А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Мелбек (Melbec)

міжнародна та хімічна назви: meloxicam;4-гідрокси-2-метил-N-(5-метил-2-тіазоліл)-2Н-1,2-бензотіазин-3-карбоксамід-1,1-діоксид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглі, світло-жовтого кольору, зхрестоподібною надсічкою на одному боці та гладкі з іншго.

склад: 1 таблетка містить мелоксикаму 7,5 мг або 15 мг;допоміжні речовини: лактоза безводна, мікрокристалічна целюлоза,повідон, кросповідон, магнію стеарат, натрію цитрат, кремнезем колоїднийбезводний.

Форма випуску. Таблетки. Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні іпротиревматичні засоби. Оксиками. Код АТС M01A C06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Мелоксикамналежить до нестероїдних протизапальних препаратів групи оксикамів, селективнийінгібітор ЦОГ-2, що у своїй структурі містить енолеву кислоту; має вираженупротизапальну, болезаспокійливу та жарознижуючу дію. Механізм дії лікарськогозасобу полягає у здатності пригнічувати біосинтез простагландинів, що ємедіаторами запалення, завдяки селективному інгібуванню ЦОГ-2. Клінічнідослідження виявили значно меншу токсичність мелоксикаму, ніж інші нестероїдніпротизапальні засоби (наприклад напроксен, піроксикам і диклофенак), які,однаково пригнічуючи ЦОГ-1 і ЦОГ-2, можуть ушкоджувати шлунково-кишковий тракті нирки. Коефіцієнт селективності IC50 ЦОГ-1/ЦОГ-2 для мелоксикамустановить 2, завдяки цьому лікарський засіб чинить бажаний терапевтичний ефекті порівняно з неселективними інгібіторами ЦОГ рідше спричиняє побічні реакції збоку шлунково-кишкового тракту і нирок. Мелоксикам не впливає на агрегаціютромбоцитів і час кровотечі.Фармакокінетика.Всмоктування.Мелоксикам добре всмоктується з шлунково-кишковоготракту незалежно від прийому їжі. Біологічна доступність лікарського засобустановить 89%, максимальна концентрація в крові досягається через 5 - 6 год істановить залежно від прийнятої дози 0,4 - 1 мг/мл після прийому 7,5 мг та 0,8- 2,0 мг/мл після прийому 15 мг лікарського засобу. Рівноважна концентраціядосягається на 3 - 5-й день лікування. Тривалий прийом лікарського засобу(більше одного року) не спричиняє підвищення його концентрації в плазмі крові упорівнянні з показниками на початку застосування.Розподіл.Приблизно 99,5% лікарського засобу зв’язується збілками плазми. Об’єм розподілу становить у середньому 11 л. Мелоксикампроникає у синовіальну рідину, де його концентрація приблизно наполовину нижча,ніж у плазмі крові. Метаболізм. Біотрансформація відбувається в печінці шляхомокислення метильних груп з утворенням чотирьох неактивних метаболітів.Елімінація (виведення).Приблизно 43% дози елімінує із сечею, решта – зжовчю. Менше 5% дози виводиться у незміненому вигляді з жовчю. Періоднапіввиведення лікарського засобу становить майже 20 год.Печінкова та ниркова недостатність не справляютьзначного впливу на фармакокінетику мелоксикаму. Плазмовий кліренс становить 8мл/хв, знижується в осіб похилого віку.

Показання для застосування. Лікування захворювань, які супроводжуютьсябольовими синдромами, таких як остеоартрит, артроз, дегенеративні захворюваннясуглобів; ревматопдний артрит, анкілозивний спондиліт.

Спосіб застосування та дози. МЕЛБЕК призначають дорослим, приймативнутрішньо (перорально), під час їди, запиваючи невеликою кількістю рідини, 1раз на добу. При остеоартриті – 7,5 мг на добу, за необхідності дозу можна збільшитидо 15 мг на добу. При ревматопдному артритi та анкілозивному спондиліті застосовуютьу дозі 15 мг 1 раз на добу, залежно від терапевтичного ефекту дозу можназнизити до 7,5 мг 1 раз на добу.Для пацієнтів з високим ризиком розвитку побічних ефектів і тих, якимпроводять діаліз, початкова доза становить 7,5 мг 1 раз на добу.Максимальна добова доза мелоксикаму для дорослих становить 15 мг (2таблетки по 7,5 мг або 1 таблетка по 15 мг). Тривалість курсу лікування визначається індивідуально.

