А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нівалін (Nivalin)

міжнародна та хімічна назви: галантамін;1,2,3,4,6,7,7a,11c-октагідро-9метокси-2-метилбензофуро[3a,3,2-ef][2]-бензазепін-6-олгідробромід;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина;

склад: 1 мл розчину містить 1 мг або 2,5 мг, або 5 мг, або 10 мг галантамінугідроброміду;допоміжні речовини

: натрію хлорид, вода для ін’єкцій. Форма випуску. Розчиндля ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при деменції. Інгібіторихолінестерази, Галантамін. Код АТС N06DA04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Галантамін євегетотропним лікарським засобом групи парасимпатикоміметиків непрямої дії. Вінє селективним зворотним інгібітором ацетилхолінестерази. Стимулює нікотиновірецептори і підвищує чутливість постсинаптичних рецепторів до ацетилхоліну.Полегшує проведення збудження у нервово-м’язових синапсах і відновлюєнервово-м’язову провідність у випадках її блокади міорелаксантаминедеполяризуючого типу дії. Галантамін проходить крізь гематоенцефалічнийбар’єр, полегшує проведення імпульсів у ЦНС і посилює процеси збудження.Підвищує тонус гладкої мускулатури і посилює секрецію травних і потових залоз,викликає звуження зіниці. Антагонізує пригнічуючу дію морфіну і йогоструктурних аналогів на центр дихання.Фармакокінетика. Галантамін швидко резорбується після його введення підшкіру. Терапевтичні плазмові концентрації спостерігаються через 30 хв. післявведення.Не спостерігаються статистично значущі відмінності у середніх величинахплощин під фармакокінетичною кривою (AUC) при введенні однієї і тієї ж дози 10мг одноразово перорально і парентерально. Максимальна плазмова концентрація призастосуванні Ніваліну дозою 10 мг становить 1,20 мг/мл і досягається через 2год. Період напіввиведення становить 5 год. Незначною мірою зв’язується збілками крові. Проходить через гематоенцефалічний бар’єр і значною міроюконцентрується у мозковій тканині.Біотрансформація галантаміну у печінці повільна і незначною міроюдеметильована – до 5-6%. Метаболіти галантаміну – епігалантамін і галантамінон,встановлюються у плазмі і сечі – менше 10% самого галантаміну.Виводиться в основному у незміненому вигляді через гломерулярнуфільтрацію, із сечею до 74% до 72 год. Нирковий кліренс галантаміну становить100 мл/хв, що відповідає кліренсу інсуліну/креатиніну. У хворих на хворобу Альцгеймера плазмова концентрація галантаміну можепідвищитись. При помірному і складному порушенні функції печінки і нирокплазмові концентрації галантаміну підвищуються.

Показання для застосування. Для лікування центральних паралічів (при гостромупорушенні мозкового кровообігу, травмах центральної нервової системи (ЦНС),дитячому церебральному паралічі); периферичних паралічів після перенесеногополіомієліту, спинної м’язової атрофії та інших захворювань з локалізацією упередніх рогах спинного мозку; для лікування захворювань периферичної нервовоїсистеми – радикулітів, плекситів, невритів, поліневритів і поліневропатій;захворювань нервово-м’язового синапсу – myastenia gravis; захворювань м’язовоїтканини – м’язової дистрофії, міопатій, міозитів; нічний енурез; деяких формімпотенції; когнітивних порушень при різних захворюваннях центральної нервовоїсистеми – травмі, інтоксикації, множинному склерозі, аутизмі; для полегшенняфункціональної діагностики шлунково-кишкового тракту і жовчного міхура. Зняттяефекту міорелаксантів недеполяризуючого типу при наркозі; для лікуванняпісляопераційних парезів кишечнику і сечового міхура; як антидот при отруєнніхолінолітичними засобами, морфіном та іншими опіатами.

