А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мемоплант (Memoplant)

міжнародна назва: Ginkgo biloba ;

основні фізико-хімічні властивості: жовті, гладкі, круглітаблетки, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка, вкритаоболонкою, містить 40 мг сухого екстракту листя гінкго дволопатевого (35-67:1),стандартизованого до 8,8-10,8 мг флавонових глікозидів і до 2,0-2,8 мгтерпенлактонів;допоміжні речовини: натрію кроскармелоза,емульсія диметикону, колоїдний кремній, гіпромелоза, лактози моногідрат,макрогол, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна,тальк, титану діоксид (Е 171), заліза гідроксид (Е172 ).

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі таноотропні засоби. Препарати гінкго дволопатевого. Код АТС N06B X19.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.В ході фармакологічних дослідженьбуло доказано, що спеціальний екстракт гінкго дволопатевого, який міститься вМемопланті, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головногомозку; інгібує розвиток і прискорює регресію церебрального набряку,спричиненого травмою або отруєнням; зменшує ретинальний набряк і ушкодженнярогівки; інгібує пов’язане з віком зменшення мускаринергічних холіновихрецепторів та α2 адренергічних рецепторів, а також збільшення споживанняхоліну в гіпокампі; покращує пам’ять і здатність до навчання; поліпшуєкомпенсацію порушень рівноваги; збільшує кровотік, особливо в ділянцімікроциркуляції; поліпшує реологічні характеристики крові; інактивує токсичнікисневі радикали; володіє ефектом ФАТ – антагонізму (ФАТ-фактор активаціїтромбоцитів) та нейрозахисною активністю. Фармакокінетика.Церебральна біодоступністьспеціального екстракту гінкго дволопатевого, який міститься в препараті Мемоплант,у людей продемонстрована за допомогою фармако-ЕЕГ на основі залежної від дозидії на цереброелектричну активність. Після перорального прийому рідкої(твердої) форми спеціального екстракту гінкго терпенлактони – гінкголід А,гінкголід В і білобалід виявили у людей дуже гарну абсолютну біодоступність,яка становила 100% (98%) для гінкголіду А, 93% (79%) для гінкголіду В і 72% длябілобаліду. Після прийому 80 мг спеціального екстракту гінкго дволопатевогомаксимальні концентрації в плазмі становили 15 нг/мл для гінкголіду А,4 нг/мл для гінкголіду В і приблизно 12 нг/млдля білобаліду. Періоди напіввиведення – 3,9 год. (гінкголід А), 7 годин (гінкголід В) і 3,2години (білобалід). Періоди напіввиведення, виміряні після внутрішньовенноговведення, становили 3,5 год. (гінкголід А), 5,5 години (гінкголід В) і 3,2 год.(білобалід). Зв’язування з білком плазми становить 43% для гінкголіду А, 47%для гінкголіду В і 67% для білобаліду.

Показання для застосування. Для симптоматичноголікування деменції (судинний тип та тип Альцгеймера) з наступними основнимисимптомами: порушення пам’яті, розлади зосередженості, депресивний настрій,запаморочення, шум у вухах і головний біль. Перед початком лікуванняМемоплантом потрібно з’ясувати, чи патологічні симптоми, які зустрічаються, неє наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.При порушенні артеріального периферичного кровообігу(болючі судоми, переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок та ін.) тадля збільшення відстані, яку пацієнт може здолати без болю в рамкахфізіотерапевтичних процедур, а саме при прогулянкових тренуваннях.Запаморочення, шум у вухах судинного таінволюційного походження.

Спосіб застосування та дози. При деменціїприйматипо 1-2 таблетки, вкриті оболонкою, (відповідно 40-80 мг екстракту гінкго) 3рази на день.При порушенні артеріального периферичного кровообігута для збільшення відстані, яку пацієнт може здолати без болю в рамкахфізіотерапевтичних процедур, запамороченні, шумі у вухах приймати по 1 таблетці,вкритій оболонкою (відповідно 40 мг екстракту гінкго) 3 рази на день, або по 2таблетки, вкриті оболонкою (відповідно 80 мг екстракту гінкго) 2 рази на день.Таблетки, вкриті оболонкою, потрібно приймати нерозжовуючи, з невеликою кількістю рідини. Прийом таблеток не залежить відприйому їжі.При хронічному синдромі слабоумства тривалістьлікування залежить від тяжкості симптомів і повинна становити не менше 8тижнів. Після 3 місяців лікування потрібно перевірити, чи виправдане подальшелікування.При порушенні артеріального периферичного кровообігумінімальний період лікування, необхідний для збільшення відстані, яку долаютьбез болю, становить 6 тижнів.При запамороченні, шумі у вухах після 6-8 тижнівлікування подальшого полегшення симптомів очікувати не доводиться.

Побічна дія. У поодиноких випадкахможуть спостерігатися розлади з боку травного тракту, головні болі абоалергічні реакції шкіри, а саме: почервоніння, набряки, свербіж.Після довготривалого лікування Мемоплантом в окремихвипадках спостерігалися кровотечі, причинний зв’язок яких з прийомом Мемоплантуне доведений.

Протипоказання. Підвищена чутливість доекстракту гінкго дволопатевого або до будь-якого з компонентів препарату. Оскільки немає достатніх досліджень щодозастосування цього препарату для лікування дітей, то не слід використовуватийого для лікування дітей віком до 12 років.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не виявлена.

Передозування. Про будь-які випадкипередозування не відомо.

Особливості застосування. Оскільки екстракти гінкго,що входять до складу Мемопланту, ще недостатньо досліджені у випадкахдепресивного настрою і головного болю, не пов’язаних з синдромами слабоумства,то Мемоплант можна застосовувати для лікування цих симптомів тільки при дотриманнівсіх необхідних засобів безпечності.Індивідуальна реакція на лікування деменції не можебути спрогнозована Вагітність і лактація. Результати експериментівна тваринах не свідчать про будь-які ембріотоксичні або тератогенні ефектиспеціального екстракту, який міститься в препараті Мемоплант. Проте оскількидосвід його застосування жінками в період вагітності і лактації відсутній, топотрібно уважно оцінити співвідношення користі й ризику при призначеннілікування в період вагітності. Невідомо, чи виділяються компоненти екстракту вгрудне молоко.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місцях,недоступних для дітей, при кімнатній температурі . Термін зберігання – 5 років.Не слід застосовувати препарат після зазначеної дати терміну придатності
Переглядів: 986 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я