А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндометацин софарма (Indometacin sopharma)

міжнародна та хімічна назви: індометацин; 1-(4-хлоробензоіл)-5-метокси-2-метиліндол-3-іл- оцтова кислота.

основні фізико-хімічні властивості: таблетка вкрита оболонкою, кишковорозчиннаправильної двоопуклої форми; колір – світло-коричневий; без запаху;

склад: 1 таблетка містить індометацину – 25,00 мг; допоміжні речовини

: цукор молочний, крохмаль пшеничний, колідонК 25, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, аеросил. Форма випуску. Таблетки,вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Протизапальні та протиревматичні засоби. Код АТС:М01АВ01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Має вираженупротизапальну дію, яка значно перевищує дію фенілбутазону і ацетилсаліциловоїкислоти. Його аналгезуюча активність порівнюється з активністю метамізолунатрію, має жарознижувальну дію і оборотно гальмує агрегацію тромбоцитів.Виявляє сильну гальмуючу дію на простагландиновий синтез шляхом інгібуванняциклооксигенази. Мають значення й інші його ефекти, як інгібування зворотногозахоплення катехоламінів, посилення обміну норадреналіну і деякагангліоблокуюча дія.Фармакокінетика. Швидко резорбується в шлунково-кишковому тракті ідосягає максимального сироваткового рівня після 1–2 годин. Період біологічногонапівжиття – 90 хвилин. Зв’язується з білками плазми у 90–98% і тому здатнийзміщувати інші лікарські засоби і посилювати їх терапевтичний ефект приодночасному застосуванні. Період напіввиведення індометацину варіюється між 2,6і 11,2 години або у середньому 5,8 години. Розщеплюється в печінці і певнийвідсоток екскретується через жовчні шляхи до кишечнику. 60–75% виводятьсянирками, а інша кількість виділяється з випорожненнями.

Показання для застосування. Ревматизм; ревматоїдний артрит; гострий і хронічнийостеоартрит; гострий і хронічний спондилоартрит (хвороба Бехтєрева); гострий іхронічний ювенільний артрит; псоріатичний артрит; гострий подагричний артрит;при навколосуглобних захворюваннях, таких як тендиніти, бурсити, тендобурсити,тендовагініти.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим перорально упочатковій дозі 25–50 мг, від 2 до 4 разів на день. При недостатньомутерапевтичному ефекті дозу збільшують до 150 мг на день,розділяючи її на 3 прийоми. Максимальна добова доза становить 200 мг. Притривалому застосуванні добова доза не повинна перебільшувати 75 мг.Для купірування гострого нападу подагризастосовують початкову дозу 100 мг, після чого приймають по 50 мг три рази надень до зняття болю. Рекомендована доза для дітей старше 14 роківстановить 1,5–2,5 мг/кг маси тіла, розділена на 3–4 прийоми, максимальна добовадоза для дітей – 150–200 мг.Таблетки приймають після їди з достатньоюкількістю рідини. Побічна дія. З бокушлунково-кишкового тракту: нудота, відсутність апетиту, біль, крововилив тавиразкоутворення, блювання, понос.З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, сонливість,порушення пам’яті, периферична нейропатія, порушення слуху та зору (диплопія,порушення сприйняття кольору).Інші: поява підвищеної чутливості до препарату, затримка рідини таелектролітів, підвищення артеріального тиску, зміна лабораторних показників призахворюваннях нирок, печінки та крові.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;виразка шлунка та дванадцятипалої кишки; тяжкі захворювання печінки і нирок;епілепсія; депресія та інші психічні захворювання; паркінсонізм; вагітність ігодування груддю; діти молодше 14-річного віку.

Передозування. Клінічна симптоматика включає такі симптоми:нудота, блювання, сильний головний біль, запаморочення, порушення пам’яті ідезорієнтація. У більш складних випадках спостерігаються парестезії,затерплість кінцівок і конвульсії. Мета лікування полягає у швидкій елімінаціїпрепарату з організму і застосуванні відповідних симптоматичних засобів.Індометацин не може бути виведений з організму за допомогою гемодіалізу.

Особливості застосування. З обережністю слід застосовувати Індометацин привсіх проявах харчової і медикаментозної алергії; при захворюваннях нирок іпечінки; гематологічних захворюваннях.Систематичне застосування індометацину може призвести до таких змінпараклінічних показників: збільшення часу кровотечі, підвищення величинипоказників: глюкози, сироваткового білірубіну, креатиніну і сечовини,сироваткових трансаміназ; зниження креатинінового кліренса, осмолалітету сечі.Цей лікарський засіб містить 0,045 г лактози. З кожною дозою доорганізму потрапляє 0,045 г лактози, що є небезпечним для хворих з лактазноюнедостатністю, галактоземією або глюкозним/галактозним синдромом мальабсорбції.Цей препарат містить допоміжну речовину пшеничний крохмаль і може бутинебезпечним для хворих на целіакію (глютенову ентеропатію).Не застосовується під час вагітності і в період годування груддю. Не рекомендується призначати препарат водіям та особам, робота якихвимагає великої швидкості психічних та фізичних реакцій через можливевиникнення побічних реакцій препарату (сонливість, порушення слуху і зору).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тривале одночасне застосування Індометацинуз ацетамінофеном підвищує ризик розвитку побічних ефектів з боку нирок.Одночасне застосування препарату з іншими нестероїдними протизапальнимизасобами, кортикостероїдами, алкоголем і сульфінпіразоном підвищує ризикрозвитку шлунково-кишкових ульцерацій і геморагій. У результаті гальмуванняниркового простагландинового синтезу індометацин зменшує діуретичний таантигіпертензивний ефекти амілориду, етакринової кислоти, фурантрилу,спиронолактону, триамтерену. Індометацин зменшує нирковий кліренсаміноглікозидних антибіотиків і серцевих глікозидів, у результаті чогопідвищуються їх плазмові концентрації, період напіввиведення і їх токсичність.Препарат зміщує антикоагулянти непрямої дії, пероральні антидіабетичнізасоби, ніфедипін і верапаміл із місць зв’язування з плазмовими протеїнами,підвищує їх плазмові рівні і посилює, відповідно, антикоагулянтний,гіпоглікемічний і антигіпертензивний ефект.Одночасне застосування з азлоциліном, карбеніциліном, піперациліном,мезлоциліном, дипіридамолом, вальпроєвою кислотою підвищує ризикшлунково-кишкових геморагій через адитивне гальмування тромбоцитної агрегації.Індометацин зменшує нирковий кліренс препаратів літію і гальмуєвазодилатуючий ефект нітрогліцерину. Аспірин і циметидин знижують сироватковірівні індометацину.

Умови та термін зберігання. У оригінальній упаковці, у сухому і захищеному відсвітла місці при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступних для дітеймісцях. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 750 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я