А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Панадол екстра (Panadol extra)

основні фізико-хімічні властивості: білі таблетки капсулоподібної форми воболонці, з плоскими краями, з написом “PANADOL EXTRA“, що видавлений з одногобоку;

склад: 1 каплета містить 500 мг парацетамолу та 65 мг кофеїну;допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, крохмаль кукурудзяний,полівідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза,гідроксипропілметилцелюлоза, триацетин, вода очищена.

Форма випуску. Каплети, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Ненаркотичні аналгетики та нестероїдні протизапальнізасоби. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Ефектбазується на інгібуванні синтезу простагландинів у ЦНС. Кофеїн збільшуєефективність аналгезії завдяки збуджуючому впливу на ЦНС, що може усуватидепресію, яка часто супроводжує біль.Фармакокінетика.Парацетамол добре всмоктується у ШКТ. Пікконцентрації у плазмі настає через 0,5-2 години після перорального прийому(доза 1 г, дорослі). Метаболізується в печінці та виводиться із сечеюздебільшого у формі глюкуронід- і сульфаткон’югатів. Час напіввиведення - від 1до 4 годин.Після перорального прийому кофеїн всмоктується швидко. Максимальніконцентрації в плазмі досягаються приблизно через 20-60 хвилин, часнапіввиведення - близько 4 годин.

Показання для застосування. Полегшення болю середньої та сильноїінтенсивності (головного болю, мігрені, болю у спині, зубного, ревматичогоболю, болю у м’язах і під час менструації) та послаблення симптомів застуди,грипу і запалення горла.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для пероральногоприйому.Дорослим та підліткам старше 12 років: по дві каплети чотири рази надень. Інтервал між прийомами - не менше 4 годин. Не приймати більше 8 каплетпротягом 24 годин.

Побічна дія. Побічні реакції трапляються дуже рідко, можутьвиникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, біль в епігастрію, нудота,анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз. При довготривалому застосуванні високихдоз можливі гематолітична і апластична анемії, панцитопенія, гепатотоксична інефротоксична (інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз) дія.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.Ниркова і печінкова недостатність, лейкопенія, виражена анемія, уродженігіпербілірубінемії.Препарат не рекомендується дітям до 12 років, в період вагітності ілактації.

Передозування. Симптоми передозування зумовлені симптоматикоюпередозування окремих компонентів. Симптоми передозування парацетамолу в перші24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль.Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можутьвиникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкомуотруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому тасмерть. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців можерозвинутись навіть за відсутності тяжкого ураження печінки. Відмічалась такожсерцева аритмія. Ураження печінки можливо у дорослих, що прийняли 10 г і більшепарацетамолу, та у дітей, що прийняли більше 150 мг/кг маси тіла. Великі дози кофеїну можуть спричинити головний біль, тремор,нервозність і роздратованість.При передозуванні потрібна швидка медична допомога. Метіонін пероральноабо ацетилцистеїн внутрішньовенно можуть мати позитивний ефект протягом 48годин після передозування. Необхідно також вжити загальнопідтримуючих заходів.

Особливості застосування. Не призначати препарат з іншими засобами, що містятьпарацетамол. Прийом парацетамолу може впливати на результати лабораторногодослідження вмісту в крові сечової кислоти і глюкози.Надмірне вживання кави або чаю під час прийому цього препарату можестати причиною відчуття напруження та роздратованості. Якщо симптоми не зникають,потрібна консультація лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Швидкість всмоктування парацетамолу можезбільшуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватись холестераміном.Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посиленийтривалим регулярним вживанням парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі.Періодичний прийом не має значної взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25°С. Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 797 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я