А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндапамід-ретард (Indapamide-retard)

міжнародна та хімічна назви: indapamid;4-хлор-N-[(2RS)-2-метил-2,3-дигідро-1Н-індол-1-іл]-3-сульфамоїл-бензамід;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватимвідтінком кольору з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить індапаміду 0,0015 г;допоміжні речовини: лактоза фармацевтична, метолоза 60SH4000,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Серцево-судинні засоби. Нетіазидні діуретики зпомірно вираженою активністю. Сульфаміди. Код АТС С03В А11.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Антигіпертензивний, діуретичний засіб. Являє собоюклас антигіпертензивних/діуретичних засобів – індолінів, похідне сульфонаміду.Має помірний діуретичний і салуретичний ефекти, обумовлені інгібуваннямреабсорбції іонів натрію в кортикальному сегменті петлі нефрона і підвищеннямвиведення із сечею іонів натрію, хлору, меншою мірою калію і магнію, що врештіобумовлює гіпотензивну дію. Разом з цим важливе місце в механізміантигіпертензивного ефекту посідає вплив на трансмембранний транспорт іонів (упершу чергу, кальцію) у гладком’язові клітини судин, що призводить до їхрозслаблення і зниження загального периферичного опору судин. Зменшує такожчутливість судинної стінки до норадреналіну й ангіотензину ІІ, сприяєзбільшенню синтезу вазодилатуючих та антиагрегаційних простагландинів (ПГЕ2,ПГІ2), знижує гіпертрофію лівого шлуночка серця.У дозі 0,0015 г на добу чинить пролонгований антигіпертензивний ефектпротягом 24 годин і слабку діуретичну дію. При підвищенні дозиантигіпертензивний ефект значно не збільшується, діуретичний ефект зростає. Утерапевтичних дозах практично не впливає на ліпідний і вуглеводний обмін.Фармакокінетика. Лікарська форма забезпечує поступове рівномірневивільнення фракції індапаміду в шлунково-кишковому тракті, де він швидко іцілком всмоктується. Максимальна концентрація в крові досягається приблизно через12 год після прийому внутрішньо одноразової дози 0,0015 г. При повторнихприйомах препарату коливання концентрації індапаміду в плазмі крові в інтерваліміж прийомом наступних доз зменшується.Прийом їжі сповільнює швидкість абсорбції, але не знижує її.Біодоступність становить 93%. Зв’язування з білками плазми близько 79%, можесорбуватися еритроцитами. Рівноважний стан встановлюється через 7 дніврегулярного прийому. Проникає через гістогематичні бар’єри (у тому числіплацентарний) і в грудне молоко. Піддається біотрансформації в печінці івиводиться у вигляді неактивних метаболітів, в основному нирками – 70% і черезкишечник – 22%. Період напіввиведення становить 14 - 24 ч.Фармакокінетичні параметри не змінюються у пацієнтів з нирковоюнедостатністю. У літніх хворих не спостерігається кумуляції препарату.

Показання для застосування. Есенціальна артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим краще в ранкові години по1 таблетці (0,0015 г), не подрібнюючи, не розжовуючи і запиваючи Ѕсклянкою води 1 раз на добу. Максимальна добова доза – 1 таблетка (0,0015 г).

Побічна дія. З боку водно-електролітного балансу: дуже рідко – можливий розвитокгіпокаліємії і гіпонатріємії, що супроводжуються гіповолемією, дегідратацієюорганізму й ортостатичною гіпотензією. Одночасна втрата хлору може в окремихвипадках призвести до компенсаторного метаболічного алкалозу. Украй рідко –підвищення рівня кальцію.З боку обміну речовин: підвищення вмісту сечовини і глюкози в плазмікрові. З боку крові: рідко – тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.З боку травлення: рідко – нудота, запор, сухість у роті; винятковорідко – панкреатит. У пацієнтів з печінковою недостатністю можливий розвитокпечінкової енцефалопатії.З боку центральної нервової системи: рідко – головний біль,запаморочення, втомлюваність, астенія, парестезії (звичайно проходять призменшенні дози).Алергічні реакції: у хворих, схильних до алергічних реакцій і розвиткунападів бронхіальної астми, можливі шкірні висипання; рідко – геморагічнийваскуліт, загострення дисемінованого червоного вовчака.З боку серцево-судинної системи: дуже рідко- аритмія, гіпотензія.

Протипоказання. Гіперчутливість до препарату; тяжка ниркова іпечінкова недостатність, печінкова енцефалопатія, гіпокаліємія; вагітність ілактація; діти до 18 років.

