А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Метиндол (Metindol)

міжнародна та хімічна назви:індометацин;1-(4-хлорбензоїл)-5-метокси-2-метил-1H-індоло-3-оцтовакислота;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки в оболонці жовтогокольору;склад: одна таблетка містить:індометацину 25 мг;допоміжні речовини: лактоза,силікагель, полівінілпіролідон, крохмалькартопляний, полісорбат 80,тальк, метилсиліконове масло (силол F-350).

Форма випуску. Таблетки, покриті оболонкою.

Фармакологічна

група. Нестероїдні протизапальнізасоби. АТС М 01 АВ 01.

Фармакологічні властивості. Індометацин - це нестероїдний засіб, що маєсильну протизапальну та відносно слабку болезаспокійливу дію. Механізм діїпроявляється у гальмуванні циклооксигенази арахідонової кислоти, що призводитьдо гальмування синтезу простагландинів; одначе це не виключає інших механізмів.Гальмування синтезу простагландиніввідповідає, ймовірно, за такі деякі інші дії індометацину, як ушкодженняшлунка, затримка рідин, бронхоспастичні реакції та ін.Індометацин, як і іншіпрепарати похідних фенілпропіонової, фенілоцтової та антранілової кислот групиНПВП, зменшує вплив на проникність судин брадикініну, гістаміну та іншихбіогенних речовин, має виражену антигіалуронідазову активність, гальмуєутворення АТФ та зменшує, таким чином, енергетичне забезпечення хімічнихпроцесів, які відіграють роль у запаленні (що збільшують, принаймні, судиннупроникність і міграцію лейкоцитів).

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується з травноготракту. Біодоступність після перорального приймання становить приблизно 100%.Їжа гальмує всмоктування перорально введеного індометацину. Максимальнаконцентрація індометацину в сироватці відзначається через 30-60 хвилин змоменту застосування препарату натще, через 90 хвилин після вживання їжі,багатої на жири або білки, та через 120 хвилин після вживання їжі, багатої навуглеводи.Препарат приблизно на 90%зв’язується з білками сироватки. У синовіальній рідині через 1 годину післяприйому концентрація препарату становить менше 30% концентрації у сироватці, ачерез 3,5 години концентрація в обох середовищах є близькою. Об’єм розподілу становить0,34 - 1,57 л/кг. Індометацин метаболізується в печінці до неактивнихметаболітів; приблизно 60% застосованої дози виділяється з сечею у незмінномустані та у вигляді метаболітів у формі глюкуронатів, а також у 33% - з калом (втому числі 1,5% як індометацин).Препарат значною мірою підлягаєпечінково-кишковій циркуляції. Період напіврозпаду у фазі виділення становить2,6 - 11,2 години та значно не змінюється при нирковій недостатності. У хворихпохилого віку виведення гальмується , що потребує зменшення дози препарату на25%.

Показання для застосування. Системні захворювання сполучної тканини,ревматизм, ревматичний артрит, анкілозуючий артрит хребта, а такожоститоартрит. Гострий бурсит та тендовагініт. Гострий подагричний артрит.Застосований при поєднаному лікуванні з кортикостероїдами, препарат дозволяєзначно зменшити дози кортикостероїдів або навіть відмінити їх.

