А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Метродент (Metrodent)

основні фізіко-хімічнівластивості: біла м'яка маса;

склад:

1 г гелю містить 16 мг метронідазолу бензоату,еквівалентно 10 мг метронідазолу та2,5 мг хлоргексидину глюконату;допоміжні речовини: карбомер 940 Р,пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску.Гельстоматологічний.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні препарати длямісцевого застосування у стоматології. Код АТС А01АВ11.

Фармакологічні властивості.

Фармакооинаміка. Метродент — протимікробнийпрепарат для комплексного лікування і профілактики інфекційно-запальнихзахворювань порожнини рота. Ефективність препарату обумовлена наявністю в йогоскладі таких активних компонентів, як метронідазол, який чинить антипротозойнута антибактеріальну дію проти анаеробних найпростіших та анаеробних бактерій,що викликають періодонтит: Porphyromonas gingivalis, Prevotella intermedia.P.denticola. Fusobacterium fusiformis, Wolinella recta, Treponema sp.,Eikenella corrodens, Borrelia vincenti, Bacteroides melaninogenicus,Selenomonas sp. та хлоргексидину глюконату - антисептика бактерицидної діїпроти широкого кола вегетативних форм грамнегативних і грампозитивнихмікроорганізмів, а також дріжджів, дерматофітів і ліпофільних вірусів.Механізм дії метронідазолу полягаєу біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітиннимитранспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК клітин мікроорганізмів, пригнічуючисинтез нуклеїнових кислот, що призводить до загибелі бактерій.Бактерицидний ефект хлоргексидинуобумовлений зв'язуванням катіонів з негативно зарядженими стінками бактеріальнихклітин та екстрамікробних комплексів. У низьких концентраціях хлоргексидинспричиняє порушення осмотичної рівноваги бактеріальних клітин і вихід з нихкалію та фосфору, що призводить до бактеріостатичного ефекту. При високихконцентраціях хлоргексидину цитоплазматичний вміст бактеріальної клітиниосаджується, що врешті-решт веде до загибелі бактерій.Фармакокінетика. Концентрація метронідазолу,потрібна для пригнічення 50 % штамів (МІК50), нижча 1 мкг/мл для анаеробнихбактерій, які спричиняють періодонтальну хворобу. При місцевому застосуванніконцентрація метронідазолу у ділянці ясен значно вища, ніж при пероральномузастосуванні препарату, тому зменшення кратності призначення Метроденту зводитьдо мінімуму ризик розвитку системних побічних явищ.

Показання для застосування.Тількидля стоматологічного застосування:гострий гінгівіт;гострий виразково-некротичнийгінгівіт Вінцента;хронічний гінгівіт або запаленняясен;хронічний набряковий гінгівіт;хронічний гіперпластичний гінгівіт;хронічнийатрофічний (десквамативний) гінгівіт;хронічний періодонтит;періодонтальний абсцес;рецидивуючий афтозний (виразковий)стоматит;зубний біль інфекційногопоходження.

Спосіб застосування тадози.Метродентнаноситься на ділянку ясен 2 рази на день. Після нанесення гелю протягом 15 хвилин не можна полоскатирот та їсти. Не рекомендується призначати Метродент дітям до 16 років.

Побічна дія.Після місцевого застосуванняМетроденту ризик розвитку системних побічних явищневеликий, однак можутьвідзначатися металевий присмак у роті, головний біль, алергічніреакції (шкірний висип, свербіж,кропив'янка).

Протипоказання.Підвищена чутливість дометронідазолу, хлоргексидину, інших компонентів препарату іпохідних нітроімідазолу.

Передозування.Повідомлень про передозуванняпрепарату немає. Можливе посилення симптомів побічної дії.

Особливості застосування.Уникати потраплянняпрепарату в очі! Під час прийому препарату не можна вживати алкоголь. Застосовувати препарат у вагітних та жінок, які годуютьгруддю,небажано, лише за життєвими показаннями. Метродент рекомендуєьсяне призначати дітям до 16 років.

Взаємодія з

іншими лікарськимизасобами.При місцевому застосуванніМетроденту взаємодія з іншими лікарськими засобамимінімальна, але повністю виключитиможливість таких реакцій не можна. Тому слід зобережністю призначати препарат здеякими лікарськими препаратами.Варфаринта інші кумаринові антикоагулянти. Метронідазол посилюєантикоагулянтну дію,що призводить до подовженняпротромбінового часу.Дисульфірам. Одночасне застосуванняпосилює токсичність препаратів, що може призвестидо розвитку неврологічнихсимптомів.Фенобарбітал, фенітоїн. Антимікробна активністьметронідазолу знижується приодночасному застосуванні зперерахованими вище препаратами через прискоренийметаболізм метронідазолу.Циметидин. пригнічує метаболізмметронідазолу, що може спричинити підвищенняконцентрації метронідазолу усироватці крові.

Умови та термін зберігання.Препарат слід зберігати унедоступному для дітей, захищеному від світла та сухому місці, при кімнатнійтемпературі (не вище 30°С). Термін придатності - 2 роки
 
От редакции: после любой манипуляции в ротовой полости у стоматолога - будь-то протезирование зубов или неправильный прикус исправление, необходимо обязательная стерилизация для предотвращения возможности системного заражения организма. Для этого подойдет вышеуказанный препарат.
Переглядів: 900 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я