А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Панадол (Panadol)

міжнародна та хімічна назви: парацетамол; N-(4-гідроксифеніл)-ацетамід;основні фізико-хімічні властивості:білі таблетки в оболонці, зплоскими краями, з написом “PANADOL“, що видавлений з одного боку, та лінієюдля розламу - з іншого;склад:1 таблетка містить 500 мг парацетамолу; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований,полівідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, вода очищена,гідроксипропілметилцелюлоза, триацетин.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Ненаркотичні аналгетики та нестероїдні протизапальнізасоби; аналгетик-антипіретик. Код АТС N02B E01.

Фармакологічні властивості. Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком.Ефект базується на інгібуванні синтезу простагландинів у ЦНС. Фармакокінетика.Парацетамол добре всмоктується ушлунково-кишковому тракті (ШКТ). Пік концентрації у плазмі настає через 0,5-2години після перорального прийому (доза 1 г, дорослі). Метаболізується впечінці та виводиться із сечею здебільшого у формі глюкуронід- ісульфаткон’югатів. Час напіввиведення - від 1 до 4 годин. До 15% зв’язується збілками.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування болю (головногоболю, мігрені, болю у спині, зубного, ревматичного болю, болю у м’язах і підчас менструації) та гіпертермії при застуді і грипі.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для пероральногоприйому.Дорослі: по 2 таблетки, з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Небільше 8 таблеток (4 000 мг) протягом 24 годин. Максимальний термінзастосування - 7 днів.Діти (6-12 років): 0,5 -1 таблетка з інтервалом між прийомами не менше4 годин. Не більше 4 таблеток (2 000 мг) протягом 24 годин.

Побічна дія. Побічні реакції парацетамолу трапляються дуже рідко,можуть виникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, біль в епігастрію,нудота, агранулоцитоз, анемія, тромбоцитопенія. При тривалому застосуванні,особливо у високих дозах, можлива гепатотоксична і нефротоксична дія (в т.ч.інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз), розвиток анемії (гемолітичної таапластичної), панцитопенії, метгемоглобінемії.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Нирковаі печінкова недостатність, лейкопенія, значна анемія, уродженігіпербілірубінемії. Дитячий вік до 6 років.

Передозування. Симптоми передозування в перші 24 години: блідість,нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може статиявним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушенняметаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкованедостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому та смерть. Гостра ниркованедостатність з гострим некрозом канальців може розвинутись навіть завідсутності тяжкого ураження печінки. Відмічалась також серцева аритмія.Ураження печінки можливо у дорослих, що прийняли 10 г і більше парацетамолу, тау дітей, що прийняли більше 150 мг/кг маси тіла. При передозуванні потрібна швидка медична допомога. Метіонін пероральноабо ацетилцистеїн внутрішньовенно можуть мати позитивний ефект протягом 48годин після передозування. Необхідно також вжити загальнопідтримуючих заходів.

Особливості застосування. Не призначати препарат з іншими засобами, що містятьпарацетамол.Враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки збільшуєтьсяризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати (спотворювати)результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечовоїкислоти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Швидкість всмоктування парацетамолу можезбільшуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватись холестераміном.Антикоагулянтний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посиленийтривалим регулярним вживанням парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі.Періодичний прийом не має значного ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25°С. Термінпридатності таблеток, упакованих у блістери – 5 років, таблеток, упакованих ушаровий пакетик або поліетиленову пляшку – 4 роки
Переглядів: 998 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я