А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нео-пенотран форте (Neo-penotran forte)

основні фізико-хімічні властивості: вагінальні супозиторії білого абожовтуватого кольору;

склад: 1 супозиторій містить 750 мг метронідазолу та 200 мг міконазолунітрату;допоміжні речовини: вітепсол.

Форма випуску. Вагінальні супозиторії.

Фармакологічна група. Протимікробні та антисептичні засоби, щозастосовуються в гінекології. Комбінації похідних імідазолу. Код АТС G01A F20.

Фармакологічні властивості.Фармакондинаміка. Міконазол, щовходить до складу супозиторіїв Нео-Пенотран Форте, забезпечує протигрибковудію, а метронідазол зумовлює протибактеріальний та протипротозойний ефектпрепарату. Міконазолу нітрат має широкий спектр дії та особливо ефективнийпроти патогенних грибів, включаючи C. albicans. Крім того, міконазолу нітратефективно діє проти грампозитивних бактерій. Метронідазол як протибактеріальнийта протипротозойний засіб ефективний проти Gardnerella vaginalis та анаеробнихбактерій, включаючи анаеробних стрептококів та Trichomonas vaginalis.Фармакокінетика.Абсорбціяміконазолу нітрату через стінки піхви є дуже незначною (приблизно 1,4% дози).Біодоступність метронідазолу при введенні вагінально становить 20% у порівнянніз його біодоступністю при пероральному шляху введення. Міконазолу нітрат невиявляється у плазмі крові при вагінальному введенні супозиторіїв Нео-ПенотранФорте. Рівноважна концентрація метронідазолу у плазмі крові становить 1,6-7,2мг/мл. Метронідазол метаболізується у печінці. Гідроксиметаболіт є активноюречовиною. Період напіввиведення метронідазолу становить 6-11 годин. Приблизно20% дози виводиться з сечею у незмінному стані.

Показання для застосування.Нео-Пенотран Форте застосовується для місцевого лікуваннябактеріального та трихомонадного вагінітів, вагінального кандидозу і вагінітів,викликаних змішаними інфекціями.

Спосіб застосування та дози. По 1 вагінальному супозиторію слід вводити глибоко у піхву на нічпротягом 7 днів.При рецидивах захворювання або вагінітах, що резистентні до іншого лікування,препарат Нео-Пенотран Форте слід застосовувати протягом 14 днів.Вагінальні супозиторії слід вводити глибоко у піхву за допомогоюодноразових ковпачків для пальця, які знаходяться в упаковці .Для пацієнток літнього віку (старше 65 років): такі ж рекомендації, які для інших груп дорослих пацієнтів.

Побічна дія.Рідко можутьспостерігатися такі побічні ефекти, як реакції гіперчутливості (висипання нашкірі) та біль у животі, головний біль, а також свербіж, печіння і подразненняпіхви. Частота виникнення системних побічних ефектів є дуже незначною внаслідокдуже низького рівня метронідазолу у плазмі при вагінальному застосуванніпрепарату (2-12% від рівня, що досягається при пероральному прийманніметронідазолу). Інша діюча речовина препарату, міконазолу нітрат, можеспричиняти подразнення піхви (печіння, свербіж), як і всі інші протигрибковізасоби з вмістом похідних імідазолу, що вводяться вагінально (2-6%). У разівиникнення тяжкого подразнення, лікування необхідно припинити. До побічних ефектів,що розвиваються внаслідок системного (наприклад, при пероральному) застосуванняметронідазолу належать: реакції гіперчутливості (поодинокі), лейкопенія,атаксія, психоемоційні розлади, периферична невропатія при передозуванні абопісля довготривалого періоду терапії, судоми, зрідка діарея, закреп,запаморочення, головний біль, відсутність апетиту, нудота, блювання, біль абоспазми у животі, зрідка зміни смаку, сухість у роті, металевий або неприємнийприсмак, втома.Зазначені вищеефекти виникають дуже рідко внаслідок низького рівня метронідазолу в кровіпісля вагінального введення препарату.

Протипоказання.Нео-ПенотранФорте не можна використовувати за наявності:гіперчутливостідо будь-якої з діючих речовин препарату або до їх похідних;порфірії;епілепсії;тяжких порушеньфункції печінки, а також:у першомутриместрі вагітності.

Передозування.Немає даних про випадки передозування метронідазолу при вагінальномувведенні у людей. При введенні у піхву метронідазол може всмоктуватися у кількості,достатній для того, щоб спричинити системні ефекти.Якщо випадково у травну систему потрапить велика кількість препарату,слід застосувати відповідний метод промивання шлунка (у разі необхідності).Лікування треба проводити у випадках, коли у травну систему потрапило 12 гметронідазолу. Специфічного антидоту не існує, рекомендується симптоматична тапідтримуюча терапія.При передозуванні метронідазолу спостерігаються такі симптоми: нудота,блювання, абдомінальний біль, діарея, свербіж, металевий присмак, атаксія,вертиго, парестезія, конвульсії, лейкопенія, потемніння сечі. При передозуванні міконазолу нітрату спостерігаються такі симптоми:нудота, блювання, запалення горла та ротової порожнини, анорексія, головнийбіль, діарея.

Особливості застосування.Слід попередити пацієнта про те, що не слід вживати алкоголь протягомтерапії та упродовж 1-2 діб після завершення курсу лікування через можливістьвиникнення дисульфірамоподібної реакції (реакції з боку центральної нервовоїсистеми). Основа супозиторія може небажаним чином взаємодіяти з гумою чилатексом, з яких виготовляються контрацептивні діафрагми та презервативи, томуїх одночасне використання з супозиторіями не рекомендується.Препарат не рекомендується застосовувати дітям.Препарат призначений тільки для інтравагінального застосування.

Вагітність та лактація.Після трьох перших місяців вагітності препарат Нео-Пенотран Форте можезастосовуватись у випадках, визначених лікарем, під його контролем. Під часзастосування препарату Нео-Пенотран Форте слід припинити годування груддю,оскільки метронідазол, що є одним із активних компонентів препарату, проникає угрудне молоко. Годування груддю можна відновити через 1-2 доби після закінченнялікування.

Вплив на здатність керувати автомашинами тапрацювати з механізмами.Не спостерігалося жодного впливу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Через абсорбцію метронідазолу можуть спостерігатися реакції взаємодіїпрепарату при одночасному застосуванні з деякими речовинами та лікарськимизасобами:Алкоголь: взаємодія метронідазолу з алкоголем може викликатидисульфірамоподібну реакцію.Пероральні антикоагулянти: може посилюватися антикоагулянтна дія.Фенітоїн: може збільшитись концентрація фенітоїну у крові, концентраціяметронідазолу у крові може зменшитись.Фенобарбітал: зменшення концентрації метронідазолу у крові.Дисульфірам: можуть спостерігатися ефекти з боку центральної нервовоїсистеми (психотичні реакції).Циметидин: може збільшитись концентрація метронідазолу у крові та зростатиризик неврологічних симптомів.Літій: може спостерігатися підвищення токсичного впливу літію.Астемізол та терфенадин: метронідазол та міконазол уповільнюютьметаболізм цих препаратів та збільшують їх концентрацію у плазмі крові.Також спостерігався вплив на концентрацію у крові ферментів печінки,глюкози (гексокіназний метод), теофіліну та прокаінаміду.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС,у місцях недоступних для дітей. Не заморожувати.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 2447 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я