А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нефлуан (Nefluan

основні фізико-хімічнівластивості: прозорий, однорідний, практично безбарвний гель;

склад: 1 г гелю містить лідокаїнугідрохлориду25 мг, неоміцину сульфату 5 мг та флуоцинолону ацетоніду 0, 25 мг;допоміжні речовини: карбоксиметилцелюлозинатрієва сіль, гліцерин, про-піленгліколь, натрію цитрат, метил р-гідроксибензоат,етил р-гідроксибензоат, пропіл р-гідроксибензоат, натрію бензоат, водадистильована.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в урології. Код АТС: G04ВХ.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Нефлуан має анестезуючу,протимікробну, протизапальну і змащуючу властивості. Дія препаратуобумовлюється ефектами лідокаїну, неоміцину та флуоцинолону, що входять до його складу.Лідокаїну гідрохлорид забезпечує глибоку, тривалу і швидку анестезію за рахунокпригнічення чутливості нервових закінчень на поверхні шкіри та слизовихоболонок.Місцева анестезуюча дія лідокаїнудозволяє швидко зняти симптоматику болю і надає можливість проводитиінструментальні дослідженні в урології та дозволяє запобігти використаннюзагальної анестезії. За глибиною та швидкістю розвитку анестезії Нефлуан маєперевагу над аналогічними препаратами, що містять інші анестетики.Неоміцину сульфат –аміноглікозидний антибіотик з бактерицидною дією, що має широкий спектрантибактеріальної активності відносно грампозитивних коків, грамнегативнихпаличок та актиноміцетів. Застосовується в урології, хірургії і гінекології длялікування місцевої інфекції та для профілактики генералізованої інфекції ісепсису при проведенні різних інструментальних (лікувальних або діагностичних)процедур на органах сечостатевої системи і малого тазу.Флуоцинолону ацетонід – синтетичнийглюкокортикоїд, що має протизапальну дію при місцевому застосуванні. Флуоцинолне впливає на антибактеріальну активність неоміцину і посилює знеболювальну діюлідокаїну.Протизапальна, місцевазнеболювальна та протимікробна дії окремих компонентів, що входять до складуНефлуана, не змінюються ні якісно, ні кількісно при їх поєднанні в однійлікарській формі. При інфекційно-запальних захворюваннях застосування препаратудозволяє зменшити тяжкість захворювання, попередити розвиток інфекційнихускладнень або генералізацію інфекції при проведенні маніпуляцій на органахсечостатевої системи, особливо у хворих з факторами ризику (похилий вік,цукровий діабет, серцева недостатність, вагітність, наявність постійнихкатетерів та ін.).Результати клінічних досліджень Нефлуанав проктології показали можливість його застосування як аналгетичного іпротизапального засобу при проведенні ендоскопічних процедур(ректороманоскопія, колоноскопія). Крім того, отримані позитивні результатизастосування Нефлуана в проктології як базового симптоматичного засобу прилікуванні геморою, гострої анальної тріщини, криптиту, ануситу і запальних зміншкіри при активних свищах прямої кишки. Нефлуан у порівнянні з іншимипрепаратами місцевої дії, що застосовуються в проктології, має більш вираженийефект знеболювання при однаковій силі протизапальної дії.Фармакокінетика. Лідокаїну гідрохлоридвсмоктується слизовими оболонками і попадає в системний кровотік, після чогодуже швидко метаболізується в печінці шляхом деетилювання до моноетилгліцинксилідиду.Менше 10 % лідокаїну, що всмоктався, виділяється в незміненому вигляді з сечею.Неоміцин практично не всмоктуєтьсяпри місцевій аплікації, у всякому разі в тій кількості, що може призвести дорозвитку системних побічних ефектів.

Показання для застосування. Препарат показаний для:всіх видів діагностичних ілікувальних ендоуретральних процедур в урології і гінекології (цистоскопія,катетеризація сечового міхура, розширення уретри, кольпоскопія, ректоскопія таін.), особливо на фоні запальних або інфекційних захворювань сечостатевоїсистеми;лікування гострих іхронічних неспецифічних захворювань нижніх відділів сечовивідних шляхів(гострий цистит, загострення хронічного циститу, уретрит), якантибактеріальний, протизапальний і знеболювальний засіб для місцевогозастосування;ендоскопічних досліджень впроктології (ректороманоскопія, колоноскопія), як знеболювальний іпротизапальний засіб;лікуванняінфекційно-запальних захворювань прямої кишки (геморой, гостра анальна тріщина,крипти, анусіт, запальні зміни шкіри при активних свищах прямої кишки) якантибактеріальний, протизапальний і знеболювальний засіб.

