А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндапен (Indapen)

міжнародна та хімічна назви: індапамід;3-(аміносульфоніл)-4-хлор-N-(2,3-дигідро-2-метил-1Н-індол-1-іл)-бензамідгемігідрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглі,двоопуклі, з шорсткуватою поверхнею, білого кольору;

склад: 1 таблетка містить 2,5 мг індапаміду;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,кросповідон, магнію стеарат, гіпромелоза, кислота стеаринова, титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нетіазидні діуретики зпомірно вираженою активністю. Антигіпертинзивний засіб. Код АТС С 03 ВА 11.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Індапамід - тіазидоподібнийдіуретик з гіпотензивною дією. Судинний механізм дії зумовлений зменшеннямскоротності гладких м'язів судин за рахунок впливу на трансмембранний іоннийобмін (зменшення внутрішньоклітинного транспорту кальцію) і стимуляції синтезупростагландину PGE2, що має судинорозширювальну та відповідно дієгіпотензивно. Індапамід знижує кров’яний тиск поступово. Гіпотензивний ефектіндапаміду більше виражений, ніж діуретичний. Гіпотензивнадія виявляється при підвищеному тиску.Індапамід зменшує гіпертрофію лівого шлуночка. Препарат легкорозчиняється в жирах, швидко всмоктується стінками судин, легко реабсорбуєтьсяв проксимальному каналі та повільно виділяється із сечею. Практично не впливаєна ліпідний статус (загальний холестерин, холестерин ліпопротеїнів низької щільностіта тригліцериди) і не порушує метаболізму глюкози, навіть у пацієнтів знепереносимістю глюкози, хворих на діабет і гіпертензію. Фармакокінетика.Після перорального застосування індапамід швидко таповністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальні концентраціїіндапаміду в плазмі досягаються через 1 – 2 години після перорального прийому.Їжа не впливає на швидкість всмоктування препарату. Індапамід зв'язується збілками плазми на 71 – 79%. Період напіввиведення (Т 1/2) становитьприблизно 15 годин. Стійкі концентрації діючої речовини досягаються через 4 дніперорального застосування 2.5 мг/добу. Індапамід метаболізується в печінці. Від60 до 70% від прийнятої дози виділяється із сечею у вигляді метаболітів ітільки від 5 до 7 % виводиться в незміненій формі. 20 - 30% від прийнятої дозививодиться з фекаліями.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування тадози. Індапен призначений для перорального застосування.Рекомендована схемадозування препарату Індапен – 1 таблетка (2,5 мг) один раз на день, вранці.

Побічна дія.Можливі астенія, сухість у роті, головний біль і/або запаморочення,нудота, запор, плямисто-папульозний висип, пурпура, загострення симптомів системногочервоного вовчака, алергічні реакції, ортостатична гіпотензія, збільшенняконцентрацій сечової кислоти, парестезія, гіпокаліємія та гіпонатріємія,гіпомагніємія, підвищені концентрації глюкози і ліпідів, збільшення активностіферментів печінки. У поодиноких випадках спостерігалися гематологічні зміни(тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, апластична анемія та гемолітичнаанемія), дуже рідко повідомлялося про гіперкальціємію. У пацієнтів з печінковоюнедостатністю є потенційний ризик розвитку печінкової енцефалопатії. Дуже рідкоспостерігався панкреатит.

Протипоказання. Підвищена чутливість до індапаміду та іншихсульфонамідів та/або інших речовин, що входять до складу препарату. Тяжканиркова недостатність (анурія). Печінкова енцефалопатія та тяжкі порушенняфункції печінки. Гіпокаліємія (< 3, 5 ммоль/л).

Передозування. Гостра інтоксикація індапамідом може супроводжуватися нудотою,блюванням, астенією, болем у животі, порушеннями водно-електролітного балансу,артеріальною гіпотензією і подальшим пригніченням дихальної функції.Лікування: на початковій стадії інтоксикації пацієнтам, які єпритомними, необхідно промити шлунок, викликати блювання або використати зонд.Необхідно відновити водно-електролітний баланс; слід підтримувати функціїдихальної та серцево-судинної систем.

