А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Метрогілвагінальний гель (Metrogyl vaginalgel)

міжнародна та хімічна назви: метронідазол;1-(b-оксіетил)-2-метил-5-нітроімідазол;

основні фізико-хімічні властивості: однорідний, прозорий гель від безбарвного доблідо-жовтого кольору.

склад: 1 г гелю містить метронідазолу – 10 мг;допоміжні речовини: пропілгідроксибензоат,пропіленгліколь, карбомер 940, динатрію едетат, натрію гідроокис, вода очищена.

Форма випуску. Гель вагінальний.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні засоби, якізастосовуються в гінекології. Похідні імідазола. Код АТС G01A F01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча речовина препарату −метронідазол має високу активність відносно анаеробних бактерій (бактероїди,фузобактерії, клостридії, анаеробні коки) та найпростіших (Trichomonasvaginalis, Entamoeba histolytica, Lamblia). До метронідазолу не чутливі аеробнімікроорганізми.Механізм дії метронідазолу полягає в біохімічномувідновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортнимипротеїнами анаеробних мікроорганізмів та найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупаметронідазолу взаємодіє з ДНК клітини мікроорганізмів, інгібуючи синтез їхніхнуклеїнових кислот, що призводить до загибелі бактерій.Препарат активний проти більшості штамівмікроорганізмів, які викликають бактеріальний вагіноз: Gardnerella vaginalis,Bacteroides spp., Mobiluncus spp., Peptosterptococcus spp.Фармакокінетика.Після одноразовоговнутрішньопіхвового введення 5 г гелю Метрогіл® Вагінальний Гель,середня максимальна концентрація препарату в сироватці крові здорових жінокдосягала 237 нг/мл, що становить 2 % від середньої максимальної концентраціїметронідазолу при прийомі внутрішньо дози в 500 мг. Час досягнення максимальноїконцентрації становить 6 – 12 годин.Відносна біодоступність вагінального гелю удвічівища за біодоступність одноразової дози (500 мг) піхвових таблетокметронідазолу, так як препарат має більш високу проникаючу здатність у піхвовійрідині. Тому терапевтичний ефект вагінального гелю досягається навіть принизьких концентраціях метронідазолу, що, в свою чергу, призводить до зниженняімовірності побічних ефектів протягом курсу лікування.

Показання для застосування. Бактеріальні вагінози різної етіології, щопідтверджені клінічними і мікробіологічними даними.

Спосіб застосування та дози. Тільки для внутрішньопіхвового застосування!Рекомендована доза становить 5 г (один повнийаплікатор) двічі на добу (вранці і ввечері).Спосіб застосування:звільнити аплікатор від целофанової упаковки;зняти кришечку з туби і нагвинтити аплікатор натубу;тримати тубу таким чином, щоб аплікатор бувнаправлений догори, і витискати вміст туби в аплікатор (при цьому поршеньрухається вгору). Гель повинен заповнити весь аплікатор;відгвинтити наповнений аплікатор і тубу щільнозакрити кришечкою;аплікатор обережно ввести в піхву і, повільнонатискаючи на поршень, витиснути весь гель у піхву;вийняти аплікатор із піхви, протерти його поверхнюмедичним спиртом і зберігати в чистому вигляді до наступного застосування.Курс лікування – 5 днів. Протягом курсу лікуванняслід уникати статевих контактів.

Побічна дія.З боку сечостатевої системи: симптоматичний кандидознийцервіцит, вагініт, свербіж, печіння і подразнення у піхві, вульві, піхвові(некандидозні) виділення, набряк вульви, прискорення сечовипускання.З боку шлунково-кишкового тракту: дуже рідко −металевий присмак у роті, нудота, зниження апетиту, спазматичний біль учеревній порожнині або порожнині матки, запори або проноси.З боку центральної нервової системи: не виключаються− запаморочення, головний біль.З боку органів кровотворення: лейкопенія аболейкоцитоз.Алергічні реакції: шкірний висип.У разі виникнення будь-яких небажаних побічнихефектів, необхідно припинити курс лікування.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість та індивідуальна непереносимість метронідазолу таінших інгредієнтів, які входять до складу вагінального гелю, а також похіднихнітроімідазолу;- 1-ий триместр вагітності;- лактація.

Передозування. Повідомлень немає.

Особливості застосування.Уникати потрапляння гелю в очі!Препарат слід обережно призначати хворим з порушеннямифункції печінки і системи кровотворення, з тяжкими захворюваннями центральноїнервової системи.Вагітність і лактація. Оскільки метронідазолпроникає крізь плацентарний бар’єр і виділяється в грудне молоко в доситьзначних концентраціях, Метрогіл® Вагінальний Гель протипоказанийвагітним у першому триместрі вагітності, а в II і III триместрах він можепризначатися тільки у разі крайньої необхідності. В разі необхідностізастосування препарату Метрогіл® Вагінальний Гель в період лактаціїслід вирішити питання про припинення годування груддю.Під час курсу лікування слід уникати прийомуалкоголю.Досвід застосування препарату у дітей відсутній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Попри те, що при місцевому застосуванніМетрогілу® Вагінального Гелю взаємодія з іншими лікарськими засобаминезначна, слід дотримуватися обережності при одночасному призначенні з деякимилікарськими препаратами.Варфарин та інші непрямі антикоагулянти.Метронідазол посилює дію непрямих антикоагулянтів, що призводить до збільшеннячасу утворення протромбіну.Дисульфірам. Одночаснезастосування може призвести до розвитку різних неврологічних симптомів, тому неслід призначати Метрогіл® Вагінальний Гель хворим, які приймалидисульфірам протягом останніх двох тижнів.Циметидин інгібує метаболізм метронідазолу, що можепризвести до підвищення його концентрації в сироватці крові і збільшення ризикурозвитку побічних явищ.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0Св сухому місці, недоступному для дітей. Не заморожувати.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1621 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я