Спосіб застосування та дози.Призначають індивідуальнодорослим та дітям старше 14 років, залежно від стану хворого.Ревматичні захворюванняпомірної та тяжкої інтенсивності. Ревматичний артрит, анкілозуючий артритхребта, оститоартрит: початкова рекомендована доза становить 25 мг (1 таблеткав оболонці) 2-3 рази на добу. Якщо необхідно, дозу можна збільшити на 25 - 50мг (1 - 2 таблетки в оболонці) в однотижневих інтервалах до отриманняоптимальної реакції або до максимальної добової дози 150 - 200 мг (6 - 8таблеток в оболонці). Великі дози звичайно не посилюють ефективності препарату.Якщо з’являються небажані дії, дозу необхідно швидко зменшити до максимальнопереносимої хворим дози. У разі серйозних небажаних дій препарат слід негайновідмінити.Гострий бурсит аботендовагініт.Застосовують 75 - 125 мг надобу (3-5 таблеток в оболонці) у 3 або 4 розподілені дози. Необхідно застосовуватипрепарат ще протягом декількох днів після зникнення симптомів. Звичайно курслікування становить 7-14 днів.Гострий подагричний артрит.Звичайно застосовують 50 мг (2таблетки в оболонці) 3 рази на добу до моменту зникнення симптомів, після чогодозу необхідно швидко зменшити до повної відміни препарату. Помітне суб’єктивнеполегшення настає звичайно протягом 2-4 годин, потепління та чутливістьутримуються зазвичай протягом 24-36 годин, набряк звичайно зникає протягом 3-5днів. У разі лікування індометацином у поєднанні з кортикостероїдамизастосовують 25 мг (1 таблетка в оболонці) 2 рази на добу з одночаснимзменшенням доз кортикостероїдів (у середньому на 2,5 мг у перерахунку наенкортон); через 7-10 днів додатково можна зменшити дозу стероїдів на 2,5 мг уперерахуванні на енкортон, одночасно збільшуючи добову дозу індометацину на 25мг (1 таблетка в оболонці). Повторюючи таку процедуру, можна одержатиоптимальні (малі) дози стероїдів, а при сприятливих умовах навіть повністю їхвідмінити.

Побічна дія.Травний тракт: завдякиспеціальній формі препарату (кишковорозчиннаформа) побічні дії з бокушлунка та дванадцятипалої кишки виникаютьвідносно рідко. Однак можутьвиникнути: нудота, біль у животі, печія,блювання, пронос, відсутністьапетиту, здуття живота, пептична виразка, ерозіїінших ділянок травного тракту,гастроентерит, кровотеча з прямої кишки,виразковий стоматит, ушкодженняпечінки.Центральна нервова система: убільш ніж 1% пацієнтів виникають головнийбіль та запаморочення,сонливість, почуття втоми, а у менш ніж 1% - неспокій,послаблення, мимовільні рухи,безсоння, розлад концентрації уваги абосвідомості, приголомшення,непритомність, периферичні невропатії, невиразнамова, погіршання симптомівепілепсії або паркінсонізму.Органи чуття: у більш ніж 1%пацієнтів виникає шум у вухах, у менш ніж1%-відкладення конкрементів усітківці, невиразний зір або диплопія, розладслуху.Серцево-судинна система: у меншніж 1% пацієнтів виникають гіпертонія,тахікардія, загрудинний біль, порушеннясерцевого ритму, сильне серцебиття,серцева недостатність.Надчутливість: у менш ніж 1%пацієнтів виникають алергічні реакції, у томучислі анафілактоїдногохарактеру, раптове падіння тиску, ангіоневротичнийнабряк, бронхоспазм, задуха,пурпура, лімфангіт, набряк легень, підвищенатемпература.Кров: у менш ніж 1% пацієнтіввиникають розлади системи кровотворення,апластична або гемолітичнаанемія, тромбоцитопенічна пурпура, розсіяневнутрішньосудинне згортання.Нирки: у менш ніж 1% пацієнтіввиникають альбумінурія, нефротичнийсиндром, інтерстиціальнийнефрит, збільшення концентрації позабілковогоазоту, ниркова недостатність.Інші: у менш ніж 1% пацієнтіввиникають набряки, збільшення маси тіла,затримка рідини, гіперглікемія,гіперкаліємія, пітливість, гематурія, кровотеча зпологових шляхів, кровотеча зноса, гінекомастія.