Побічна дія. Можливі болі в животі,запори, метеоризм, діарея; анемія, свербіж, запаморочення, головний біль,периферичні набряки.Рідко можуть спостерігатись транзиторне підвищенняпоказників функціональних печінкових проб (підвищення активності трансфераз абоконцентрації білірубіну в сироватці крові), езофагіт, пептична виразка абошлунково-кишкові кровотечі; лейкопенія і тромбоцитопенія; стоматит,кропив’янка, шум у вухах, сонливість; підвищення артеріального тиску, еритемаобличчя з відчуттям жару, тахікардія; зміна функціональних показників нирок(підвищення рівня креатиніну та/або сечовини у плазмі крові). При одночасномуприйомі ліків з потенційним негативним впливом на кістковий мозок (особливометотрексату) можливий розвиток панцитопенії.Дуже рідко – перфорація, гепатит, фотосенсибілізація,синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, напад астми, якавиникає внаслідок прийому ацетилсаліцилової кислоти, гостра ниркованедостатність, кон’юнктивіт, порушення зору, ангіоневротичний набряк,анафілактоїдні/анафілактичні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до лікарського засобу, а такождо інших нестероїдних протизапальних засобів, пептична виразка шлунка абодванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі, тяжка печінкова та ниркованедостатність.Лікарський засіб не призначають у періоди вагітності та годуваннягруддю, а також дітям і підліткам до 12 років.

Передозування. Передозування мелоксикаму виявляється в основному увигляді посилення побічних ефектів. У цьому разі промивають шлунок і здійснюютьсимптоматичне лікування. Холестирамін прискорює виведення мелоксикаму зшлунково-кишкового тракту. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. Необхідно сувороконтролювати прийом препарату пацієнтами з бронхіальною астмою в анамнезі.З обережністю призначають ослабленим пацієнтам, особам похилого віку,хворим із серцевою недостатністю, а також тим, які приймають антикоагулянти іантиагреганти. Як і інші нестероїдні протизапальні засоби, препарат МЕЛБЕК можеспорадично спричиняти інтерстиціальний нефрит, гломерулонефрит, некроз нирковихсосочків або нефротичний синдром. До таких ускладнень схильні пацієнти зхронічною нирковою недостатністю, після великих хірургічних операцій (щоспричинили гіповолемію), а також хворі на цироз печінки.У разі виникнення симптомів шлунково-кишкової кровотечі, шкірних змін,а також гінгівіту або кон’юнктивіту необхідно негайно припинити застосуваннялікарського засобу. Пацієнтам з незначними або помірно вираженими порушеннями функції нирок(кліренс креатиніну > 25 мл/хв) дозу лікарського засобу можна не знижувати.Вплив на здатність керувати транспортними засобами і рухомимимеханізмами, що потребують великої концентрації уваги.Немає даних щодо впливу лікарського засобу на здатність керуватитранспортом. У разі виникнення запаморочення або появи сонливості необхідновідмовитись від тих видів діяльності, що вимагають психомоторної активності.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. МЕЛБЕКможе зменшувати ефективність гіпотензивних засобів (бета-адреноблокаторів,інгібіторів АПФ).У жінок, які використовують внутрішньоматкову спіраль, одночаснезастосування препарату МЕЛБЕК може знизити її контрацептивну дію.Не слід одночасно застосовувати мелоксикам та інші нестероїдні протизапальнізасоби (особливо ацетилсаліцилову кислоту та ібупрофен), оскільки це можезбільшити ризик ульцерогенної дії та шлунково-кишкової кровотечі.Мелоксикам може посилювати ефект тиклопідину та гепарину, що підвищуєризик шлунково-кишкових кровотеч. Не рекомендоване комбіноване застосування з солями літію, враховуючизменшення виведення літію нирками під впливом нестероїдних протизапальнихзасобів, що може спричинити кумуляцію літію та прояв його токсичної дії.Не слід призначати мелоксикам одночасно з метотрексатом, враховуючиможливість посилення токсичної дії метотрексату на систему гемопоезу.Не рекомендовано застосовувати препарат разом з циклоспорином, оскількизростає ризик прояву нефротоксичної дії останнього.Можлива фармакокінетична взаємодія мелоксикаму та інших лікарськихзасобів на етапі метаболізму за рахунок їх впливу на СYP 2C9 і/або CYP 3A4. Приодночасному застосуванні не виявлено фармакокінетичної взаємодії препарату зантацидами, дигоксином і фуросемідом. Холестерамін прискорює виведеннямелоксикаму.Не можна виключати взаємодії лікарського засобу з пероральнимицукрознижувальними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності -3 роки
Переглядів: 2104 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я