А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мемоплант форте (Memoplant forte)

міжнародна назва: Ginkgo biloba ;

основні фізико-хімічні властивості: червоні, гладкі, круглі таблетки, вкритіоболонкою;

склад: 1 таблетка містить 80 мг сухого екстракту з листягінкго дволопатевого (35-67:1), стандартизованого до 17,6-21,6 мгфлавонглікозидів і до 4,0-5,6 мг терпенлактонів, з яких 2,24-2,72 мг гінкголідиА, В, С і 2,08-2,56 мг- білобаліди, і містить менше 0,4 мкг гінкго кислот;допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, емульсія протипінна, кремніюдіоксид колоїдний, гіпромелоза, лактози моногідрат, макрогол, магнію стеарат,крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, тальк, титану діоксид (Е171), заліза гідроксид (Е172 ).

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Засоби, щозастосовуються при деменції. Препарати гінкго дволопатевого. Код АТС N06D X02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. В ході фармакологічних досліджень було доведено, щоспеціальний екстракт гінкго дволопатевого, який міститься в Мемопланті форте,підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку; інгібуєрозвиток і прискорює регресію церебрального набряку, спричиненого травмою абоотруєнням; зменшує ретинальний набряк і ушкодження рогівки; інгібує пов’язане звіком зменшення мускаринових холінергічних рецепторів і альфа-2-адренергічнихрецепторів, а також збільшення споживання холіну в гіпокампі; покращує пам’ятьі здатність до навчання; поліпшує компенсацію порушень рівноваги; збільшуєкровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції; покращує реологічніхарактеристики крові; інактивує токсичні кисневі радикали; виявляє антагонізмдо фактору активації тромбоцитів і викликає нейрозахисну дію. Фармакокінетика.Церебральнабіодоступність спеціального екстракту гінкго дволопатевого, який міститься впрепараті Мемоплант форте, у людей продемонстрована за допомогою фармако-ЕЕГ наоснові залежної від дози дії на цереброелектричну активність. Післяперорального прийому твердої форми спеціального екстракту гінкго терпенлактони- гінкголід А, гінкголід В і білобалід виявили у людей абсолютнубіодоступність, яка становила 98% для гінкголіду А, 79%- для гінкголіду В і 72%- для білобаліду. Після прийому 80 мг спеціального екстракту гінкгодволопатевого максимальні концентрації в плазмі становили 15 нг/мл длягінкголіду А, 4 нг/мл- для гінкголіду В і приблизно 12 нг/мл- для білобаліду. Періодинапіввиведення - 3,9 год. (гінкголід А), 7 годин (гінкголід В) і 3,2 години(білобалід). Зв’язування з білком плазми становить 43% для гінкголіду А, 47%-для гінкголіду В і 67%- для білобаліду.

Показання для застосування. Для симптоматичного лікування деменції(судинний тип, тип Альцгеймера, та їх змішана форма) з такими основнимисимптомами: порушення пам’яті, розлади зосередженості, депресивний настрій,запаморочення, шум у вухах і головний біль. Перед початком лікуванняМемоплантом форте потрібно з’ясувати, чи патологічні симптоми, якізустрічаються, не є наслідком основного захворювання, яке потребує специфічноголікування.При порушенні артеріального периферичного кровообігу (болючі судоми,переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок та ін.) та збільшеннявідстані, яку пацієнт може подолати без болю в рамках фізіотерапевтичнихпроцедур, а саме при прогулянкових тренуваннях. Запаморочення, шум у вухах судинного та інволюційного походження.

Спосіб застосування та дози. При деменції приймати по 1 таблетці(відповідно 80 мг екстракту гінкго) 2-3 рази на день.Для збільшення часу без болю при периферичній артеріальній закупорці,приймати по 1 таблетці, 2 рази на день.При порушенні артеріального периферичного кровообігу (болючі судоми,переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок та ін.) та для збільшеннявідстані, яку пацієнт може подолати без болю в рамках фізіотерапевтичнихпроцедур, запамороченні, шумі у вухах судинного та інволюційного походженняприймати по 1 таблетці, 2 рази на день. Таблетки, вкриті оболонкою, потрібно приймати не розжовуючи, зневеликою кількістю рідини.Прийом препарату Мемоплант форте не залежить від прийому їжі.При деменції тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів іповинна становити не менше 8 тижнів. Після 3 місяців лікування потрібноперевірити, чи виправдане подальше лікування.При порушенні артеріального периферичного кровообігу мінімальний періодлікування, необхідний для збільшення часу без болю, становить 6 тижнів.При запамороченні, шумі у вухах після 6-8 тижнів лікування подальшогополегшення симптомів очікувати не доводиться.

Побічна дія. У поодиноких випадках можуть спостерігатися розладиз боку травного тракту, головні болі або алергічні реакції шкіри, а саме:почервоніння, набряки, свербіж.Після довготривалого лікування Мемоплантом форте в окремих випадкахспостерігалися кровотечі, причинний зв’язок яких з прийомом Мемопланту форте недоведений.

Протипоказання. Підвищена чутливість до екстракту гінкгодволопатевого або до будь-якого з компонентів препарату. Оскільки немає достатніх досліджень щодо застосування цього препаратудля лікування дітей, то не слід призначати його дітям віком до 12 років.

Передозування. Про будь-які випадки передозування не відомо.

Особливості застосування. Оскільки екстракти гінкго, що входять до складуМемопланту форте, ще недостатньо досліджені у випадках депресивного настрою іголовного болю, не пов’язаних з синдромами слабоумства, то Мемоплант фортеможна призначати для лікування цих симптомів тільки за умови дотримання всіхнеобхідних засобів безпеки.Індивідуальна реакція на лікування деменції не може бути спрогнозована.Вагітність і лактація. Результати експериментів на тваринах не свідчатьпро будь-які ембріотоксичні або тератогенні ефекти спеціального екстракту, якийміститься в препараті Мемоплант форте. Проте, оскільки досвід його застосуванняжінками в період вагітності і лактації відсутній, - потрібно уважно оцінитиспіввідношення користі й ризику при призначенні лікування в період вагітності.Невідомо, чи виділяються компоненти екстракту в грудне молоко.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не виключена взаємодія з інгібіторамизгортання крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місцях, недоступних для дітей, при температуріне вище +25 0С. Термін придатності – 5 років. Не слід застосовуватипрепарат після зазначеної дати терміну придатності
Переглядів: 968 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я