А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Імет (Imet)

міжнародна та хімічна назви: ibuprofen; (±)2-(4-ізобутилфеніл)пропіновакислота;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, овальної формитаблетки, вкриті оболонкою, з насічкою для поділу з обох боків та рельєфним тисненням“Е” з обох боків від насічки для ділення на верхньому боці;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, міститьібупрофену400 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний;карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, тип А; кремнію діоксид високодисперсний;магнію стеарат; гіпромелоза (середня в’язкість приблизно 5 мПа · сек); титанудіоксид, Е 171; повідон (значення К = 30); макрогол 4 000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичнізасоби.Код АТС М01А Е01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ібупрофен – ценестероїдний, протизапальний, знеболюючий засіб, дія якого пов’язана згальмуванням синтезу простагландинів. Він зменшує біль, набряк і підвищенутемпературу тіла, пов’язаних із запаленням. Крім того, ібупрофен пригнічуєагрегацію тромбоцитів, що спричинюється АДФ і колагеном.Фармакокінетика. При пероральному вживанні ібупрофенчастково всмоктується в шлунку і потім повністю в тонкій кишці. Після метаболізаціїу печінці (гідроксилювання, карбоксилювання) фармакологічно неактивніметаболіти повністю виводяться, в основному нирками (90%), а також черезбіліарну систему. Час напіввиведення у здорових і у пацієнтів із захворюваннямипечінки та/або нирок становить 1,8 – 3,5 год. Зв’язування з білками плазмипісля перорально прийому – 99%. Максимальна концентрація в плазмі післяперорального прийому досягається через 1 – 2 год.

Показання для застосування. Біль від малої до середньої інтенсивності(головний біль, зубний біль, болісні менструації). Пропасниця.Спосіб застосування та дози. Дозування препарату Імет®залежить від віку і маси тіла. Звичайно загальна добова доза становить 20 – 30мг на кг маси тіла. Разова доза для дітей від 13 до 14 років (прибл. 44 – 52кг) становить Ѕ - 1 таблетка, вкрита оболонкою або 200 – 400 мгібупрофену; добова доза – 1Ѕ - 2Ѕ таблетки, вкритих оболонкою,600 – 1 000 мг ібупрофену. Разова доза для підлітків від 15 років і дорослихстановить Ѕ - 1 таблетка, вкрита оболонкою, або 200 – 400 мг ібупрофену;добова доза – 2 - 3 таблетки, вкритих оболонкою, або 800 – 1 200 мг ібупрофену.Особи похилого віку не потребують спеціального підбирання дози. Імет®приймають під час або після їди, не розжовуючи. Пацієнтам із чутливим шлунком рекомендуєтьсяприймати Імет® під час їди.Побічна дія. Для оцінки побічних дій за основу звичайно берутьтакі дані частоти: дуже часто (більше 1 з 10 пацієнтів, які лікувалися); часто(> 1 із 100); іноді (> 1 із 1 000); рідко (> 1 із 10 000); дуже рідко1 або менше із 10 000, у тому числі поодинокі випадки).Травний тракт. Іноді: скарги з боку травного тракту,наприклад печія, біль у животі, нудота. Рідко: пронос, здуття живота, запор,блювання. Дуже рідко: виразки шлунка та/або кишечнику (при певних обставинах –з кровотечею та/або перфорацією). Нервова система. Іноді: головний біль. Нирки.Дуже рідко: зменшення сечовиділення і набряки; пошкодження ниркової тканини(некроз сосочків), зокрема при тривалому лікуванні; підвищення концентраціїсечової кислоти в крові. Печінка. Дуже рідко: пошкодження печінкової тканини,зокрема при тривалому лікуванні. Кров. Дуже рідко: порушення кровотворення(анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз). Шкіра. Дужерідко: тяжкі шкірні реакції, такі як шкірні висипання з почервонінням іутворенням пухирців (наприклад, Erythema exsudativum multiforme). Імуннасистема. Дуже рідко: симптоми асептичного менінгіту, що супроводжується сильнимголовним болем, нудотою, пропасницею, ригідністю м’язів потилиці абопомутнінням свідомості. Підвищений ризик розвитку такого стану мають хворі насистемний червоний вовчак або змішані колагенози. Реакції підвищеноїчутливості. Іноді: висипання на шкірі і шкірний свербіж, напади астми (можливоіз падінням артеріального тиску). Дуже рідко: тяжкі реакції підвищеноїчутливості з наступними проявами: набряк обличчя, язика і гортані із звуженнямдихальних шляхів, задишкою, тахікардією, падінням артеріального тиску аж дошоку.

