А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Неогрип (Neogrip)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки подовженої форми, світло-рожевого кольоруз оранжевими включеннями без оболонки з рискою з одного боку;

склад: 1 таблетка містить: парацетамолу – 500 мг; кофеїну безводного – 30 мг;фенілефрину гідрохлориду – 10 мг; хлорфеніраміну малеату – 2 мг;допоміжні речовини: метилпарабен, пропілпарабен, крохмаль кукурудзяний,тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, еритрозиновий барвник.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, які застосовуються призастудних захворюваннях. Код АТС R05X.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Парацетамол чинить жарознижувальну, аналгетичну тапротизапальну дію, що зумовлено його впливом на центр терморегуляції угіпоталамусі та інгібуванням синтезу простагландинів. Кофеїн чинитьстимулюючу дію на центральну нервову систему, головним чином на кору головногомозку, дихальний та судинно-руховий центри. Хлорфенірамін - блокатор гістамінових Н1–адренорецепторів,здійснює протиалергічну дію, зменшує проникність судин, набряк та гіпереміюслизової оболонки носа, носоглотки та придаткових пазух носа. Зменшує нежить,свербіж та сльозотечу. Фенілефрин — адреноміметик. Чинить пряму стимулюючу дію наa–адренорецептори, викликає судинозвужувальний ефект, зменшує набряк тагіперемію слизової оболонки верхніх дихальних шляхів та синусів.Фармакодинаміка.Парацетамол після прийому внутрішньо швидко абсорбується у верхніхвідділах травного каналу. Метаболізується у печінці, переважно в неактивніглюкуронід і сульфат парацетамолу. Виводиться із організму нирками. Періоднапіввиведення становить 1–3 год.Після прийому внутрішно хлорфенірамін швидко і повністю всмоктується ушлунково-кишковому тракті. Після одноразового прийому натще в дозі 12 мг, Сmaxу плазмі крові досягається через 2–3 год. Метаболізується при “першому проходженні”через печінку і, можливо, при внутрішньопечінковій рециркуляції. Прийомхлорфеніраміну разом з їжею значно зменшує його біодоступність.Фенілефрин післяприйому внутрішно погано всмоктується у шлунково-кишковому тракті.Метаболізується за участю моноамінооксидази у стінках шлунка та при “першомупроходженні” через печінку. Його біодуступність низька.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострихреспіраторно-вірусних захворювань (грипу та застуди).

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 роківпризначають по 1–2 таблетки до 3 - 4 разів на добу. Дітям від 6 до 12 років: по 1/2 –1 таблетці до 3–4 разів на добу. Інтервал, якого слід дотримуватися між прийомами препарату маєстановити не менше 4 год. Максимальна добова доза для дорослих - 8 таблеток;для дітей – 4 таблетки.Тривалість лікування для дорослих становить 5 -7 діб, для дітей – 3доби.

Побічна дія. З боку серцево–судинної системи: в окремих випадках (якщо є передумови)- підвищення артеріального тиску, тахікардія. З боку центральної нервової ситеми: сонливість, запаморочення.З боку системитравлення: сухість слизових оболонок, погіршення апетиту, диспепсія; притривалому застосуванні у високих дозах – гепатотоксична дія (через присутністьу препараті парацетамолу). З бокусечовидільної системи: в окремих випадках – порушення відтоку сечі; притривалому застосуванні у високих дозах – нефротоксична дія (через присутність упрепараті парацетамолу). З боку системикровотворення: рідко – тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз (черезприсутність у препараті парацетамолу). Алергічніреакції: в окремих випадках – висипи на шкірі, свербіж.

Протипоказання. Виражений атеросклероз коронарних артерій;артеріальна гіпертензія;цукровий діабет;тиреотоксикоз;закритокутова глаукома;тяжкі захворювання нирок, печінки, серця або легенів (у т.ч.бронхіальна астма);захворювання сечового міхура;виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки;доброякісна гіперплазія (аденома) передміхурової залози;захворювання підшлункової залози;порушення кровоутворення;дефіцит глюкозо–6–фосфатдигідрогенази;дитячий вік до 6 років;підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Прийом більш ніж 6 г парацетамолу може викликатитяжке ушкодження печінки. Токсичність прямо пропорційна концентраціїпарацетамолу у плазмі крові. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Не слід перевищувати призначенідози.Не можназастосовувати препарат разом з іншими лікарськими засобами, які містятьпарацетамол. Не рекомендується приймати препарат разом зі снодійними,транквілізаторами та іншими психотропними засобами, а також з інгібіторамимоноамінооксидази.Слід утримуватися від прийому алкоголю.При необхідності застосування Неогрипу в періоди вагітності і лактаціїслід уважно зважити очікувану користь терапії для матері та потенційний ризикдля плода або дитини. Парацетамол проникає через гематоенцефалічний бар’єр івиділяється разом з грудним молоком, тому в період вагітності слід уникатитривалого прийому препарату, а в період лактації припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні з препаратами, які індукують ферменти печінки(деякі снодійні та протисудомні препарати, рифампіцин, етанол), посилюєтьсягепатотоксичність парацетамолу.При одночасному застосуванні парацетамол посилюєгепатотоксичність хлорамфеніколу.При одночасному застосуванні парацетамолу зазидотимідином можливий розвиток нейтропенії.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не більше 25 °С.Термін придатності - 4 роки
Переглядів: 727 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я