А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндовазин (Indovasin)

основні фізико-хімічні властивості: злегка опалесціювальний однорідний гель,колір – жовтий до жовто-коричневого;

склад: 1 г гелю містить індометацину 30 мг, троксерутину 20 мг; допоміжні речовини: карбомер, макрогол 400, натрію бензоат, пропіленгліколь,спирт етиловий 96%.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.Троксерутин, комбінації. Код АТС – С05С А54.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Індовазин – комбінований лікарський засіб, до складуякого входять індометацин та троксерутин. Індометацин проявляє вираженупротизапальну, аналгетичну та протинабрякову дію. Це приводить до зняття болю,зменшення набряку та скорочує час відновлення ушкоджених суглобів і тканин.Механізм дії пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів шляхом оборотноїблокади циклооксигенази. Індометацин має більш чітко виражену протизапальну діюпорівняно з саліцилатами та фенілбутазоном. Троксерутин (тригідроксіетилрутинозид) є біофлавоноїдом. Він належитьдо ангіопротекторних засобів. Троксерутин зменшує проникність капілярів іпроявляє венотонізуючу дію. Він блокує венодилатуючу дію гістаміну, брадикінінута ацетилхоліну. Діє протизапально на навколовенозні тканини, зменшує ламкістькапілярів і проявляє певну антиагрегантну дію. Зменшує набряк, покращує трофікупри патологічних змінах, які пов’язані з венозною недостатністю.При нанесенні на шкіру Індовазин пригнічує реакції запалення і набряку,усуває біль і температуру в осередках запалення (зовні і в глибоких тканинах,досягаючи розміщених там кровоносних судин). Проявляє венотонізуючу,капіляропротективну та гемостатичну дію.Фармакокінетика. Використана мазева основа препарату підібрана такимчином, що забезпечує повну розчинність діючих речовин, та їх максимальневивільнення. Лікарська форма у вигляді гелю, до складу якої увійшли індометацинта троксерутин, забезпечує добре всмоктування з поверхні шкіри і терапевтичнудію на різних рівнях, утворюючи необхідні концентрації в прилеглих тканинах ісиновіальній рідині.Індометацин зв’язується з білками плазми більше ніж на 90% тапіддається інтенсивній біотрансформації в печінці шляхом О-деметилювання таN-деацетилювання до неактивних сполучень.Троксерутин являє собою суміш гідроксиетилових похідних біофлавоноїдурутин (O-(β-hydroxyethyl)rutosides), у якій переважаєтригідроксіетилрутозид (troxerutin).Індометацин виводиться з сечею (60%), жовчю та калом (30%). Проникає вгрудне молоко, зважаючи на це не рекомендується застосування Індовазину під часгодування груддю. Більша частина резорбованих три-, ди- та моногідроксіетилрутозидіввиводиться з жовчю, значно менша частина – через нирки.Тетрагідроксіетилрутозид виводиться переважно з сечею.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування венозної недостатності;варикозного та доварикозного синдромів; поверхневого тромбофлебіту, флебіту;післяфлебітних станів; комплексної терапії гемороїдальних захворювань;ревматизму м’яких тканин: тендовагініту, бурситу, фіброзиту, периартриту;набряків після хірургічних втручань; контузій, вивихів, розтягнень.

Спосіб застосування та дози. Застосовується зовнішньо: 4-5 см гелюнаносять 3-4 рази на добу тонким шаром на уражені ділянки легкими масажнимирухами. Загальна добова доза не повинна перевищувати 20 см. Тривалістьлікування – не більше 10 днів.

Побічна дія. В поодиноких випадках спостерігаються реакціїподразнення шкіри у вигляді почервоніння, свербежу, висипу, які швидко минаютьпісля припинення застосування препарату.

Протипоказання. Протипоказанням для лікування Індовазином є:підвищена чутливість до компонентів препарату;підвищена чутливість до нестероїдних протизапальних засобів(НПЗЗ).

Передозування. Не зареєстровано випадків передозування примісцевому застосуванні препарату.При тривалому лікуванні (понад 10 днів) необхідне спостерігання заможливими проявами системних ефектів – гепатотоксичності, сильного головногоболю, крововиливу. Необхідне моніторування лейкоцитарної і тромбоцитарноїформули.При випадковому ковтанні Індовазину можливе відчуття печіння у ротовійпорожнині, слиновиділення, нудота, блювання. У таких випадках необхідно промитиротову порожнину та шлунок, при необхідності – провести симптоматичнелікування.При попаданні в очі, на слизові оболонки та відкриті раниспостерігається місцеве подразнення – сльозотеча, почервоніння, печіння, біль.Необхідні заходи для усунення наслідків – промивання ділянок випадковогопопадання лікарського засобу великою кількістю дистильованої води абофізіологічного розчину до зникнення або зменшення симптомів.

Особливості застосування. Не рекомендовано застосовувати Індометацин дітяммолодше 14 років, зважаючи на відсутність достатнього клінічного досвіду.Не рекомендовано призначати лікарський засіб хворим з зазначеною ванамнезі або доведеною надчутливістю до харчових продуктів та медикаментів; принаявності бронхіальної астми, алергічного риніту або інших алергій.Наносять Індовазин тільки на неушкоджену шкіру. Необхідно уникатипопадання гелю на слизові оболонки, відкриті поверхні ран та в очі.При тривалості лікування понад 10 днів необхідно провести лабораторнийконтроль лейкоцитарної та тромбоцитарної формули.Препарат містить натрію бензоат і пропіленгліколь, які можуть викликатиподразнення шкіри.Зважаючи на те, що клінічний досвід, який доводить безпечністьзастосування Індовазину під час вагітності та годування груддю, відсутній,застосування препарату можливе лише у випадках, коли користь від застосуванняпереважає потенційний ризик.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід застосовувати препарат разом зіншими нестероїдними протизапальними лікарськими засобами (потенціюванняефекту) та кортикостероїдами (можливе потенціювання їх ульцерогенної дії).

Умови та термін зберігання. У сухому, недоступному для дітей місці притемпературі, не вище 25oС.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.Зберігати у щільно закритій оригінальній упаковці.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1419 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я