А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Метацин (Methacin)

міжнародна та хімічна назви : метоциній йодид;2-Диметиламіноетилового ефіру бензилової кислоти йодметилат;

основні фізико - хімічнівластивості :прозора безбарвна рідина;

склад : одна ампула містить : метациніййодид –1мг, допоміжні речовини : вода для ін’єкцій – 1 мл.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакологічна група. Синтетичніантихолінергічні засоби, четвертинні амонієві сполуки. АТС А03А В22.

Фармакологічні властивості. Проявляє вибіркову дію напериферичні М– холінорецептори. Переважає за активністю атропін: має сильнішийвплив на м’язи бронхів, виражену бронхолітичну дію, пригнічує секрецію слиннихта бронхіальних залоз, розслаблює м’язи стравоходу, кишок, усуває спазми, меншевикликає тахікардію. Мідріатичний ефект та вплив на акомодацію вираженийслабше, ніж в атропіну. Препарат зменшує амплітуду, тривалість та частотускорочень матки. Не проявляє центральної дії.

Фармакокінетика. Як четвертинна амонієвасполука погано проникає через тканинні мембрани, а саме: черезгематоенцефалічний бар’єр.

Показання для застосування. Метацин застосовується якхолінолітичний та спазмолітичний засіб при захворюваннях, які супроводжуютьсяспазмами гладеньком’язових органів. Метацин ефективний при виразковій хворобішлунка та дванадцятипалої кишки, нормалізує моторику; перевершує атропін забольозаспокійливим ефектом. Може застосовуватись в комплексній терапії хворихна виразкову хворобу шлунка в поєднанні з іншими препаратами. Препаратзастосовують для купірування ниркової та печінкової кольки. Метацин показанийдля зниження тонусу та зменшення рухальної активності стравоходу, шлунка тадванадцятипалої кишки при їх рентгенологічному дослідженні.Застосовується при бронхіальній астмі, дляпремедикації з метою зменшення салівації, бронхіальної секреції та блокуванняпередачі збудження з блукаючого нерва на серце та бронхи.

Спосібзастосування та дози. Застосовують парентерально (під шкіру, внутрішньом’язово тавнутрішньовенно). Вводять по 0,5 – 2 мл 0,1% розчину.Ванестезіологічній практиці в рекомендованих дозах вводять внутрішньовенно за 5– 10 хвилин, внутрішньом’язово за 20 – 30 хвилин перед застосуванням наркозу.Вищіразові дози для дорослих під шкіру, внутрішньом’язово та внутрішньовенно -0,002 г (2 мл 0,1% розчину).Вищідобові дозі для дорослих під шкіру, внутрішньом’язово та внутрішньовенно –0,006 г (6 мл 0,1% розчину).

Побічна дія. Метацин, як правило, добрепереноситься. На відміну від аналогічних третинних амінів (амізил, арпеналтощо), а також атропіну не викликає побічних явищ, які пов’язані з впливом наЦНС; менш виражені також тахікардія, мідріаз та порушення акомодації, запори,утруднення сечовиділення, сухість у роті.

Протипоказання. Глаукома, особливо призакритокутовій формі. Гіпертрофія передміхурової залози.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.У поєднанні з наркотичними засобами сприяє зменшенню тривалості та глибининаркозу. З препаратами групи опію - послаблює аналгезуючу діюопіатів.З препаратами дигіталісу - сприяє порушенню ритмусерця.При поєднанні з клофеліном – можливе порушенняпередсердно - шлуночкової провідності за рахунок прямої дії препарату напровідність у пучку Гіса.З хінидином та новокаїнамідом – холінолітичні ефектипоєднуються.З основами та лужно - реагуючими сполуками –гідроліз, втрата активності.З ацетатом свинцю, солями кальцію, таніном,препаратами конвалії, строфантину, іхтіолом (10% розчин) – утворює осад.Між атропіном та іншими М-холіноблокаторами тахоліноміметиками, антихолінестеразними препаратами є фармакологічнийантагонізм.М-холіноблокатори потенціюють ефекти барбітуратів,гангліоблокаторів, трициклічних антидепресантів та антигістамінних засобів;посилюють ефекти адреноміметичних засобів.Метацин підвищує чутливість міокарда до строфантину.Однак прояви інтоксикації, які виникають внаслідок передозування серцевимиглікозидами, усуваються повторними ін’єкціями атропіну.Повністю знімає гальмівну дію верапамілу нашвидкість проведення імпульсів передсерд-но - шлуночковому вузлі.Провокує надшлуночкову тахіаритмію при фторотановомунаркозі, але попереджує фібриляцію шлуночків серця, яка індукована хлороформом,підвищує токсичність фенаміну.Ефективне поєднання холінолітиків з седативними татранквілізуючими засобами.

Передозування. При передозуванні можливіпобічні ефекти, які пов’язані з периферичною М-холінолітичною дією (сухість у роті, запори,утруднення сечовипускання). У таких випадках слід зменшити дозу або підвищитиінтервал між прийомами препарату.

Особливості застосування. Протипоказання дозастосування препарату під час вагітності та годування груддю відсутні. Є даніпро застосування препарату для зниження збудження матки при загрозі передчаснихпологів та пізніх викиднів.Під час прийому препарату не слід керувати транспортнимизасобами, обслуговувати механічні пристрої та виконувати роботу, яка потребуєшвидкої психічної та фізичної реакції.

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати прикімнатній температурі (15 - 25єС), в сухому, захищеному від світла місці,недоступному для дітей. Термін зберігання - 3 роки
Переглядів: 877 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я