А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Нейромін (Neuromin)

міжнародна та хімічна назви: метилкобаламін,{3α-[α-(5,6-диметилбензімідазолил)]-3β- ціанокобамід};

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин червоного кольору;

склад: 1 мл розчину містить метилкобаламіну – 500 мкг;допоміжні речовини: спирт бензиловий, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Препарати вітаміну В12 тафолієвої кислоти. Код АТС В03В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Метилкобаламін активує обмін вуглеводів, білків іліпідів, бере участь у синтезі лабільних груп, в утворенні холіну, метіоніну, нуклеїновихкислот, креатину, сприяє накопиченню в еритроцитах сполук з сульфгідрильнимигрупами. Як фактор росту стимулює функцію кісткового мозку, що необхідно длянормопластичного еритропоезу.Метилкобаламін сприяє нормалізації порушених функцій печінки танервової системи, активує систему згортання крові, викликає (високі дози)підвищення тромбопластичної активності та активності протромбіну.Ворганізмі людини та тварин синтезується мікрофлорою кишечнику, але цим синтезомпотреба у вітаміні не забезпечується і додаткову кількість його організмодержує з продуктами харчування.Фармакокінетика.Зв’язується з білками на 90%. Час досягненнямаксимальної концентрації після підшкірного і внутрішньом’язового введення - 1година. Екскретується нирками, з жовчю. Проникає крізь плацентарний бар’єр.

Показання для застосування. Злоякісні, постгеморагічні тазалізодефіцитні анемії, апластичні анемії у дітей, анемії аліментарногохарактеру, а також спричинені токсичними речовинами і лікарськими засобами,інші анемії, пов’язані з дефіцитом вітаміну В12, незалежно відпричин дефіциту (резекція шлунка, глистові інвазії, порушення процесувсмоктування із кишечнику, вагітність). Поліневрити, невралгії трійчастогонерва, радикуліт, каузалгії, мігрень, діабетичні неврити, аміотрофічний боковийсклероз, дитячий церебральний параліч, хвороба Дауна, алкогольний делірій. Спру(разом з кислотою фолієвою), захворювання печінки (гепатити, цирози), променевахвороба, псоріаз, герпетиформний дерматит, нейродерміти, фотодерматози.

Спосіб застосування та дози. Нейромін вводять внутрішньом’язово,підшкірно або внутрішньовенно, а також інтралюмбально.При В12-дефіцитних анеміях препарат застосовують дорослим вдозах 100 - 200 мкг (0,1 - 0,2 мг) через день до досягнення ремісії.При появі симптомів фунікулярного мієлозу (Аддисона-Бірнера) і примакроцитарних анеміях з ушкодженням нервової системи Нейромін застосовуютьдорослим у разовій дозі 400 - 500 мкг (0,4 - 0,5 мг) і більше. На першому тижнівводять щоденно, а потім з інтервалами між введенням 5 - 7 днів (одночаснопризначають фолієву кислоту). У тяжких випадках вводять у спинномозковий канал,починаючи з разової дози 15 - 30 мкг, і при кожній наступній ін’єкції дозузбільшують (50, 100, 150, 200 мкг). Інтралюмбальні ін’єкції роблять кожні 3дні, всього на курс необхідно 8 - 10 ін’єкцій. У період ремісії при відсутностіявищ фунікулярного мієлозу для підтримуючої терапії призначають по 100 мкгдвічі на місяць, при наявності неврологічних симптомів – по 200 - 400 мкг 2 - 4рази протягом місяця.При постгеморагічних та залізодефіцитних анеміях дорослим призначаютьпо 30 - 100 мкг 2 - 3 рази на тиждень. При апластичних анеміях у дітей вводятьпо 100 мкг до настання клінікогематологічного поліпшення. При анеміяхаліментарного характеру в ранньому дитячому віці і анеміях у недоношених дітейпризначають по 30 мкг на добу протягом 15 днів.При боковому аміотрофічному склерозі, неврологічних захворюваннях збольовим синдромом вводять в зростаючих дозах від 200 до 500 мкг на ін’єкцію(при покращанні – 100 мкг на день). Курс лікування до 2 тижнів. При травмахпериферичних нервів призначають 200 - 400 мкг 1 раз у 2 дні протягом 40 - 45днів.Дітям раннього віку при дистрофічних станах після захворювань, хворобіДауна, дитячому церебральному паралічі призначають по 15 - 30 мкг через день.При гепатитах і цирозах печінки дорослим і дітям призначають по 30 - 60мкг на добу або по 100 мкг через день протягом 25 - 40 днів.При діабетичних невропатіях, спру, променевій хворобі дорослим вводять60 - 100 мкг щоденно протягом 20 - 30 днів.Тривалість лікування Нейроміном та проведення повторних курсів залежатьвід характеру захворювання і ефективності лікування.

Побічна дія. При підвищеній чутливості до Нейроміну можутьспостерігатися алергічні явища, головний біль, запаморочення, нервовезбудження, біль у ділянці серця, тахікардія.

Протипоказання. Застосування Нейроміну протипоказано при еритремії,еритроцитозі, новоутвореннях за винятком випадків, що супроводжуютьсямегалобластичною анемією та дефіцитом вітаміну В12, гострихтромбоемболічних захворюваннях, підвищеній чутливості до препарату.

Передозування. При застосуванні в терапевтичних дозах неспостерігалося. При перевищенні дози можливі алергічні реакції, головний біль, запаморочення,нервове збудження, тахікардія, біль у ділянці серця. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. При лікуванні Нейроміном необхідно проводитисистематичний аналіз крові. При тенденції до розвитку лейко- та еритроцитозудозу препарату необхідно зменшити або тимчасово припинити лікування. Потрібнотакож контролювати зсідання крові. З обережністю призначають хворим ізстенокардією; слід використовувати низькі дози препарату. З обережністю застосовують в осіб, діяльність яких пов’язана зпідвищеною увагою (водії, оператори тощо).Не слід застосовувати препарат в періоди вагітності і лактації узв’язку з відсутністю достовірних клінічних даних.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується сумісне введення в одномушприці вітамінів В12, В1 і В6, тому що іонкобальту сприяє руйнуванню інших вітамінів. Посилює ймовірність розвиткуалергічних реакцій, спричинених вітаміном В1.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С в місцях,недоступних для дітей. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1485 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я