А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Неоталем (Neotalem)

міжнародна назва: мітоксантрон;

основні фізико-хімічні властивості:розчинсинього кольору;

склад:1 мл розчину містить 2 мгмітоксантрону;допоміжні речовини: натрію хлорид, натріюацетат, кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група.Протипухлинні антибіотики та спорідненіпрепарати. АТС: L01D B07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Синтетичнийпротипухлинний засіб, подібний за хімічною структурою до протипухлиннихантрациклінових антибіотиків. Механізм протипухлинної дії повністю нез’ясований. Очевидно, мітоксантрон порушує матричну активність ДНК, утворюючиз неюкомплекс (вкорінюється між шарами пар сполук ДНК); інгібує ферменттопоізомеразу ІІ. Дія мітоксантрону не залежить від фази клітинного циклу.Фармакокінетика. Мітоксантрон швидко йінтенсивно розподіляється в організмі.Найвищі концентрації досягаються в щитовидній залозі,печінці, серці та еритроцитах. Зв’язування з білками плазми становить близько78%. Біотрансформується у печінці. Мітоксантрон виводиться головним чином із сечею тажовчю (близько 25%). З сечею 65% виводиться у незміненому вигляді, а решта 35%– у вигляді двох неактивних метаболітів та їхніх глюкуронідних кон'югатів.Більша частина дози активно захоплюється і зв'язується у тканинах, звідкипоступово вивільняється. Період напіввиведення становить 5,8 дня.

Показання для застосування. Неоталем застосовується яксамостійно, так і в комбінації з іншими протипухлинними препаратами прилікуванні таких захворювань, як рак молочної залози, неходжкінська лімфома,гостра нелімфобластна лейкемія у дорослих, яка не піддається лікуваннютрадиційними засобами. Препарат також застосовується як паліативний лікарськийзасіб при лікуванні пацієнтів з печінково-клітинною карциномою.

Спосіб застосування та дози. Дози Неоталемувстановлюють залежно від показань та схеми лікування, що застосовується. При раку молочної залози, неходжкінській лімфомі тадеяких інших новоутвореннях препарат застосовують у дозі 14 мг/м2 1раз у 3 тижні. У пацієнтів, які раніше отримували хіміотерапію, а також припоєднанні з іншими хіміотерапевтичними засобами дозу зменшують до 10 – 12 мг/м2.При лікуванні гострої нелімфобластної лейкемії удорослих для індукції ремісії призначають в дозі 12 мг/м2 протягом 5днів.Неоталем вводять внутрішньовенно повільно (протягом3-5 хв) або у вигляді короткочасного краплинного вливання (протягом 15 – 30хв).Неоталем розводять в 50 мл 0.9% розчину натріюхлориду чи 5% розчину глюкози.Готовий розчин повинен бути використаний протягом 24годин. У разі екстравазації препарату введення слід негайно припинити і ввестизалишок розчину в іншу вену.Максимальна сумарна доза Неоталему – 200 мг/ м2.

Побічна дія. З боку системи кровотворення: пригнічення кровотворенняі як наслідок цього, лейкопенія; рідко – тромбоцитопенія; в окремих випадках –еритроцитопенія.З боку травної системи: можливі минущі нудота таблювання; іноді – відсутність апетиту, діарея, біль у животі, запор; рідко –кровотечі із шлунково-кишкового тракту.У деяких випадках, особливо у хворих з гостроюлейкемією, можливий розвиток стоматиту.Можливі випадки підвищення активності печінковихферментів, порушень функції печінки, особливо у хворих з гострою лейкемією. З боку серцево-судинної системи: можливі тимчасові зміниЕКГ, гострі аритмії, зменшення фракції викиду лівого шлуночка; в окремихвипадках – серцева недостатність (особливо у хворих в тяжкому стані).Алергічні реакції: можливі шкірний свербіж,висип; в окремих випадках – анафілактичний шок.Місцеві реакції: можливі тяжкі місцевіреакції (некрози) внаслідок екстравазації; рідко– оборотне посиніння шкірних покривів, особливо умісці ін’єкції.Інші: іноді – випадання волосся;відчуття втомленості, слабкість, аменорея, підвищення температури, задишка; вокремих випадках – підвищення концентрації сечовини і креатиніну в плазмі.

Протипоказання. Неоталем протипоказанийхворим з підвищеною чутливістю до нього та сульфіту, а також в періодвагітності та лактації.

Передозування. Симптоми: можливепосилення проявів описаних побічних дій.

Особливості застосування. З препаратом повиненпрацювати лише лікар, який має досвід роботи в онкології.З обережністю застосовують Неоталем у пацієнтів іззахворюваннями серця, з попереднім опроміненням середостіння, з пригніченнямкровотворення, вираженими порушеннями функції нирок та печінки, з бронхіальноюастмою.Не рекомендують застосовувати Неоталем у пацієнтів звітряною віспою (у т. ч. недавноперенесеною або після контакту з хворими),оперізувальним герпесом та іншими гострими інфекційними захворюваннями.У процесі лікування необхідний систематичнийконтроль картини периферичної крові, лабораторних показників функції печінки, атакож діяльності серця (ЕКГ, ЕхоКГ та ангіографічне визначення ударного об’ємусерця).Пригнічення кровотворення, викликане Неоталемом,звичайно розвивається протягом10 днів, регенерація – звичайно до 21-го дня.Не рекомендують проводити вакцинацію пацієнтів тачленів їх сімей. На фоні застосування Неоталему через 1 – 2 дніможливе транзиторне зеленкуватезабарвлення сечі (і інколи склер).При тривалому застосуванні Неоталему слідвраховувати можливість кумуляції препарату в організмі. Необхідно уникатипопадання Неоталему на шкіру, слизові оболонки та в очі.Клінічний досвід застосування препарату у дітейнедостатній.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні Неоталему з іншими протипухлинними засобамиможливе підвищення його токсичності, особливо відносно кісткового мозку тасерця.При одночасному застосуванні Неоталем викликаєрозкладання тіаміну (вітаміну В1).Не слід змішувати в одному шприцу або крапельницірозчин Неоталему з розчиномгепарину і/або будь-яким іншим препаратом .

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі не вище 25°С в захищеному від світла місці, недоступному для дітей.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1926 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я