А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндовіс ес (Indovis es)

міжнародна та хімічна назви: індометацин;1-(4-хлорбензоїл)-5-метокси-2-метил-1Н-індоло-3-оцтова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки в оболонці білогокольору, без запаху;

склад: 1 таблетка містить 25 мг індометацину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат,гідроксипропілметилцелюлоза, целюлози ацефталат, титану діоксид, кремніюдіоксид колоїдний.

Форма випуску. Таблетки з ентеросолюбильним покриттям.

Фармакологічна група. Нестероїдні протизапальні засоби. АТС: М 01 А В 01.

Фармакологічні властивості. Індометацин – нестероїдний засіб, що має сильнупротизапальну та відносно слабку болезаспокійливу дію. Механізм діїпроявляється у гальмуванні циклооксигенази арахідонової кислоти, що призводитьдо гальмування синтезу простагландинів; проте це не виключає інших механізмів.Гальмування синтезу простагландинів відповідає, ймовірно, і за такіінші дії індометацину, як ушкодження шлунка, затримка рідини, бронхоспастичніреакції.

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується з травного тракту.Біодоступність після перорального прийому становить майже 100%. Їжа гальмуєвсмоктування перорально введеного індометацину. Максимальна концентраціяіндометацину в сироватці спостерігається через 30 – 60 хв з моментузастосування препарату натще, через 90 хв після вживання їжі, багатої на жириабо білки, та через 120 хв після вживання їжі, багатої на вуглеводи.Препарат приблизно на 90% зв’язується з білками плазми. У синовіальнійрідині через 1 годину після прийому концентрація препарату становить менше 30%концентрації у сироватці, а через 3,5 години – вирівнюється. Об’єм розподілустановить 0,34 – 1,57 л/кг. Індометацин метаболізується в печінці до неактивнихметаболітів; 60% застосованої дози виділяється з сечею у незміненому стані та увигляді метаболітів, решта - з калом.Препарат значною мірою підлягає печінково-кишковій циркуляції. Періоднапіврозпаду у фазі виділення становить 2,6 – 11,2 години та значно незмінюється при нирковій недостатності. У хворих похилого віку виведеннягальмується, що потребує зменшення дози препарату на 25%.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування ревматичних хвороб зпомірною та тяжкою інтенсивністю (ревматичний артрит, анкілозуючий артритхребта, остеоартрит). Гострий бурсит та тендовагініт. Гострий подагричнийартрит.

Спосіб застосування та дози. Призначають індивідуально, залежно відстану хворого.Ревматичні захворювання помірної та тяжкої інтенсивності.Ревматичний артрит, анкілозуючий артрит хребта, остеоартрит: початковарекомендована доза становить 25 мг (1 таблетка в оболонці) 2 рази на добу. Якщонеобхідно, дозу можна збільшити на 25 - 50 мг (1 – 2 таблетки в оболонці) воднотижневих інтервалах до одержання оптимальної реакції або до максимальноїдобової дози 150 – 200 мг (6 – 8 таблеток в оболонці). Великі дози, як правило,не посилюють ефективності препарату. Якщо з’являються небажані дії, дозунеобхідно швидко зменшити до такої, що добре переноситься хворим. У разісерйозних небажаних дій препарат слід негайно відмінити.Гострий бурсит або тендовагініт.Застосовують 75 –125 мг на добу (3 – 5 таблеток в оболонці) у 3 або 4 розподілені дози.Необхідно застосовувати препарат ще протягом кількох днів після зникненнясимптомів. Звичайно курс лікування становить 7 – 14 днів.Гострий подагричний артрит.Звичайно застосовують 50 мг (2 таблетки в оболонці) 3 рази на добу домоменту зникнення симптомів, після чого дозу необхідно швидко зменшити доповної відміни препарату. Помітне суб’єктивне полегшення настає звичайнопротягом 2 – 4 годин, потепління та підвищена чутливість місця ураженняутримуються зазвичай протягом 24 – 36 годин, набряк звичайно минає протягом 3 –5 днів. У разі лікування індометацином разом з кортикостероїдами застосовують25 мг (1 таблетка в оболонці) 2 рази на добу з одночасним зменшенням дозкортикостероїдів; через 7 – 10 днів додатково можна зменшити дозу стероїдів,одночасно збільшуючи добову дозу індометацину на 25 мг (1 таблетка в оболонці).Повторюючи таку процедуру, можна одержати оптимальні (малі) дози стероїдів, а засприятливих умов навіть повністю їх відмінити.

