції. Не має ніяких інших значних фармакодинамічних властивостей.Фармакокінетика.Парацетамол добре всмоктується ушлунково-кишковому тракті (ШКТ). Пік концентрації у плазмі настає через 0,5-2години після перорального прийому (доза 1 г, дорослі). Метаболізується в печінціта виводиться із сечею здебільшого у формі глюкуронід- і сульфаткон’югатів.Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Зв’язується з білками плазми до 15%.Час напіввиведення - від 1 до 4 годин.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування болю (головногоболю, мігрені, болю у спині, зубного, ревматичного болю, болю у м’язах і підчас менструації) та гіпертермії при застуді і грипі.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для пероральногоприйому. Дорослі: по 2 таблетки, розчинені у склянці води, з інтервалом міжприйомами не менше 4 годин . Не більше 8 таблеток (4 г) протягом 24 годин.Максимальний термін застосування - 5-7 днів.Діти (6-12 років): 0,5-1 таблетка, розчинена у склянці води, кожні 4години. Не більше 3-4 таблеток протягом 24 годин (1,5 – 2 г).У пацієнтів з порушеннями функції печінки та нирок, похилого віку дозунеобхідно зменшити.

Побічна дія. Побічні реакції парацетамолу трапляються дуже рідко,можуть виникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, агранулоцитоз, біль вепігастрії, анемія, тромбоцитопенія, нудота. При тривалому прийомі високих дозможлива гепатотоксична дія, гематолітична та апластична анемії, нефротоксичнадія – інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.Ниркова і печінкова недостатність, синдром Жильбера, лейкопенія, значна анемія.Препарат не рекомендується дітям до 6 років.

Передозування. Симптоми передозування в перші 24 години: блідість,нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може статиявним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушенняметаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкованедостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому та смерть. Гостра ниркованедостатність з гострим некрозом канальців може розвинутись навіть завідсутності тяжкого ураження печінки. Відмічалась також серцева аритмія.Ураження печінки можливо у дорослих, що прийняли 10 г і більше парацетамолу, тау дітей, що прийняли більше 150 мг/кг маси тіла. При передозуванні потрібнашвидка медична допомога. Метіонін перорально або ацетилцистеїн внутрішньовенноможуть мати позитивний ефект протягом 48 годин після передозування. Необхіднотакож вжити загальнопідтримуючих заходів.

Особливості застосування. Не призначати препарат з іншими засобами, що містятьпарацетамол.Ризик гепатотоксичної дії збільшується у хворих з алкогольнимиураженнями печінки. Парацетамол може спотворювати результати лабораторнихдосліджень вмісту в крові глюкози і сечової кислоти. При тривалому застосуваннінеобхідно контролювати функцію нирок і печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Швидкість всмоктування парацетамолу можезбільшуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватись холестераміном.Антикоагулянтний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посиленийтривалим регулярним вживанням парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі.Періодичний нетривалий прийом не має значного ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25°С. Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 721 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я