А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нервіплекс (Nerviplex)

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин червоного кольору;

склад: 2 мл розчину містять: тіаміну гідрохлориду (В1) 100 мг; піридоксину гідрохлориду (В6 ) 50 мг; ціанокобаламін (В12) 1000 мкг; допоміжні речовини: хлорокрезол, натрію фосфат, динатрію едетат, кислота лимонна, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну В1, серед них і в комбінації звітамінами В6 та В12. Код АТС А11D.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінованийпрепарат, що містить вітаміни групи В.Тіамін (вітамін В1) – кофермент ензимів, що регулюють вуглеводний,білковий та жировий обміни. Необхідний для нормального функціонування нервовоїсистеми, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Виявляєпомірно виражену гангліоблокуючу дію, бере участь у процесах проведеннянервового збудження у синапсах.Піридоксин (вітамін В6) необхідний дляздійснення метаболізму амінокислот; ліпідів і вуглеводів. Активні формивітаміну (піридоксаль фосфат і піридоксамін фосфат) є коферментами у широкомуспектрі метаболічних процесів. Піридоксин бере участь у синтезі g-аміномасляноїкислоти у ЦНС і у синтезі гему. Він необхідний для нормального функціонуванняцентральної та периферичної нервової системи. Бере участь у біосинтезінейромедіаторів: допаміну, норадреналіну, адреналіну, серотоніну, гістаміну. Ціанокобаламін(вітамін В12)необхідний для синтезу нуклеопротеїнів та мієліну; репродукції і нормальногоросту клітин, а також для підтримання еритропоезу. У тканинах вітамін В12перетворюється у коферментну форму - кобамамід В12, який є активною формоювітаміну В12. Він сприяє накопиченню в еритроцитах сполук, що містять SH-групи.Ціанокобаламін активує систему згортання крові, активує обмін вуглеводів іліпідів. Наслідком дефіциту вітаміну В12 є мегалобластична анемія,захворювання травного тракту та нервової системи, а також недостатністьутворення мієліну, що спричиняє поступове руйнування аксонів і ядер клітиннервової системи.Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не досліджувалась.

Показання для застосування. Препарат показаний при неврологічних таінших порушеннях, що виникли внаслідок дефіциту вітамінів В1, В6 та В12включно:периферична невропатія,діабетична нейропатія,алкогольні поліневрити,поліневрити вагітних,полінейропатії різної етіології,неврити та невралгії (ішіас, люмбаго, плексити, міжреберна невралгія,парез лицьового нерва, інші неврологічні ушкодження та стани дефіциту різноїетіології).

Спосіб застосування та дози.Приймається шляхом внутрішньом’язової / внутрішньовенної ін’єкції. Периферична невропатія По 2 мл 3 р. на тиждень, курс 10 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяць Діабетична нейропатія (показаний паралельний курс вітаміну С) По 2 мл 3 р. на тиждень, курс 9 - 12 ін’єкцій, 1 - 2 курси з перервою 1 місяць Алкогольні поліневрити По 2 мл 3 р. на тиждень, курс 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяць Поліневрити вагітних (застосовувати обережно 1 коротким курсом) По 2 мл 2 р. на тиждень, курс 5 - 6 ін’єкцій Полінейропатії різної етіології По 2 мл 3 р. на тиждень, курс 9 - 12 ін’єкцій, 1 - 2 курси з перервою 1 місяць Неврити та невралгії По 2 мл 3 р. на тиждень, курс 9 - 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяць Ішіас По 2 мл 2 - 3 р. на тиждень, один курс – 9 - 12 ін’єкцій Люмбаго По 2 мл 2 - 3 р. на тиждень, курс 9 - 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяць Плексити По 2 мл 3 р. на тиждень, один курс 9 - 12 ін’єкцій Міжреберна невралгія По 2 мл 3 р. на тиждень, один курс 9 - 12 ін’єкцій Парез лицьового нерва По 2 мл 3 р. на тиждень, курс 9 - 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяць Звичайна доза в період лікування – по 2 мл 2 - 3 рази на тиждень; увипадках легкого захворювання це дозування може бути іноді достатнім з самогопочатку. У разі покращання стану хворого лікар зобов’язаний приймати рішенняпро відміну препарату.

Побічна дія. Реакції підвищеної чутливості (алергічні реакції,свербіж шкіри, кропив’янка).У такому разі прийом препарату слід припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату.

Передозування. Дотепер про випадки передозування препарату“Нервіплекс” не повідомлялося.

Особливості застосування. У більшості випадків парентеральне прийманняпризначається лише за умови неможливості орального прийому (наприклад,блювання, передопераційні та післяопераційні стани, синдром погіршеної сорбціїабо після резекції шлунка). При застосуванні препарату для застереженнявипадків, які пов’язані з виникненням анафілактичних реакцій, повиннапроводитись біологічна проба: внутрішньошкіряно вводять 0,2 мл препарату вділянці передпліччя. Якщо протягом 20 - 30 хвилин не виникає будь-якихалергічних реакцій, препарат можна використовувати у даного хворого.Не рекомендується лікування високими дозамипрепарату протягом більше 4 тижнів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат знижує протипаркінсонічнуактивність левадопи, взаємодіє з протиконвульсивними ліками, оральнимиконтрацептивами, неоміцином, ізоніазидом, хлорамфеніколом,пара-аміносаліциловою кислотою.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,темному, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 25єС. Термінпридатності – 2 роки
Переглядів: 1283 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я