Протипоказання. Надмірна чутливість до індометацину абоіншихнестероїдних протизапальнихзасобів (у тому числі до ацетилсаліциловоїкислоти).Аспіринова астма. Загострення виразковоїхвороби шлунка та дванадцятипалоїкишки. Вагітність та лактація.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Індометацинпосилює дію пероральних антикоагулянтів з групи кумарину (може викликатикровотечі), а також сульфонамідів.При сумісному призначеннііндометацину з іншими нестероїдними протизапальними засобами, як напроксен,ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота, препарат не посилює ефективності, алезбільшує частоту небажаних дій, пов’язаних з гальмуванням синтезу простагландинів;може також призвести до надмірного збільшення концентрації індометацину всироватці. Пробенецид збільшує концентрацію індометацину в сироватці.Індометацин збільшує концентрацію в сироватці метотрексату, солей літію тадигоксину, послаблює дію гіпотензивних засобів (інгібіторів конвертазиангіотензину, бета-адренолітиків, тіазидів), а також гальмує сечогінну діюдеяких діуретиків (фуросемід).

Передозування. Максимальна добова доза препарату становить150 - 200 мг (6 -8 таблеток в оболонці). Великі дози не посилюють ефективностіпрепарату , але посилюють небажані дії. При передозуванні виникають нудота,блювання, інтенсивний головний біль, дезорієнтація, розлад свідомості. Відразуж (до 15 хвилин) після застосування дози препарату, яка перевищує в декількаразів максимальну дозу, можна викликати блювання.

Особливості застосування.Спеціальні попередження таспеціальні заходи застереження при застосуванні. Для того, щоб уникнутинебажаних дій індометацину, його необхідно застосовувати в мінімальних ефективнихдозах. Хворого треба попередити про необхідність інформування лікаря в разівиникнення небажаних дій індометацину. Це особливо стосується хворих похилоговіку. Нерекомендується застосовуватиіндометацин дітям до 14 років. Нестероїдніпротизапальні засоби можутьвикликати ушкодження слизової оболонкишлунка, насамперед у пацієнтівз виразковою хворобою шлунка, а також улюдей, що палять та зловживаютьалкоголем, та у пацієнтів похилого віку.Довготривале застосуванняіндометацину може призвести до ушкодженнянирок, а у хворих зфункціональними розладами нирок - до зростання явноїниркової недостатності.Індометацин може бути причиною відкладенняконкрементів в сітківці тарозладу зору. Під час застосування індометацинунеобхідно ретельно аналізуватиусякі розлади з боку органів зору.Метиндол може посилюватисимптоми епілепсії, паркінсонізму та психічнихзахворювань, тому слід обережнозастосовувати хворим з такимизахворюваннями.Не встановлено безпечностііндометацину у дітей молодших 14 років.Вагітність та період годуваннягруддюНе рекомендується застосовуватиіндометацин під час вагітності. Застосованийв третьому триместрі,індометацин може викликати у плода передчаснезакриття боталової артеріальноїпротоки, що може бути причиною гіпертонії улегеневій артерії.Метиндол гальмує агрегаціютромбоцитів, що може викликати у плодасхильність до кровотеч.Порушення функції нирок може призвести у плода дониркової недостатності тамаловоддя. Метиндол абсолютно протипоказаний утретьому триместрі вагітності.Не проводили контрольних досліджень відносновпливу індометацину на людськийплод у перший та другий триместривагітності. У пацюків великідози індометацину викликають збільшеннякількості абортів та мертвих плодів.Маючи на увазі відсутність даних, які бстосувалися людини, а такожпотенційної можливості серйозних небажаних дій,не варто застосовуватиіндометацин у першому та другому триместрахвагітності.Індометацин виділяється змолоком матері-годувальниці, тому під час йогозастосування не слід годуватидитину груддю.Вплив на здатність керуватитранспортними засобами та обслуговуватидіючі механічні пристрої.Метиндол може викликатисонливість і послабити здатність керуватитранспортними засобами та працюватиз механізмами.

Умови та термін зберігання. Термін придатності - 4 роки. Препаратзберігати при кімнатній температурі (15°-25°С), в недоступному для дітей місці.Захищати від світла і вологи
Переглядів: 887 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я