А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нейрон (Neuron)

основні фізико-хімічні властивості: червоні, круглі, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою з тисненням “NEURON” з одного боку;

склад: 1 таблетка містить тіаміну мононітрату 25 мг, рибофлавіну 2,5 мг, піридоксину гідрохлориду 40 мг, ціанокобаламіну 0,25 мг;допоміжні речовини: тіосечовина, динатрію едитат, крохмаль дляз’єднання, лактоза, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, магнію стеарат,тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний зневоднений,гідроксипропілметилцелюлоза, ізопропіловий спирт, діхлорметан,поліетиленгліколь 6000, кольоровий лак (понце-4R), титану діоксид, натріюкрохмальгліколят, крохмаль (сухий). Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Комплекси вітамінів групи В без додатків.Код ATС А11Е А.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінований препарат, який містить вітаміни групи В.Тіамін (вітамін В1) в організмі людини в результаті процесівфосфорилювання перетворюється на кокарбоксилазу, яка є коферментом багатьохферментативних реакцій. Тіамін відіграє важливу роль в обміні вуглеводів,білків та жирів в організмі. Бере участь у всіх ключових метаболічних процесахнервової системи, серця, кров’яних клітин та м’язів, в процесах проведеннянервового імпульсу у синапсах.Рибофлавін (Вітамін В2) регулює окислювально-відновніпроцеси в обміні вуглеводів, білків та жирів. Підтримує гарний зір, здоровушкіру, приймає участь у синтезі гемоглобіну. Піридоксин (Вітамін В6) необхідний для здійснення нормальноїфункції центральної та периферичної нервової системи. В фосфорильованій формі єкоферментом у метаболізмі амінокислот (декарбоксиліювання, переамінування таін.). Бере участь у біосинтезі нейромедіаторів: допаміна, норадреналіну,адреналіну, серотоніну, гістаміну. Ціанокобаламін (Вітамін В12) потрібен для нормальногокровотворення і дозрівання еритроцитів. Він також бере участь у рядібіохімічних реакцій, забезпечуючи життєдіяльність організму – в перенесенні метильнихгруп, синтезі нуклеїнових кислот, білка, в обміні амінокислот, вуглеводів,ліпідів. Вітамін В12 впливає на процеси в нервовій системі (синтезРНК, ДНК, мієліну та ліпідний склад цереброзидів і фосфоліпідів). Коферментніформи ціанокобаламіну – метилкобаламін і аденозилкобаламін необхідні дляреплікації і росту клітин. Компоненти препарату є водорозчинними вітамінами, що виключаєможливість їх кумуляції в організмі.Фармакокінетика. Всмоктування і розподіл. Тіамін і піридоксин абсорбуються у верхніхвідділах кишкового тракту. Абсорбція ціанокобаламіну визначається присутністювнутрішнього фактора в шлунку та верхньому відділі кишкового тракту, вподальшому транспорт ціанокобаламіну в тканини здійснюється транспортним білкомтранскобаламіном ІІ.Метаболізм. Тіамін, піридоксин та ціанокобаламін метаболізуються упечінці. Рибофлавін перетворюється ворганізмі у кофермент-флавін мононуклеотид та потім у інший кофермент-флавінаденіндинуклеотид. Приблизно 60 % метаболітів пов’язані з плазмовими білками. Виведення. Тіамін, піридоксин виводяться нирками (8 - 10% внезмінному стані). При передозуванні значно збільшується виведення тіаміну іпіридоксину через кишечник. Вітамін В 12 виводиться у жовч тапроходить ентерогепатичний повторний цикл, частина призначеної дози виводитьсяу сечу, більша частина – протягом перших 8 годин. Однак через сечу виводитьсятільки незначна частина застосованого вітаміну (від 6 до 30%). Вітамін В 12проходить до плаценти та потрапляє у грудне молоко. Рибофлавін виводиться з сечею, частково як метаболіт.

Показання длязастосування. Препаратпризначають при поліневропатії різної етіології, невритах і невралгіях,корінцевому синдромі, викликаному дегенеративними змінами хребта, ішіасі, люмбаго,плекситах, міжреберній невралгії, невралгії трійчастого нерва, парезі лицевогонерва; дефіцитівідповідних вітамінів, наприклад:необхідність вітамінів перевищує кількість вітамінів, якізастосовуються: вагітність, лактація, менструальний цикл у жінок, жар, хронічнізахворювання, стомлення, післяопераційний період, куріння; при порушенні засвоєння з шлунково-кишкового тракту: печінковийдефіцит, підшлунковий дефіцит, хронічна діарея, порушення харчування тапорушення слизової оболонки кишечнику; недостатня кількість вітамінів у дієті: при дотриманні певної дієти,дисбаланс харчування;особи, які лікуються препаратами, які збільшують метаболізм вітамінів(протитуберкульозні, протиепілептичні та інші).

Спосібзастосування та дози. Рекомендованадози: дорослі 1 таблетка 1 - 3 рази на день після їжі протягом 30 днів; дітивід 3-х років 1 таблетка 1 раз на день після їжі протягом 30 днів. Курсповторюють при потребі.

Побічна дія. В одиничних випадках – нудота, тахікардія, шкірні прояви у виглядікропив’янки і свербежу. При прийомі в рекомендованих дозах побічна діямалоймовірна.

Протипоказання. Препарат не можно застосовувати пацієнтам, які знаходяться на лікуваннілеводопою. Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату.

Передозування. Випадків передозування препарату при дотримані дозування неспостерігалось. При перевищені дози можуть з’явитися симптоми гіпервітамінозу:сухість шкіри, свербіж, кропив’янка.Особливості застосування. Нейрон не повинен застосовуватися до визначення діагнозу черезможливість появи прихованих симптомів підгострої дегенерації спинного мозку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вживання алкоголю, пероральних контрацептивів та сечогінних препаратів можезнизити рівень тіаміну. Додаткові препарати, які вміщують магній, можуть бутинеобхідними для застосування разом з тіаміном, оскільки магній необхідний дляперетворення тіаміну у його активну форму. Вітаміни В 6 не можно застосовувати пацієнтами, якіпроходять лікування леводопа, оскільки вітамін знижує ефектпротипаркінсонічного засобу.Вітамін В 6 може підвищити внутрішньоклітинний рівень магніюта цинку. Ліки, які знижують рівень піридоксину чи протидіють його ефекту,включаючи пероральні контрацептиви, ізоніазид, пеніцилін, теофілін, циклосерин.Піридоксин може знизити рівень протиконвульсантів у крові, наприклад, фенітоїн,фенобарбітал, та підвищити ризик порушення засвоєння. В12 взаємодіють: закис азоту, загальні анестезуючі препарати, які використовуютьсяпри лікуванні зубів, знижуючи їх рівень у крові. Протиепілептичні препарати тапрепарати для покращання засвоєння, а також алкоголь знижуючи їх рівнень укрові.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15-25 °С), у захищеному від світлата недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 5840 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я