А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндапамід- нортон (Indapamid - norton)

міжнародна та хімічна назви: Indapamidе;(RS)- 4-хлоро-3-сульфамол-N-(2-метил-2,3дигідро-1Н-індол-1-іл)бензамід;

основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою, з написом “NORTON” з одного боку, по 1,5 мг – рожевого кольору, по2,5 мг – білого кольору;

склад: 1 таблетка містить індапаміду 1,5 мг і 2,5 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлоза мікрокристалічна,крохмаль (паста), натрію метилпарабен, натрію пропілапарабен, желатин, магніюстеарат, тальк очищений, кремній колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят,крохмаль висушений, метилгідроксипропілцелюлоза, титану діоксид,поліетиленгліколь 6000, для таблеток по 1,5 мг – барвник яскраво-червоний.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нетіазидні діуретики з помірно вираженоюактивністю. Код АТС С03В А11

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Індапамід-Нортон належить до групиантигіпертензивних діуретичних засобів - похідних нетіазидних сульфонамідів.Препарат викликає зниження тонусу гладеньких м’язів артерій (за рахунок змінитрансмембранного переносу іонів кальцію, зменшення гіперчутливості судин донорадреналіну та ангіотензину), що призводить до зниження загальногопериферичного судинного опору. Індапамід-Нортон стимулює синтез простагландинуЕ2, який має судиннорозширюючий та гіпотензивний ефекти.Виявляє помірну діуретичну дію, що пов’язана з блокуванням реабсорбції іонівнатрію, хлору, води, меншою мірою - іонів калію і магнію. Препарат не порушуєметаболізму ліпідів і не виявляє негативного впливу на вуглеводний обмін, невпливає на загальний рівень холестеролу, тригліцеридів, знижує рівень фосфатіву крові. Терапевтичний ефект настає через 7 - 8 днів, максимальна дія – через 4тижні. Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування індапамід швидковсмоктується, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 - 2,5год та становить 230 – 260 нг/мл. 71 - 79% індапаміду зв’язується з протеїнамиплазми крові, переважно з 1- альфаглюкопротеїном. Широко розповсюджується утканинах організму. Метаболізується індапамід у печінці. Виводиться протягом 48годин з сечею (7% - в незміненому стані, 70% - у вигляді метаболітів) та зжовчю. Період напіввиведення препарату становить 14 год.

Показання для застосування. Індапамід-Нортон застосовують в комплексній терапіїартеріальної гіпертензії.

Спосіб застосування та дози. Дорослим Індапамід-Нортон призначають по 1таблетці (2,5 мг) на добу, бажано вранці. У разі недостатньо вираженогогіпотензивного ефекту дозу можна збільшити до 5 мг на добу (за один прийомвранці). Підвищення дози препарату спричиняє збільшення його діуретичної дії.

Побічна дія. Іноді можливі головний біль, підвищенастомлюваність, м’язеві судоми, пронос, шкірна висипка, свербіж та прискоренесечовипускання. У поодиноких випадках спостерігався розвиток ортостатичноїгіпотензії.

Протипоказання. Індапамід-Нортон протипоказаний дітям до 18 років,при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів препарату, а такожінших лікарських засобів групи сульфамідів, при гострих порушеннях мозковогокровообігу, гіперальдостеронізмі, виражених порушеннях функцій печінки танирок, гіпокаліємії.

Передозування. При передозуванні спостерігаються нудота, блювання,слабкість, порушення шлунково-кишкових функцій, порушення водно-електролітногобалансу. У тяжких випадках відмічалися гіпотонія та пригнічення дихання.Специфічних антидотів немає. У разі передозування необхідно штучновикликати блювання, промити шлунок та провести ретельну корекціюводно-електролітного балансу.

Особливості застосування. З особливою обережністю Індапамід-Нортон призначаютьхворим з порушеннями функцій печінки та нирок. Під час лікування препаратомнеобхідний періодичний контроль електролітів сироватки крові (у звязку зможливістю виникнення гіпокаліємії та порушення водно-електролітного балансу).Хворим на гіперурикемію та подагру, що застосовують індапамід, необхіднийперіодичний контроль сечової кислоти.Можливе проявлення латентного діабету, а також зміни потреби вінсуліні.Застосування препарату в періоди вагітності талактаціїНе слід призначати Індапамід-Нортон жінкам в періодивагітності та годуванні груддю.Вплив на здатність до керування автомобілем та дороботи з механічними пристроямиЗа рахунок зниження артеріального тиску препарат може впливати наздатність до керування транспортними засобами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе потенціювання дії іншихантигіпертензивних засобів при одночасному застосуванні з індапамідом. Непризначають одночасно з препаратами літію, тому що підвищується нирковийкліренс останнього і збільшується ризик його токсичної дії. Індапамід можезменшити артеріальну відповідь на норадреналін. Не слід призначати індапамід зкалійзберігаючими сечогінними засобами, оскільки така комбінація не виключаєможливості зниження вмісту калію у сироватці крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному віддії світла місці, при температурі до +25 °С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 673 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я