Передозування. Симптоми: значний діуретичний ефект, порушення водно-електролітногобалансу (гіпонатріємія, гіпокаліємія), нудота, блювання, артеріальнагіпотензія, судоми, запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості, поліуріяабо олігурія аж до анурії.Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля знаступною регідратаційною терапією і корекцією електролітних порушень. Симптоматичнелікування.

Особливості застосування. До початку і під час лікування необхідно регулярноконтролювати рівень калію, натрію, кальцію, особливо у літніх пацієнтів іхворих на цироз печінки, з серцевою недостатністю, брадикардією або зізбільшенням інтервалу QT на електрокардіограмі.На початку лікування у пацієнтів може спостерігатися зниженняклубочкової фільтрації, обумовлене гіповолемією, і, як наслідок, збільшення вплазмі крові концентрації сечовини і креатиніну. При нормальній функції нирок цятимчасова ниркова недостатність, як правило, проходить без наслідків. Принаявності вираженої ниркової недостатності, стан хворого може погіршитися. Припризначенні препарату хворим на цукровий діабет особливо при наявностігіпокаліємії, варто контролювати рівень глюкози; при призначенні пацієнтам зпечінковою недостатністю можливий розвиток печінкової енцефалопатії. Упацієнтів з початковим підвищеним вмістом сечової кислоти на фоні прийомупрепарату відзначається тенденція до збільшення частоти нападів подагри.Перед обстеженням функції паращитовидних залоз прийом Індапаміду-Ретардварто припинити. За необхідності призначення при терапії Індапамідом-Ретардпроносних засобів, варто застосовувати препарати, що не впливають наперистальтику кишечнику. На фоні застосування препарату можливий позитивнийрезультат при проведенні допінг-контролю у спортсменів.Необхідна обережність при керуванні транспортними засобами або роботі,яка вимагає підвищеної уваги, тому що на фоні зниження артеріального тискуможливе запаморочення, особливо на початку лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується призначати одночасно зІндапамідом-Ретард препарати літію через можливе підвищення концентрації літіюв крові; сультоприл, терфенадин, вінкамін, астемізол, еритроміцин(внутрішньовенно), галофантрин, пентамідин, бепридил, антиаритмічні засоби 1акласу, аміодарон, соталол; калійзнижуючі препарати, у тому числі амфотерацин В(внутрішньовенно), кортикостероїди (глюко- і мінералокортикоїди при системномузастосуванні), тетракозактид, проносні засоби, що стимулюють перистальтикукишечнику – через ризик розвитку гіпокаліємії і тяжких серцевих аритмій.Глюкокортикостероїди і тетракозактид внаслідок затримки води й іонів натріюзнижують гіпотензивну дію індапаміду. При одночасному застосуванні препарату знестероїдними протизапальними засобами (для системного застосування), високимидозами саліцилатів можливе зниження гіпотензивного ефекту індапаміду і розвитокгострої ниркової недостатності внаслідок різкого зниження клубочковоїфільтрації.При одночасному застосуванні препарату із серцевими глікозидами можливепосилення кардіотоксичної дії останніх. Баклофен потенціює гіпотензивний ефектіндапаміду.Потенціювання діуретичної дії індапаміду з посиленням побічних ефектів(гіпо- і гіперкаліємія) спостерігається при одночасному прийомі зкалійзберігаючими діуретиками, особливо у пацієнтів хворих на цукровий діабетабо з нирковою недостатністю. Потенціювання гіпотензивного ефектуспостерігається при одночасному прийомі з іншими антигіпертензивними засобамиабо трициклічними антидепресантами типу іміпраміну. При одночасномузастосуванні препарату з інгібіторами АПФ при наявності у пацієнтівгіпонатріємії підвищується ризик розвитку раптової артеріальної гіпотензії та/абогострої ниркової недостатності, тому комбіноване лікування варто починати знизьких доз інгібіторів АПФ із наступним поступовим підвищенням при контроліфункції нирок. Не рекомендується спільне застосування Індапаміду-Ретард іметформіну при рівні креатиніну у чоловіків 15 мг/л і у жінок – 12 мг/л.При одночасному прийомі з препаратами кальцію можливий розвитокгіперкальціємії, з циклоспоринами – підвищення вмісту креатиніну в крові навітьпри нормальному вмісті води й іонів натрію.При призначенні рентгеноконтрастних препаратів, що містять йод,особливо у високих дозах, збільшується ризик розвитку ниркової недостатності.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеномувід світла місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1151 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я