Спосіб застосування тадози. Нефлуан видавлюється ізтюбика безпосередньо в уретру шляхом здавлювання тюбика і одночасногомасажування задньої стінки уретри. Потім на уретру накладається стискувач, якийзнімають через 10 хвилин. Після цього можна проводити ендоуретральні процедури.Для спрощення введенняпрепарату і виключення болю, що може виникати при дотику металевої частининаконечнику тюбика до больових зон, до туби додається пластмасовий подовжувач,що нагвинчується на тубу безпосередньо перед застосуванням. Препаратрекомендується вводити за декілька хвилин до початку діагностичних аболікувальних маніпуляцій, а також повторно відразу після їх закінчення. Вмісту одного тюбикадостатньо для заповнення всієї уретри, однак в деяких випадках дозу можназмінювати залежно від ступеню та інтенсивності ураження, та необхідного ефекту.При лікуванніінфекційно-запальних захворювань нижніх відділів сечовивідних шляхів Нефлуанвводиться в уретру або сечовий міхур один або два рази на день протягом 5-10днів.При проведенніендоскопічних досліджень в проктології (ректороманоскопія, колоноскопія) гель вводитьсяв анальний канал за 10-15 хвилин до процедури і повторно безпосередньо перед їїпочатком. При лікуванніінфекційно-запальних захворювань прямої кишки гель наноситься на ураженуповерхню шкіри і слизової оболонки і вводиться в анальний канал за допомогоюподовжувача (після випорожнення і промивання водою) 3 рази на добу протягом10-14 днів.

Побічна дія. Препарат добре переноситься. Упоодиноких випадках при підвищеній чутливості до компонентів препарату можливімісцеві реакції: свербіж шкіри, відчуття печіння, гіперемія.Системні алергічні реакції примісцевому застосуванні лідокаїну, як правило, не спостерігаються. Однак принеправильному застосуванні можлива поява системних побічних ефектів, щовиникають в результаті підвищення концентрацій активних компонентів у крові. Доцього може призвести застосування надмірних доз або швидке всмоктуванняпрепарату, наявність підвищеної чутливості, ідіосинкразії або пониженоїтолерантності до нього у деяких хворих. При реакції на лідокаїн розвиваються вираженінейроциркуляторні розлади або порушення серцево-судинної системи, або симптомианафілаксії. Місцеве застосування неоміцину можепризвести до розвитку алергічних реакцій уповільненого типу, такі реакціїможуть маскуватися за присутності глюкокортикоїдів. Одночасна обробкааміноглікозидом може спричинити перехресну реакцію. Однак при дотриманні доз,що рекомендуються для застосування, і техніки введення препарату всі ці явищапри місцевому застосуванні не спостерігаються.

Протипоказання. Препарат протипоказаний припідвищеній чутливості до лідокаїну (або іншим анестетикам амідного ряду),неоміцину, флуоцинолону або до будь-якого компоненту препарату.

Передозування. При місцевому застосуванніпередозування малоймовірне, а при дотриманні доз, що рекомендуються,передозування не відмічається.

Особливості застосування.Ефективність і безпека Нефлуана, які будь-якого іншого місцевого анестетика, залежить від правильного дозування ітехніки його застосування.Для запобігання побічних ефектівнеобхідно прагнути до застосування мінімально необхідної кількості препарату,що достатньо для досягнення необхідного ефекту. Для повної анестезії уретри припроведенні будь-яких інструментальних втручань звичайно достатньо одного тюбикаНефлуану. Ризик розвитку побічних ефектівзростає при дуже тривалому або безперервному застосуванні препарату,застосуванні великих доз або при наявності великих уражень шкіри і слизовихоболонок. З особливою обережністю необхідно застосовувати препарат у дітей,хворих похилого віку і ослаблених хворих. Вагітність та годуваннягруддю:безпека застосування препарату у вагітних жінок не вивчалася. Томузастосування Нефлуана при вагітності, особливо на її ранніх етапах, не бажанеабо повинно бути ретельно обґрунтованим. Вплив на здатність до керування транспортними засобами та механізмами не встановлений.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Пропранолол збільшує період напіввиведення лідокаїну зплазми. Циметидин підвищує рівень лідокаїну в плазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі, у недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 2 роки
Переглядів: 1263 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я