Особливості застосування.У пацієнтів з порушеннями функції печінки тіазидоподібні діуретикиможуть спричинити розвиток печінкової енцефалопатії. При появі симптомівпечінкової енцефалопатії застосування індапаміду необхідно негайно припинити. Під час лікування необхідний періодичний контроль за концентраціямикалію, натрію і сечової кислоти в сироватці крові. Особливо важливо визначеннярівня елекролітів у пацієнтів з порушенням водно-електролітного балансу. При застосуваннііндапаміду необхідність контролю за концентрацією сечової кислоти в сироватцікрові хворих на подагру зумовлена можливістю підвищення її рівня, що можепризвести до загострення захворювання. У зв’язку з можливістю підвищення рівняглюкози в крові при лікуванні індапамідом необхідний контроль за рівнем глюкозиу пацієнтів хворих на діабет. Не можна приймати індапамід разом з іншими препаратами, що підвищуютькалійурез. Тіазид і тіазидоподібні діуретики ефективні тільки при нормальнійфункції нирок або при її мінімальних порушеннях (концентрації креатиніну нижче25 мг/л, тобто 220 мкмоль/л).Застосування препарату для лікування спортсменів може стати причиноюпомилкових позитивних результатів під час допінг-контролю. Оскільки індапамід знижує рівень зв'язаного з білком йоду в плазмі(можливо, через пряму конкуренцію зв'язування білка), препарат не можнаприймати пацієнтам з порушеннями функції щитовидної залози. Вагітність і годування груддю.У період вагітності Індапен можна приймати тільки у випадку абсолютноїнеобхідності. Перед призначенням Індапену необхідно зважити потенційну користьі можливий ризик як для матері, так і для плоду. Індапамід виділяється змолоком, тому під час прийому препарату не рекомендується годувати дітейгруддю. Дитячий вік. Достатнього досвіду застосування препарату длялікування дітей немає. Вплив на здатність керувати транспортними засобамита механізмами.Під часприйому препарату Індапен можуть спостерігатися симптоми, пов'язані зартеріальною гіпотензією; у цьому випадку може погіршитися здатність керуватитранспортними засобами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Індапен не можна приймати разом з астемізолом, галофантрином, пентамідином,терфенадином, вінкаміном та еритроміцином (внутрішньовенною формою).Слід дотримуватися особливої обережності при одночасному застосуванніпрепарату Індапен з такими лікарськими засобами:баклофен: посилюється гіпертензивнадія;інгібітори ангіотензин-перетворюючогоферменту (АПФ): є ризик зниження кров'яного тиску і розвитку гострої нирковоїнедостатності при застосуванні АПФ на фоні дефіциту натрію (особливо упацієнтів із звуженням ниркової артерії);метформін: може сприяти розвиткулактоацидозу;рентгеноконтрастні речовини, щомістять йод: у випадку зневоднення, спричиненого застосуванням діуретиків,підвищується ризик ниркової недостатності, особливо в тому випадку, коливикористовувалася велика кількість контрастної речовини;солі кальцію: ризик підвищенняконцентрації кальцію в сироватці, що пов’язане із зменшенням нирковоговиділення;циклоспорин: ризик підвищенняконцентрації креатиніну в сироватці;препарати, що зменшуютьконцентрації калію (амфотерицин В, кортикостероїди для загального застосування,тривале застосування проносних засобів): ризик гіпокаліємії;нейролептики та трициклічніантидепресанти: можливість підсилення гіпотензивної дії та ортостатичноїгіпотензії;препарати дигіталісу: спричиненеіндапамідом зниження концентрацій калію може збільшити токсичність серцевихглікозидів;антиаритмічні препарати (хінідин,дизопірамід, аміодарон, бретилій): можуть спричинювати тахікардію типу“torsades de pointеs” (тріпотіння/мерехтіння); солі літію: є ризик збільшенняконцентрацій літію, що пов’язане із зменшенням ниркового виділення;нестероїдні протизапальні препарати(НПЗП): можливо зниження гіпотензивної дії індапаміду.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25 0Св сухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 847 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я