А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нікотиновакислота (Nicotinicumacidum

міжнародна назва: nicotinic acid;

основні фізико-хімічні властивості:таблеткикруглої форми з плоскою поверхнею та фаскою, білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить кислотинікотинової 50 мг;допоміжні речовини: глюкоза, кислота стеаринова,полівінілпіролідон.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Нікотинова кислота та їїпохідні. Код АТС С04А С01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нікотинова кислота є простетичноюгрупою кодегідрази I та кодегідрази II – ферментів, які переносять водень таздійснюють окислювально-відновні процеси. Кодегідраза II бере участь і втранспортуванні фосфату. Недостатність нікотинової кислоти призводить довиникнення пелагри. Кислота нікотинова покращує обмін вуглеводів, розширюєсудини, виявляє позитивний ефект при захворюваннях серця, печінки, легкихформах діабету, ентероколітах, виразках і ранах, що погано регенеруються. Маєліпопротеїнемічну активність, при гіперхолестеринемії знижує показникхолестерин/фосфоліпіди.Фармакокінетика. Всмоктується протягом 6 - 8 год,оскільки нікотинова кислота поступово та рівномірно вивільняється з таблетки.Протягом першої години всмоктується близько 50%, до восьмої години – близько96%. Метаболізується в печінці, нирках та м’язах. Продукти метаболізмувиводяться нирками.

Показання для застосування. Профілактика та лікуванняпелагри, а також застосовують при патологічних процесах в шлунково-кишковомутракті, а саме при гіпоацидних гастритах, при гострих та хронічних гепатитах,цирозах печінки, спазмах судин (головний мозок, нирки, кінцівки),атеросклерозі, невриті лицьового нерва, виразках, що довго не загоюються, таранах різної локалізації та генезу.

Спосіб застосування та дози. Кислоту нікотинову приймаютвнутрішньо, після їди.При пелагрі приназначають дорослим внутрішньо по 100мг 2 - 3 рази на день протягом 15 - 20 днів.Дітям від 10 до 14 років призначають по 50 мг 1 - 2рази на день, старше 14 років по 50 мг – 2 рази на день.При інших захворюваннях препарат призначають дорослимпо 50 - 100 мг на день.Вищі дози для дорослих: разова – 100 мг (2 таблетки), добова– 300 мг.

Побічна дія. Кислота нікотинова,особливо при прийомі натщесерце, може спричинити кропивницю, парестезії,запаморочення, відчуття припливу до голови, гіперемію шкіри, обличчя таверхньої частини тулуба. Як правило, вказані ефекти зникають самостійно.

Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (встадії загострення), виражені порушення функції печінки, подагра, в періодивагітності та лактації, гіперурикемія, з обережністю необхідно призначати хворимз тяжкими формами атеросклерозу, артеріальній гіпертензії. Діти до 10 років.

Передозування. При тривалому застосуванніпрепарату у великих дозах можливий розвиток жирової інфільтрації печінки. Дляпопередження цього ускладнення рекомендується призначати метіонін та іншіліпотропні засоби.

Особливості застосування. Недоцільно застосовуватидля корекції дисліпідемії у хворих на цукровий діабет. Для попередженняускладнень з боку печінки (при тривалому застосуванні у великих дозах)рекомендується включати в дієту продукти, багаті на метіонін (сир), абовикористовувати метіонін, ліполієву кислоту, ессенціале та інші ліпотропнізасоби. З обережністю застосовувати при гастритах з підвищеною кислотністю,виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки. В процесі лікуваннянікотиновою кислотою (особливо великими дозами) потрібно ретельно слідкувати зафункцією печінки.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні нікотинової кислоти з антитромботичними засобамиабо ацетилсаліциловою кислотою можливий ризик розвитку кровоточивості.Застосування з гіпотензивними засобами призводить до посилення гіпотензії, зпротидіабетичними засобами – до зменшення цукрознижуючого ефекту останніх.Застосування з іншими гіполіпідемічними засобами підвищує ризик розвиткутоксичних ефектів препарату, зі спазмолітиками – посилюється ефектспазмолітиків. При застосуванні алкоголю під час лікування нікотиновою кислотоюможе виникнути гостра судинна недостатність. Одночасне застосування зметилдопою або блокаторами b-адренорецепторів призводить до сильного зниженняартеріального тиску, з пробенецидом – знижується ефект пробенециду. Нікотиновакислота несумісна з вітамінами В1, В12, В6,еуфіліном, саліцилатами, тетрацикліном, симпатоміметиками, гідрокортизоном.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25оС.Термін придатності – 3 роки.
Переглядів: 770 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я