А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Метациклінугідрохлорид (Methacyclinihydrochloridum)

міжнародна та хімічна назви: Metacycline;6-дезокси-6-десметил-6-метилен-5-окситетрациклінугідрохлорид ;

основні фізико-хімічні властивості:капсули з кришечкою і корпусом жовтого кольору, щомістять порошок від жовтого до темно-жовтого кольору, без запаху;

склад: одна капсула містить метацикліну гідрохлориду 0,30г ;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, цукормолочний, полівінілпіролідон;

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування, тетрацикліни. Метациклін. АТС J01АA05.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Метацикліну гідрохлорид - напівсинтетичнийантибіотик групи тетрациклінів широкого спектра дії. Чинить бактеріостатичнудію, інгібуючи синтез білків мікроорганізмів. Активний щодо більшостігрампозитивних (стафілококи, стрептококи, пневмококи) і грамнегативних (шигели,сальмонели, рикетсії, спірохети, аеробактер) мікроорганізмів, хламідій,мікоплазм, збудників орнітозу, пситакозу, трахоми та деяких інших найпростіших.

Фармакокінетика. Добре всмоктується в травному тракті. Ефективна концентрація в плазмікрові виникає через 1 годину після введення і зберігається протягом 12 годин.Період напіввиведення препарату з крові – 10-12 годин. Приблизно 49-60 %Метацикліну гідрохлориду, що надійшов у кров’яне русло, зв'язується з білкамиплазми крові, забезпечуючи більш тривалу циркуляцію його в організмі впорівнянні з тетрацикліном. Виводиться з організму із сечею, жовчю і звипорожненнями.

Показання для застосування. Метацикліну гідрохлорид застосовують для терапіїгострих і хронічних бронхітів, пневмоній, гнійних плевритів, підгострихсептичних ендокардитів, бактеріальної та амебної дизентерії, коклюшу, ангіни,скарлатини, бруцельозу, туляремії, висипного і поворотного тифів, пситакозу,інфекційних захворювань сечових шляхів, хронічного холециститу, гнійногоменінгіту, інфекцій шкіри і м'яких тканин (флегмони, абсцеси, фурункульоз),остеомієліту, ендометриту, ендоцервіциту, простатиту, сифілісу, гнійнихускладнень хірургічних операцій та інших інфекційних захворювань, викликанихмікроорганізмами, чутливими до цього антибіотика.

Спосіб застосування та дози. Разова доза для дорослих 0,3 г, добова -0,6 г. При важкому перебігу хвороби доза може бути подвоєна. Приймають 2-3 разина добу в рівних дозах за 1 годину до або через 2 години після їди, запиваючивеликою кількістю рідини.Для лікування дітей від 8 до 12 років використовуютьцей препарат у формі капсул по 0,15 г.Дітям старшим 12 років призначають у такій же дозі,як дорослим. Курс лікування 7-10 днів.Терапію слід проводити ще 1-2 дні після зникненняклінічних симптомів захворювання.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але можливізниження апетиту, нудота, блювання, діарея, глосит, стоматит, гастрит, проктит,можуть виникати алергічні шкірні реакції, набряк Квінке. При триваломузастосуванні може розвинутися кандидоз, дефіцит вітамінів групи В.

Протипоказання. Застосування препарату протипоказане при підвищенійчутливості до тетрациклінів, вагітним і дітям у віці до 8 років. З обережністюпризначають при хворобах нирок, печінки та лікуванні лейкопенії.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Нерекомендується одночасний прийом Метацикліну гідрохлориду з антацидами іпрепаратами заліза через можливу інактивацію препарату. Для профілактикикандидомікозу рекомендується спільне застосування з леворином чи ністатином.

Передозування. Передозування Метацикліну гідрохлориду можеспостерігатись у вигляді алергічних реакцій в осіб з підвищеною чутливістю.Пацієнту слід припинити застосування препарату, промити шлунок і пройтидесенсибілізуючу терапію.

Особливості застосування. Пацієнтам з порушеннями функції нирок і/чипечінки дозу Метацикліну гідрохлориду зменшують і/чи збільшують інтервал міжприйомами.При тривалому застосуванні можливе підвищення вміступечінкових амінотрансфераз, лужної фосфатази, білірубіну, залишкового азоту.При непереносимості пеніциліну препаратом вибору приінфекціях, викликаних менінгококом, гонококом, блідою спірохетою, лістерією,паличкою сибірської виразки, деякими штамами актиноміцетів і клостридій, єМетацикліну гідрохлорид.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світла інедоступному для дітей місці при кімнатній температурі . Термін зберігання – 3роки
Переглядів: 794 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я