Побічна дія.Травний тракт: завдяки спеціальній формі препарату (кишковорозчиннаоболонка) побічні дії з боку шлунка та дванадцятипалої кишки виникають рідко.Однак можуть виникнути: нудота, біль у животі, печія, блювання, пронос. У менше1% можуть спостерігатися: відсутність апетиту, здуття живота, пептична виразка,ерозії інших ділянок травного тракту, гастроентерит, кровотеча з прямої кишки,виразковий стоматит, ушкодження печінки.Центральна нервова система: у понад 1% пацієнтів виникають головнийбіль та запаморочення, сонливість, почуття втоми, а у менше 1% - неспокій,відчуття слабкості, мимовільні рухи, безсоння, розлад концентрації уваги абосвідомості, приголомшення, непритомність, периферичні невропатії, невиразнамова, погіршання симптомів епілепсії або паркінсонізму.Органи чуття: у понад 1% пацієнтів виникає шум у вухах, у менше 1% -відкладення конкрементів у сітківці, нечіткий зір або диплопія, розлад слуху.Серцево-судинна система: у менше 1% пацієнтів виникають гіпертензія,тахікардія, загрудинний біль, порушення серцевого ритму, сильне серцебиття,серцева недостатність.Надчутливість: у менше 1% пацієнтів виникають алергічні реакції, середних анафілактоїдного характеру, раптове падіння тиску, ангіоневротичний набряк,бронхоспазм, задуха, пурпура, лімфангіт, набряк легенів, підвищена температура.Кров: у менше 1% пацієнтів виникають розлади системи кровотворення,апластична або гемолітична анемія, тромбоцитопенічна пурпура, розсіяневнутрішньосудинне згортання.Нирки: у менше 1% пацієнтів виникають альбумінурія, нефротичнийсиндром, інтерстиціальний нефрит, збільшення концентрації позабілкового азоту,ниркова недостатність.Інші: у менше 1% пацієнтів виникають набряки, збільшення маси тіла, затримкарідини, гіперглікемія, гіперкаліємія, пітливість, гематурія, кровотеча зпологових шляхів, кровотеча з носа, гінекомастія.

Протипоказання. Розпізнана надмірна чутливість до індометацину або іншихнестероїдних протизапальних засобів (у тому числі до ацетилсаліциловоїкислоти).Аспіринова астма. Активна виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалоїкишки. Вагітність та лактація.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Індометацин посилює дію пероральнихантикоагулянтів з групи кумарину (може спричиняти кровотечі), а такожсульфонанілмідів.При сумісному призначенні індометацину з іншими нестероїднимипротизапальними засобами (напроксен, ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота)препарат не посилює їхньої ефективності, але збільшує частоту небажаних дій,пов’язаних з гальмуванням синтезу простагландинів; може також призвести донадмірного збільшення концентрації індометацину в сироватці. Пробенецидзбільшує концентрацію індометацину в сироватці. Індометацин збільшуєконцентрацію в сироватці метотрексату, солей літію та дигоксину, послаблює діюгіпотензивних засобів (інгібіторів ангіотензин-конвертуючого ферменту,бета-адренолітиків, тіазидів), а також гальмує сечогінну дію деяких діуретиків(фуросемід).Застосований при поєднаному лікуванні з кортикостероїдами, препаратдозволяє значно зменшити дози останніх або навіть відмінити їх.

Передозування. Максимальна добова доза препарату становить 150 –200 мг (6 – 8 таблеток). Великі дози не посилюють ефективності препарату, алепосилюють небажані дії. При передозуванні виникають нудота, блювання,інтенсивний головний біль, дезорієнтація, розлад свідомості. Відразу ж (до 15хвилин) після застосування дози препарату, яка перевищує в декілька разівмаксимальну дозу, можна викликати блювання.

Особливості застосування.Спеціальні попередження та спеціальні заходи застереження призастосуванні.Щоб уникнути небажаних дій індометацину, його необхідно застосовувати вмінімальних ефективних дозах. Хворого треба попередити про необхідністьінформування лікаря у разі виникнення небажаних дій індометацину. Цездебільшого стосується хворих похилого віку. Не рекомендується застосовуватиіндометацин дітям до 14 років. Нестероїдні протизапальні засоби можутьспричиняти ушкодження слизової оболонки шлунка, насамперед у пацієнтів звиразковою хворобою шлунка, а також у людей, що палять та зловживаютьалкоголем, та у пацієнтів похилого віку.Довготривале застосування індометацину може призвести до ушкодженнянирок, а у хворих з функціональними розладами нирок – до зростання проявівниркової недостатності. Індометацин може бути причиною відкладення конкрементіву сітківці та розладу зору. Під час застосування індометацину необхідноретельно аналізувати будь-які розлади з боку органів зору.Індометацин може посилювати симптоми епілепсії, паркінсонізму тапсихічних захворювань, тому слід обережно застосовувати хворим з такимизахворюваннями.Не встановлено безпечності індометацину у дітей молодше 14 років.Вагітність та період годування груддю.Не рекомендується застосовувати індометацин під час вагітності.Застосований в третьому триместрі індометацин може викликати у плода передчаснезакриття артеріальної боталової протоки і стати причиною гіпертензії улегеневій артерії.Індометацин гальмує агрегацію тромбоцитів, що може спричинити у плодасхильність до кровотеч. Порушення функції нирок може призвести у плода дониркової недостатності та маловоддя. Індометацин абсолютно протипоказаний утретьому триместрі вагітності. Не проводили контрольних досліджень відносновпливу індометацину на людський плід у перший та другий триместри вагітності. Ущурів великі дози індометацину викликають збільшення кількості абортів тамертвих плодів. Маючи на увазі відсутність даних, які б стосувалися людини, атакож потенційної можливості серйозних небажаних дій, не варто застосовуватиіндометацин у першому та другому триместрах вагітності.Індометацинвиділяється з молоком матері-годувальниці, тому під час його застосування неслід годувати дитину груддю.Впливна здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати діючі механічніпристрої.Індометацин може викликати сонливість і послабити здатність керуватитранспортними засобами та працювати з механізмами.

Умови та термін зберігання. Препарат необхідно зберігати в сухому приміщенні.Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 726 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я