Протипоказання. Імет® протипоказаний таким пацієнтам: звідомою індивідуальною підвищеною чутливістю до ібупрофену або до іншихкомпонентів препарату; з наявністю в анамнезі нападів астми, запалення слизовоїоболонки носа або шкірних реакцій після приймання ацетилсаліцилової кислоти абоінших нестероїдних протизапальних засобів; з наявністю в анамнезі виразокшлунка та/чи кишечнику або шлунково-кишкових кровотеч; з наявністю тяжкихпорушень функції печінки та/чи нирок або тяжких нелікованих хвороб серця.Вагітність в останній третині терміну. Дітям до 12 років включно дана лікарськаформа препарату не показана.

Передозування. Симптомами передозування можуть бути порушення збоку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, оглушення і втратасвідомості), а також біль у животі, нудота і блювання. Крім того можуть матимісце падіння артеріального тиску, пригнічення дихання та ціаноз. Лікування:промивають шлунок, дають адсорбуючі і проносні засоби, призначаютьсимптоматичне медикаментозне лікування. Антидоту немає.

Особливості застосування. Особлива обережність необхідна у такиххворих: з вродженим порушенням обміну порфірину (наприклад, гостра переміжнапорфірія); з системним червоним вовчаком або змішаними колагенозами; зіскаргами з боку травного тракту або з хронічними захворюваннями кишечнику(виразковий коліт, хвороба Крона); з артеріальною гіпертензією та/чи серцевоюнедостатністю; з обмеженою функцією нирок; з порушенням функції нирок; залергією (наприклад, шкірні реакції на інші засоби, астма, сінний нежить) та/чинабряками слизової оболонки носа хронічного характеру або хронічнимизапаленнями дихальних шляхів, що супроводжуються їх звуженням; з одночаснимприйманням метотрексату в дозі більшій за 15 мг. Побічні дії можна зменшити,якщо завжди приймати мінімальну кількість препарату, що має ефект, і протягомякомога коротшого терміну. Якщо необхідне триваліше лікування препаратом Імет®,то потрібен регулярний контроль печінкових показників, ниркової функції, атакож картини крові. При значно тривалому застосуванні знеболюючих засобів увеликих дозах може виникнути головний біль, який не можна лікувати шляхомпідвищення дози препарату. Загалом, звикання до знеболюючих засобів, особливо вкомбінації кількох діючих речовин із знеболюючою дією, може призвести дорозтягнутого у часі пошкодження нирок з ризиком виникнення нирковоїнедостатності ("аналгетикова” нефропатія). Вагітність і період годуваннягруддю. Застосовувати Імет® у перші 6 місяців вагітності не слід,тому що вплив на пригнічення синтезу простагландинів на вагітність нез’ясований. Ібупрофен і продукти його розпаду в невеликій кількості переходятьу материнське молоко. При короткочасному прийманні в рекомендованих дозах приболю і пропасниці немає потреби переривати лактацію, тому що шкідливі наслідкидля дитини дотепер невідомі. Якщо запропоноване триваліше лікування абоприймання вищих доз (понад 1 200 мг ібупрофену на добу), то слід обдуматипитання про передчасне переривання годування груддю. Вплив на здатність керуватитранспортом та обслуговувати складні механізми. При короткочасному прийманнілікарського засобу необхідності у застережних засобах немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ібупрофен, як і інші нестероїдніпротизапальні засоби, слід приймати з обережністю у комбінації з такимилікарськими засобами: з ацетилсаліциловою кислотою або іншими нестероїднимипротизапальними /знеболювальними засобами і глюкокортикоїдами (підвищенняризику виникнення виразок шлунка і кишечнику, а також шлунково-кишкових кровотеч),за винятком їх місцевого застосування; з антигіпертензивними засобами ідіуретиками (ібупрофен може послабити їх дію); із засобами, що гальмуютьзсілість крові (контроль зсідання крові); з літієм (контроль вмісту літію вкрові); метотрексат (посилення побічних дій); цидовудин (підвищення ризикугемартрозів і гематом у ВІЛ позитивних пацієнтів).

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С!Лікарський засіб зберігати у недоступному для дітей місці! Термін придатності -3 роки
Переглядів: 6350 Мітки препарату: імет, ібупрофен разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я