А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Метіонін (Methioninum)

міжнародна та хімічна назви: Methionine;(S) - 2 амiно -4-(метилтіо)бутанова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкритіоболонкою, рожевого кольору;

склад: 1 таблетка містить метіоніну 0,25г; допоміжні речовини:крохмаль картопляний, аеросил, кислота стеаринова або кальцію стеарат, твін-80,цукор, патока крохмальна, борошно пшеничне, барвник кислотний червоний, віскбджолиний, олія соняшникова.

Формавипуску.Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Амінокислоти. V03AB26.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Метіонін - незаміннаамінокислота, що бере участь у процесах переметилювання. Виявляє ліпотропнудію, сприяє синтезу холіну, фосфоліпідів; бере участь у синтезi адреналіну,креатину; активує дію гормонів, вітамінів, ферментів. Має детоксикуючівластивості завдяки здатності метилювати токсичні продукти. Знижує концентраціюхолестерину в крові і збільшує вміст фосфоліпідів.

Фармакокінетика. Легко всмоктується з кишечнику.Як незамінна амінокислота, що мiстить сiрку, використовується для синтезубілків і вступає в різні метаболiчнi реакції - переметилювання, дезамiнування,декарбоксилювання та іншi. Із сечею виділяється в невеликій кількості.

Показання для застосування. Лікування та профілактиказахворювань і токсичних уражень печінки: хронічний гепатит, ураженняпрепаратами миш'яку, хлороформом, бензолом та іншими речовинами.В основі комбінованої терапії при хронічномуалкоголізмі, цукровому діабеті, для лікування дистрофії, що розвивається прибілковій недостатності після дизентерії та інших інфекційних захворювань,атеросклерозу, при важких хірургічних операціях, опіках.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по0,5-1,5 г 3-4 рази на добу. Дітям разові дози: у віці 3-6 років - 0,25 г, 7років і більше - 0,5 г. Кратність прийому – 3-4 рази на добу.Препарат слiд приймати за 0,5-1 годину до їди. Курслікування - 10-30 днів чи по 10 днів з 10-денними перервами між цими курсами.

Побічна дія. В окремих випадках нудота,блювання, індивідуальна непереносимiсть препарату. Після зменшення дози читимчасової вiдмiни Метіоніну диспепсичнi явища зазвичай проходять.

Протипоказання. Метіонін протипоказаний прихворобі Боткіна, інших вірусних гепатитах, при патологічних процесах, щосупроводжуються блюванням, при індивідуальнiй непереносимостi (препаратвiдмiняють).

Передозування. Можливі гiпотензiя,тахікардія, дезорієнтація. Введення Метіоніну у великих дозах, не збалансованез іншими амінокислотами, може призвести до ушкодження клітин печінки та іншихорганів.

Особливості застосування. При гострій і хронічнійнирковій недостатності слід бути обережними у зв'язку з небезпекою виникненнягіперазотемії.Через неприємний запах діти приймаютьпрепарат із солодким сиропом, киселем.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Застосування Метіоніну в збалансованому співвідношенні з іншими амінокислотамизапобiгає його токсичнiй дії.

Умови та термін зберiгання. У сухому, захищеному відсвітла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 1119 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я