А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Аденокор (Adenosor)

міжнародна та хімічна назви:adenosine -9-b-D>рибофуранозил-9-Н-6-амінопурин;

основні фізико-хімічнівластивості: прозорийбезбарвний розчин;

склад: кожний флакон містить 6 мг аденозину;допоміжні речовини: натріюхлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Аденозин. АТС С01ЕВ10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Аденозин -пуриновий нуклеозид, що є у всіх клітинах організму людини. Фармакологічні дослідження на деякихвидах тварин показали, що Аденозин має негативну дромотропну дію наатріовентрикулярний (А\/) вузол.У людини швидко введенийвнутрішньовенно Аденокор® уповільнює провідність через атріовентрикулярний вузол. Ця дія можеперервати циркуляцію збудження щодо атріовентрикулярного вузла та відновити нормальнийсинусовии ритм у пацієнтів з пароксизмальною суправентрикулярною тахікардією.Оскільки циркуляція збудження перервана, тахікардія припиняється, та відновлюєтьсянормальний синусовии ритм.Одного гострого перериванняциркуляції збудження зазвичай досить для припинення тахікардії.Через те, що при мерехтінні та тріпотінніпередсердь атріовентрикулярний вузол не є частиною циркуляції збудження, Аденокор® невпливає на цей вид аритмії.Тимчасове уповільненняатріовентрикулярної провідності полегшує оцінку активностіпередсердь за ЕКГ і, у такийспосіб, застосування Аденокору® допомагає в діагностуваннітахікардії з вузькими абоширокими комплексами.Аденокор® може бути корисним велектрофізіологічних дослідженнях з метою визначення місця знаходження атріовентрикулярного блокаабо визначення, у деяких випадках, чи відбувається порушення черезатріовентрикулярний вузол, чи додатковим шляхом.Фармакокінетика. Аденокор неможна досліджувати відповідно до класичного протоколу АDМЕ. Він у різних формах присутній уклітинах організму, де відіграє важливу роль у системах енергопостачання та утилізації. Ворганізмі, головним чином в еритроцитах і ендотеліальних клітинах кров’яних судин єефективна система збереження та повторного використання аденозину.Період напіврозпаду в системііп vitro становить менше 10 сек, а у системі іп vivo ця величина може бути ще меншою.

Показання для застосування.Терапевтичні показання.Швидке відновлення нормальногосинусового ритму при пароксизмальній суправентрикулярній тахікардії, в тому числіпов’язаною з наявністю додаткових провідних шляхів (синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта).

Діагностичні показання.Діагностуваннясуправентрикулярної тахікардії з широкими або вузькими комплексами.Хоча Аденокор® не відновлюєсинусний ритм при мерехтінні та тріпотінні передсердь або шлуночковоїтахікардії, уповільнення провідності атріовентрикулярного вузла допомагаєдіагностувати активність передсердь. Чутливість при внутрішньопорожниннихелектрофізіологічних обстеженнях.

Спосіб застосування та дози. Аденокор® застосовується тільки устаціонарах при ЕКГ контролі та за наявності обладнання для серцево-легеневої реанімації,доступного для негайного застосування. Препарат необхідно вводити у вигляді швидкоївнутрішньовенної ін’єкції болюсно відповідно до схеми, наведеної нижче.Для того, щоб ін’єкційнийрозчин вірогідно потрапив у системний кровообіг, його необхідно вводити або безпосередньо у вену,або в систему внутрішньовенного вливання.При введенні препарату всистему внутрішньовенного вливання, препарат необхідно вводити якнайближче до серединної лінії тілаз наступним швидким промиванням фізіологічним розчином.Аденокор® можна застосовуватитільки за наявності відповідного обладнання для кардіоконтролю.Пацієнти, у яких приіндивідуальному дозуванні розвився високий ступінь атріовентрикулярного блока, не повиннінадалі одержувати лікування цим препаратом.Терапевтична доза:Дорослі:Початкова доза: 3 мг, у виглядішвидкої внутрішньовенної ін’єкції болюсно (вводиться протягом 2 сек).Друга доза: якщо перша доза неподіяла протягом 1 або 2 хв, для купірування суправентрикулярной тахікардії необхідноввести 6 мг у вигляді швидкої внутрішньовенної ін’єкції болюсно.Третя доза: якщо друга доза неподіяла протягом 1 або 2 хв, необхідно ввести 12 мг у вигляді швидкої внутрішньовенної ін’єкціїболюсно.Додаткові або вищі дози нерекомендуються.Діти: Контрольовані педіатричнідослідження не проводилися. Опубліковані неконтрольовані дослідження показали подібнудію Аденокору® як на дорослих, так і на дітей, ефективна доза для дітей у межах0,0375 - 0,25 мг/кг.Літні. Див. дозування длядорослих.Діагностична доза.Наведена вище зростаюча схемадозування застосовується до одержання відповідної діагностичної інформації.

