А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Метазидин (Metazydyn)

міжнародна тахімічна назви: trimetazidine; дихлористоводневий 1[(2,3,5-триметокси-феніл)метил]піперазин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, червоного кольору, круглої форми, двоопуклі;

склад: 1 таблетка міститьтриметазидину дигідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: целюлозамікрокристалічна, кроскармелози натрієва сіль, полівідон, магніюстеарат;оболонка: гіпромелоза Е 5, гіпромелоза Е 15,гідроксипропілцелюлоза, макроголь 4000, лак кошенілевогочервоного, кошеніловий червоний.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічніпрепарати. Код АТС С01Е В15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Триметазидин належить догрупи цитопротекторних лікарських засобів. Нормалізує енергетичнийметаболізм клітин, запобігає зниженню внутрішньоклітинного вмісту АТФ. Захищає клітини, зокрема кардіоміоцити, віднесприятливих наслідків ішемії, шляхом впливу на внутрішньоклітинні процесиметаболізму та гомеостазу. Попереджує розвиток внутрішньоклітинного метаболічного ацидозу та зменшує його проявишляхом активації іонних помп.Триметазидинтакож збільшує в клітині концентрацію високоенергетичних сполук, таких як АТФ або фосфокреатин, здійснюючи цим захисну дію на мітохондрії. Виявленотакож, що препарат зменшує утворення вільних радикалівта запобігає окисленню ліпідів. Позитивно впливаєна цілісність клітинних мембран.Приприйомі триметазидину підтверджене збільшення толерантності до навантажень упацієнтів з нападами стенокардії. Спостерігалось якзменшення частоти стенокардичних нападів, так і епізодів „німої"(безсимптомної) ішемії міокарда, що визначається методом Холтера у пацієнтів зі стабільною формою нього захворювання.Спостерігаєтьсяпокращення клінічного стану у пацієнтів, що приймають триметазидин, з такими вестибулярними порушеннями судинного походження як запаморочення,шум у вухах. У випадку порушень вестибулярного апарату іслуху на фоні артеріальної гіпертензії та недостатностіхребтової та основної артерій мозку найкращий ефект спостерігається на початкулікування триметазидином у період до 2 років від появи перших симптомів.Препаратефективний для лікування пацієнтів із хоріоретинальними судинними порушеннями.Фармакокінетика. Триметазидин зішлунково-кишкового тракту всмоктується приблизно на90%.Максимальна концентрація препарату в крові спостерігається через 2 - 3 години.Максимальнаконцентрація після прийому 20 мг препарату становить приблизно 50 мкг/мл. Максимальна концентрація в стаціонарному стані при прийомі 20 мг 3 разина добу становить 122 мкг/мл.Триметазидин незначноюмірою зв'язується з білками плазми (близько 16%).
Швидко виводиться: 60%нирками, 51% у незмінному вигляді, решта - у вигляді метаболітів: N-ацетил та N-формілтриметазидин ітриметоксигіпурова кислота. Період напіввиведення становить 5,95 ± 0,5 години.

Показання для застосування.Серцево-судинна система: профілактиканападів стенокардії.Отоларингологія: як допоміжне лікуваннязапаморочень та шуму у вухах.Офтальмологія: як допоміжне лікування призниженні гостроти зору та порушеннях поля зору судинногопоходження.

Спосіб застосування та дози. Застосовувати запризначенням лікаря.Звичайно приймають від40 до 60 мг на добу у 2 - 3 рівних дозах, тобто по 1 таблетці 2-3 рази надобу.Препаратслід приймати під час їди, запиваючи склянкою води.

Побічна дія. Можливе виникнення незначних розладівшлунково-кишкового тракту (диспепсичні явища:нудота, блювання), головний біль, відчуття сильного серцебиття. Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж.

Протипоказання. Підвищена чутливість доскладових препарату.Узв'язку з недостатньою кількістю досліджень препарат не рекомендується приймативагітним, жінкам, які годують груддю та дітям.

Передозування. Випадки передозуванняМетазидином невідомі.

Особливостізастосування. У пацієнтів з нирковою недостатністю рекомендуєтьсяпроводити моніторинг функціональнихпоказників, при необхідності відповідно зменшити дозу препарату. Препарат не рекомендується призначати пацієнтам звираженими порушеннями функції печінки.Особам похилого віку, а також хворим на цукровий діабет коригування дозування препарату не потрібно. Препарат не впливає наздатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невиявлено взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25°С. Оберігати від вологості. Зберігати в недоступномумісці для дітей місці. Термінпридатності - 3 роки
Переглядів: 965 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я