Спосіб застосування та дози. Нівалін розчин для ін’єкцій застосовуєтьсяпарентерально: під шкіру, внутрішньом’язово, внутрішнньовенно. Лікуванняпочинається з найнижчої ефективної дози, яку постійно підвищують. Вищаодноразова доза для дорослих становить 10 мг під шкіру, а вища добова – 20 мг.Дітям призначається підшкірно у нижченаведених добових дозах:Від 1 до 2 років – 0,25 - 1,0 мг.Від 3 до 5 років – 0,50 - 5,0 мг.Від 6 до 8 років – 0,75 - 7,5 мг.Від 9 до 11 років – 1,00 - 10,0 мг.Від 12 до 15 років – 1,25 - 12,5 мг.Старше 15 років – 12,5 - 20,0 мг.Нівалін у дитячому віці дуже добре переноситься.Тривалість лікування залежить від особливостей і складностізахворювання. У неврології при поліневропатіях різного походження, особливо упоєднанні з аміотрофічним синдромом, периферичними монопарезами абопериферичними множинними парезами та іншими ураженнями периферичної нервовоїсистеми – тривалість курсу лікування найчастіше становить 40 - 60 днів. Курсможна повторювати 2 - 3 рази з інтервалом 1 - 2 місяці. Більш високі лікувальнідози, як правило, розподіляються на 2 прийоми на добу.Як антикурарний засіб і антидот при передозуванні периферичнихнедеполяризуючих міорелаксантів Нівалін призначається внутрішньовенно по 10 -20 мг/24 год.При рентгенологічних дослідженнях застосовується внутрішньом’язово удозі 1,0 - 5,0 мг для лікування дорослих.Іонофоретично Нівалін призначають при захворюваннях периферичноїнервової системи і для лікування нічного енурезу у дітей.

Побічна дія. Побічна дія Ніваліну зумовлена наявністю М- іН-холіноміметичного ефекту галантаміну. При застосуванні високих доз ііндивідуальній гіперчутливості можуть виникнути такі побічні дії: нудота,блювання, пронос, болі у животі, підвищене виділення слини, пітливість,анорексія, відчуття стомленості, запаморочення, головний біль, сонливість ізменшення маси тіла. Зрідка може спостерігатися безсоння, риніт, брадикардія,порушення зору і інфекція сечових шляхів.

Протипоказання. Гіперчутливість до однієї із складових частинНіваліну, бронхіальна астма, брадикардія, AV-блокада, стенокардія, тяжкасерцева недостатність, епілепсія, гіперкінези, тяжка печінкова та ниркованедостатність.

Передозування. Симптомами передозування є прояви холінергічноїкризи: нудота, блювання, колікоподібні спазми в животі, пронос, гіпотензія,брадикардія, бронхоспазм, а у більш складних випадках – судоми і кома. Припередозуванні Ніваліну необхідно контролювати функції дихальної і серцево-судинноїсистем. Як антидот застосовується атропін у дозі 0,5 – 1,0 мг внутрішньовенно,дозу можна повторити залежно від клінічної відповіді.

Особливості застосування. Препарат не слід застосовувати в період вагітності ігодування груддю.Через ризик виникнення таких побічних дій, як порушення зору,запаморочення і сонливість, водіям автотранспортних засобів і операторамавтоматизованих механізмів слід призначати Нівалін з обережністю.При лікуванні хворих з легкою формою ниркової недостатності слідзастосовувати Нівалін у нижчих дозах, відповідно до показників кліренсукреатиніну. Лікування холінестеразними інгібіторами, включно і галантаміном, можесупроводжуватися зменшенням маси тіла, тому необхідно періодично контролюватимасу тіла пацієнтів, особливо при тривалому застосуванні Ніваліну.Нівалін слід з обережністю призначати пацієнтам з утрудненимсечовипусканням або після нещодавно перенесеної операції на передміхуровійзалозі, а також після операцій під загальним наркозом.При виникненні побічних дій добову дозу слід зменшити або припинитилікування на 2-3 дні, після чого продовжити нижчими дозами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Нівалін антагонізує дію морфіну та йогоаналогів щодо їх пригнічуючої дії на дихальний центр. Між Ніваліном іМ-холінолітиками (атропіном, гематропіном), гангліоблокаторами (бензогексонієм,пентаміном, пахікарпіном), недеполяризуючими міорелаксантами (турбокурарином),хініном і новокаїнамідом існують антагоністичні фармакодинамічні взаємодії.Аміноглікозидні антибіотики (гентаміцин, амікацин) можуть зменшититерапевтичний ефект Ніваліну. Дія деполяризуючих міорелаксантів (суксаметонію)може посилитись при одночасному застосуванні з Ніваліном. Циметидин можепосилити біонаявність галантаміну. Лікарські засоби, які пригнічують ферменти,що метаболізують ліки CYP2D6 (хінідин, пароксетин, флуоксетин) і CYP3А4(кетоконазол, ритонавір, еритроміцин), можуть уповільнити метаболізмгалантаміну і призвести до підвищення його плазмової концентрації.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, у сухому ізахищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Зберігати внедоступних для дітей місцях. Не заморожувати! Термін придатності – 5 років
Переглядів: 1719 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я