А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

П і р а н т е л (P y r a n t e l)

міжнародна та раціональна хімічна назви: Pyrantel; 1,4,5,6 – тетрагідро – 1 – метил– 2 – [транс – 2 – ( 2 – тієніл) - вініл] – піримідин;

основні фізико-хімічні властивості: від світло-жовтого до жовтого кольоругомогенна суспензія;

склад: 5 мл суспензії містять пірантелу памоату еквівалентно пірантелу 250 мг;допоміжні речовини: кислота сорбітова, сахароза, xanthan смола, натріюметилпарабен, натрію пропілпарабен, сорбіту 70% розчин, полісорбат 80,ароматизатор шоколадний, ароматизатор крем-сода розчинний, кислота лимонна,вода очищена.

Форма випуску. Суспензія для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигельмінтні засоби. Похіднететрагідропіримідину. Пірантел. Код АТС Р02С С01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Пірантел активний відносно Enterobiusvermicularis, Ascaris lumbricoides, Ankylostoma duodenale, Necator americanus,Trichostrongylus columbriformis і orientalis, помірну дію справляє наTrichocephalus trichiurus. Деполяризуючий ефект пірантелу приводить до розвиткунейром’язової блокади і внаслідок цього до спастичного паралічу м’язівгельмінтів, що сприяє їх виведенню з каловими масами. Препарат діє на зрілі танезрілі форми чутливих до препарату гельмінтів. Міграційні стадії черв’яків незачіпаються.Фармакокінетика. Пірантелу памоат погано всмоктується зішлунково-кишкового тракту (менше 3,8 %). Після прийому внутрішньо в дозі 10мг/кг концентрація в плазмі становить 0,005 – 1,13 мкг/мл протягом 1 – 3 годин.Мінімальна кількість препарату частково метаболізується в печінці до N–метил–1,3–пропандіаміну. Більше 50% препарату виділяється у незміненому вигляді зкалом після прийому внутрішньо, не більше 7 % препарату виводиться із сечею унезміненому вигляді та у вигляді N–метил – 1,3–пропандіаміну.

Показання для застосування. Лікування ентеробіозу, аскаридозу,анкілостомозу, некаторозу, стронгілоїдозу, трихоцефальозу.

Спосіб застосування та дози. Пірантел приймають внутрішньо 1раз на добу. Нема потреби використовувати проносні засоби або утримуватись відприйому їжі перед застосуванням Пірантелу. Рекомендована доза Пірантелу длядорослих і дітей становить 10 мг активної речовини на 1 кг маси тіла.Максимальна доза – 1 г внутрішньо одноразово. Залежно від віку і маси тілапризначають дітям від 6 місяців до 2 років 125 мг (2,5 мл), від 2 до 6 років –250 мг (5 мл), від 6 до 12 років – 500 мг (10 мл), старше 12 років і дорослим змасою тіла до 75 кг – 750 мг (15 мл), дорослим з масою тіла більше 75 кг – 1000 мг (20 мл) 1 раз на добу.Пірантел можна приймати у будь-який час, незалежно відвживання їжі або напоїв.У випадку інвазії гостриками (або круглими черв’яками)рекомендують повторити лікування через 3 тижні.У разі зараження лише самими аскаридами можна лікуватиПірантелом у дозі 5 мг/кг маси тіла одноразово.При тяжких зараженнях деякими некатор американус(анкілостомами) рекомендована доза становить 20 мг/кг маси тіла, котруприймають внутрішньо у вигляді разової дози 2 дні поспіль.

Побічна дія. Пірантел добре переноситься. Зрідкаможливі нудота, блювання, діарея, головний біль і запаморочення.Можуть виникати сонливість, безсоння та алергічніреакції.

Протипоказання. Пірантел протипоказаний припідвищеній чутливості до препарату, жінкам у періоди вагітності та годуваннягруддю, дітям до 6 місяців.

Передозування. При прийомі препарату в дужевисоких дозах може підсилюватись його побічна дія. Лікування: промиванняшлунка, проносні засоби, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Пірантел слід з обережністюпризначати хворим з порушеннями функції печінки. В окремих випадках при застосуванні Пірантелу можевиникати запаморочення, тому слід додержуватись обережності за необхідностікерувати транспортними засобами та виконувати роботи, які потребують швидкоїпсихологічної реакції.Пірантел слід приймати одночасно всім членам родини чигрупи людей. Перед використанням суспензію збовтати. Післязакінчення лікування необхідно провести контрольне дослідження на наявністьяєць паразитів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пірантел не можна прийматиразом з піперазином, оскільки їх дія взаємно антагоністична. Не слід прийматиПірантел одночасно з левамізолом, тому що відбувається підсилення токсичностіостаннього. При одночасному застосуванні Пірантел може підвищувати концентраціютеофіліну.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25ОСу сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки
 
От редакции: иногда во время отпуска получается отхватить "гаряченокого" - Турция горящие путевки, Египет, Цейлон и т.д. Но отправляясь в указанную страну, не забудьте с вобой прихватить индивидуальною походную аптечку. Собрать ее поможет опытный фармацевт в аптеке.
Переглядів: 1805 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я