А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нікошпан (Nikospan)

основні фізико-хімічнівластивості:плоскі таблетки світло-жовтого кольору;

склад: 1 таблетка міститьнікотинової кислоти 22 мг та дротаверину гідрохлориду78 мг;допоміжні речовини: полівідон,магнію стеарат, тальк, крохмаль, лактоза.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Периферичнівазодилятатори.Код АТС С04А С51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Нікотинова кислота– це водорозчинний вітамін групи В. Нікотинова кислота діє після перетворенняна нікотинамід-аденін динуклеотид (НАД+) або нікотинамід-аденіндинуклеотид фосфат (НАДФ+). Ці коферменти беруть участь у реакціяхперенесення електронів у дихальному ланцюжку та у тканинному диханні.Завдяки судинорозширювальним властивостям нікотиновакислота застосовується для лікування багатьох захворювань. Високі дозинікотинової кислоти сприятливо діють на вміст ліпідів у крові та у комбінації зіншими засобами, які регулюють обмін ліпідів, застосовуються пригіперліпідемії.Дротаверин - це похіднеізохіноліну, його спазмолітична дія на гладку мускулатуру пов’язана зпригніченням ферменту фосфодіестерази IY (ФДЕ IY). Внаслідок цього збільшуєтьсяконцентрація цАМФ, що інактивує фермент кіназу легкого ланцюжка міозину, а цепризводить до розслаблення гладких м’язів. Ефективність залежить від рівня ФДЕIY, який неоднаковий у різних тканинах.Завдякикомбінаціїнікотинової кислоти та дротаверину Нікошпанзнімає відчуття болю,спричинене ангіоспазмом.Фармакокінетика.Нікотиновакислота швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту після пероральногозастосування та широко розподіляється в тканинах організму. Нікотинова кислотапроникає в материнське молоко. Основним шляхом метаболізму є її перетворення наN–метил-нікотинамід і похідні 2-піридону та 4-піридону, утворюється такожнікотин-сечова кислота. При прийомі терапевтичних доз препарату невеликакількість нікотинової кислоти виділяється у незміненому вигляді з сечею.Дротаверин швидко всмоктується зшлунково-кишкового тракту після перорального застосування. In vitro дротаверинзв’язується з білками плазми (95 – 98 %), особливо з альбуміном, гамма- табета-глобулінами, а також з альфа-(HDL)- ліпопротеїнами. Максимальнаконцентрація в сироватці досягається протягом 45 - 60 хвилин після пероральногозастосування.Дротаверин метаболізується упечінці. Період напіввиведення становить 16 - 22 години. Через 72 години післяприйому він практично повністю виводиться з організму, приблизно 50 % - з сечеюта майже 30 % - з калом. Виділення відбувається в основному у форміметаболітів, незмінена форма дротаверину в сечі не виявляється.Даних про фармакокінетичнувзаємодію між нікотиновою кислотою та дротаверином гідрохлоридом не існує.

Показання для застосування.Ангіоспастичніпрояви склеротичних захворювань, такі як: артеріосклеротична енцефалопатія,церебральний ангіоспазм, облітеруючий ендартеріїт, склероз коронарних судин,ангіоспазми, пов’язані з клімаксом, мігренню.

Спосіб застосування тадози. Добовадоза для дорослих становить 1 – 3 таблетки. При мігрені та ангіоспазмі таблеткинеобхідно приймати натщесерце, в інших випадках – після їжі.При ангіоспастичних станах та приклімактеричному синдромі Нікошпан може застосовуватися у вигляді курсовоїтерапії. Доза препарату призначається залежно від стану хворого, обмежень учасі прийому Нікошпану немає.

Побічна дія.Пов’язана з нікотиновою кислотою

:припливи крові до обличчя, відчуття печіння, непритомність, запаморочення,головний біль, висипання, свербіж, нудота, підвищена кислотність, диспепсія.Пов’язана з дротаверином:гіпотензія, головний біль, запаморочення, нудота, блювання, прискоренесерцебиття, безсоння, запор.

Протипоказання. Підвищена чутливість додіючих речовин або до будь-якого з компонентів препарату. Тяжка печінкова,ниркова, серцева недостатність. Дітям до 18 років.

Передозування. Даних щодо передозуванняпрепарату не існує.

Особливості застосування. Препарат може спричинятискарги з боку шлунково-кишкового тракту у хворих, які страждаютьнепереносимістю лактози через вміст лактози в таблетках.Вагітність та лактація. За данимиклінічних досліджень Нікошпан не має ні тератогенної, ні ембріотоксичної дії.Однак через відсутність клінічних даних щодо застосування препарату у вагітних,застосовувати Нікошпан під час вагітності не рекомендується.У зв’язку з відсутністю данихклінічних досліджень застосовувати препарат при лактації можна тільки післяретельного зважування співвідношення користь / ризик.Вплив на здатність керуватиавтомобілем та виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги. Немає данихщодо впливу Нікошпану на здатність керувати автомобілем та виконувати роботи,що потребують підвищеної уваги.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Нікошпан знижує дію пероральних гіпоглікемічних засобів іконтрацептивів.При одночасному застосуванніНікошпану зі статинами зростає ризик розвитку міопатії та гострого некрозукісткових м’язів.При одночасному застосуванніпрепарату з леводопою знижується її антипаркінсонічний ефект, підсилюютьсяпрояви ригідності та тремору.Не існує даних про взаємодіюНікошпану з алкоголем.

Умови та термін зберігання.Зберігати внедоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (15-25° С). Термінпридатності - 5 років
Переглядів: 1478 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я