А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндометацин-дарниця (Indometacin-darnitsa)

міжнародна та хімічна назви: іndometacin; [1-(4-хлорбензоїл)-5-метокси-2-метиліндол-3-іл)]оцтова кислота;

основні фізико-хімічнівластивості: гельзеленувато-жовтого кольору зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 г гелю містить0,03 г індометацину;допоміжні речовини:пропіленгліколь, проксанол 268, поліетиленоксид 400 або макрогол 400,емульгатор №1 або спирт цетостеариловийемульгуючий (тип А) (Lanette SX).

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують місцево при суглобному там’язовому болю. Нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування.Код АТС M02A A23.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.ГельІндометацин-Дарниця виявляє протизапальну, знеболювальну дію, яка обумовленапригніченням біосинтезу простагландинів та інших медіаторів запалення і болю,зменшенням проникності капілярів істабілізуючим впливом на лізосомальнімембрани. Препарат послаблює агрегаційну активність тромбоцитів.Фармакокінетика. Препарат маєтрансдермальну активність, індометацин частково попадає в системний кровотік услідових кількостях. Зв’язується з білками плазми. Трансформується в печінці.Період напіввиведення (Т1/2) близько 4-9 годин. Виводиться зорганізму переважно нирками, у меньшою мірою кишечником.

Показання для застосування. Ревматоїдний артрит (у тому числі призагостренні процесу), анкілозуючий спондилоартрит, гострі подагричні,інфекційні і травматичні артрити, остеоартрози, бурсити, тендовагініти,радикуліти, тромбофлебіти, невралгії, міалгії та захворювання, що супроводжуютьсязапаленням і больовим синдромом.

Спосіб застосування та дози. Препарат у кількості 1-4 г наносять 2 разина добу на ділянку уражених суглобів або інші ділянки тіла, втираючи у шкіру. Зметою підвищення ефективності терапії можливе використання оклюзійних пов’язок.Гель слід наносити тільки на неушкоджені ділянки шкіри, уникаючи йогопотрапляння в очі і на слизові оболонки. Середня курсова доза становить 5 г, щовідповідає 150 г гелю. Курс лікування визначають індивідуально залежно відефективності терапії і переносимості препарату. Середній курс лікування – 7-10діб. Можливо застосовування гелю для лікування дітей.

Побічна дія. При застосуванні гелю Індометацин-Дарницяможливі свербіж, почервоніння, висип у місці нанесення препарату, набряк. Невиключена поява загальнорезорбтивних ефектів: нудота, біль в епігастрії.

Протипоказання. Протипоказаннями для призначення гелю є:виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, бронхіальна астма, епілепсія,паркінсонізм, психічні захворювання, вагітність, період лактації.Тромбоцитопенія, вроджені вади серця (тетрада Фалло, атрезія легеневоїартерії), тяжка ниркова недостатність. Гіперчутливість до індометацину та іншихнестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), компонентів препарату. Інфікованірани.

Передозування. Передозування малоймовірне.Приперевищенні доз можуть спостерігатися загальнорезорбтивні побічні явища,характерні для препаратів індометацину: нудота, блювання, біль в епігастральнійділянці, виразково-геморагічні ушкодження шлунково-кишкового тракту,сонливість, запаморочення, головний біль, втома, алергічні реакції.Лікування. Припинення застосування препарату.Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтам іззахворюваннями печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту в анамнезі, а такожводіям транспорту та особам, робота яких потребує точної координації рухів.При тривалому застосуванні не виключаєтьсязниження місцевого імунітету на місці нанесення гелю Індометацин-Дарниця, щоможе викликати розвиток бактеріального та грибкового ураження шкіри.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. ГельІндометацин-Дарниця може потенціювати ефект антикоагулянтів, глюкокортикоїдівта препаратів літію, а також послаблювати дію β-адреноблокаторів,каптоприлу, сечогінних засобів і салуретиків групи тіазиду та фуросеміду.Терапевтична ефективність при застосуванні із саліцилатами знижується, при цьомупосилюється ульцерогенна дія на слизову оболонку шлунка.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці,при температурі від 8 °С до 15 °С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1305 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я