Побічна дія. Після введення Аденокору® можеспостерігатися почервоніння обличчя, задишка, бронхоспазм, почуття стиснення вгрудях, нудота та легке запаморочення. Набагато рідше спостерігаються почуттядискомфорту, потіння, збільшення частоти пульсу, гіпервентиляція, відчуттястиснення у голові, почуття страху, нечіткість зору, печіння, брадикардія,асистолія, біль у грудях, головний біль, запаморочення, тяжкість у руках, більу руках, шиї та спині, присмак металу в роті. Ці побічні ефекти є помірними,спостерігаються протягом короткого періоду часу (звичайно менше 1 хв) і, восновному, добре переносяться пацієнтами.Описаний один випадок різкогопідвищення внутрішньочерепного тиску. Воно було тимчасовим і швидко минуло безлікарського втручання.Під час переходу до нормальногосинусовому ритму ЕКГ може показувати передчасне скорочення шлуночків іпередсердь, фібриляцію передсердь, синусову брадикардію та тахікардію,стрибкоподібну пульсацію, синусову паузу та/або атріовентрикулярний блок.Викликана брадикардія може бути передвісником шлуночкових порушень, включаючифібриляцію шлуночків, тріпотіння-мерехтіння шлуночків; відповідні рекомендаціїдані в розділі “Спосіб застосування та дози”.Повідомлялося про тяжкубрадикардію, а деяким пацієнтам була необхідна тимчасова кардіостимуляція. ДіюАденокору® не можна блокувати атропіном.

Протипоказання. Підвищена чутливість до аденозину. Другийабо третій ступінь атріовентрикулярного блока (за винятком пацієнтів зфункціонуючим електрокардіостимулятором); синдром слабкості синусового вузла (завинятком пацієнтів з функціонуючим електрокардіостимулятором); бронхіальнуастму.

Взаємодія з

іншими лікарськими засобами.Дипіридамол відомий якінгібітор всмоктування аденозину, тому він може посилювати дію Аденокору®. Водному дослідженні було показано, що дипіридамол у 4 рази збільшив діюаденозину. Таким чином, Аденокор® не рекомендується вводити пацієнтам, якіодержують дипіридамол; якщо використання Аденокору® необхідно, його дозунеобхідно знизити. Теофілін та інші ксантини (наприклад кофеїн) відомі яксильні інгібітори Аденокору®. Аденокор може взаємодіяти з ліками, якіпослаблюють серцеву провідність.

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося.В наслідок короткого періоду напіврозпаду Аденозину в крові поява симптомівпередозування малоймовірна.

Особливості застосування.Загальні особливості.Через можливість минущихелектрофізіологічних явищ, що виникають при переході від суправентрикулярної тахікардії донормального синусовому ритму, вводити препарат необхідно в умовах стаціонару піделектрокардіографічним контролем.У пацієнтів із тріпотінням-мерехтіннямшлуночків і шунтом може розвинутися підвищена провідність, аномальний метаболізм.Через можливий ризик виникненнятріпотіння-мерехтіння шлуночків Аденокор® необхідно вводити з обережністю пацієнтам з подовженимінтервалом QТ, незалежно від того, чи є це вродженим дефектом або наслідком змін якметаболічних, так і викликаних лікарськими засобами.У пацієнтів з тяжким хронічнимобструктивним захворюванням легенів Аденокор® може спричинити або посилювати бронхоспазм.Вплив на здатність керувати автомобілемта виконувати роботи, що вимагають підвищеної уваги. Не відзначено.Вагітність. Через відсутністьданих про вплив Аденокору® на розвиток плода застосування препарату під час вагітностіповинно бути ретельно обґрунтовано.Лактація. Через відсутністьклінічного досвіду, Аденокор® у період годування груддю може застосовуватися у разі крайньоїнеобхідності.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці,при кімнатній температурі. Не охолоджувати. Невикористаний розчин має відразузнищуватися. Термін придатності- 3 роки.
Переглядів: 1410 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я