А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ндап (Indap)

міжнародна та хімічна назви: індапамід,4-хлор-N-(2-метил-1-індолініл)-3-сульфамоїл-бензамід;

основні фізико-хімічні властивості: желатинові капсули з білою нижньою ісиньою верхньою половинами, вміст капсул - білий порошок;

склад

:1 капсула містить 2,5 мг індапаміду;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна гранульована,лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кремнію діоксидколоїдний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Нетіазидні діуретики з помірно вираженоюактивністю. Код АТС C03BA11.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Індап є діуретиком з помірною за силою дією,входить в групу нетіазидних сульфонамідів, має антигіпертензивну дію.Антигіпертензивний ефект виявляється при підвищеному артеріальному тиску.Індапамід знижує тонус гладеньких м’язів артерій, зменшує загальнийпериферичний опір судин. Має помірний салуретичний та діуретичний ефект, щопов’язано з блокадою реабсорбції іонів натрію, хлору, водню і, меншою мірою,іонів калію в проксимальних канальцях і кортикальному сегменті дистальногоканальця нефрона. В терапевтичних дозах практично не впливає на ліпідний тавуглеводний обмін; не порушує чутливість периферичних тканин до дії інсуліну. Фармакокінетика. При пероральному застосуванні Індап швидковсмоктується в кишечнику. Біодоступність препарату - 93%. Період напіввиведення- 16 годин. Препарат дуже повільно виводиться, головним чином нирками, восновному у вигляді метаболітів. Антигіпертензивний ефект розвивається протягомпершого тижня при систематичному прийомі препарату.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування та дози. Призначають по 2,5 мг (1 капсула) на добу(вранці). Максимальна добова доза – 2,5 мг (1 капсула). Капсули ковтають не розжовуючи, запивають водою.Можна застосовувати з іншими антигіпертензивнимизасобами, за винятком діуретичних. При недостатній ефективності лікування дозупрепарату Індап не слід підвищувати, краще доповнити терапію іншимантигіпертензивним засобом. При застосуванні більш високих доз індапамідуантигіпертензивна дія не підвищується, підвищується лише її салуретечний ефект.

Побічна дія. Більшість побічних явищ виникають при перевищеннідозування. В окремих випадках це нудота, запор, сухість у роті,запаморочення, стомлюваність, головний біль, парестезії. Побічні явища, якправило, зникають після зменшення дози препарату. У виняткових випадках може виникнути панкреатит. Особи, схильні до алергії, можуть скаржитись наалергічні реакції, такі як шкірні висипання, свербіж шкіри. У хворих на системний червоний вовчак може виникнутизагроза погіршення загального стану, поява плямисто-папульозного висипу нашкірі, пурпури. Може виникнути гіпокаліємія, гіпонатріємія тагіповолемія, яка призводить до дегідратації організму та ортостатичноїгіпотензії. Одночасна втрата іонів хлору може спричинити вторинний метаболічнийалкалоз. При застосуванні Індапу може спостерігатисязменшення виділення сечової кислоти з організму і загострення латентноїподагри. В окремих випадках можуть виникнути гематологічнізахворювання (тромбоцитопенія, лейкопенія, апластична анемія, гемолітичнаанемія). У виняткових випадках може розвинутись гіперкальціємія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до сульфаніламідів або добудь-якого допоміжного компонента препарату. Тяжкі форми недостатності функціїпечінки, енцефалопатія печінки. Вагітність, період годування груддю. Тяжкіформи недостатності функції нирок. Гіпокаліємія. Дитячий вік.

Передозування. При дуже триваломузастосуванні або приприйомі Індапу у великих дозах можуть виникнути електролітні порушення, такі якгіпонатріємія, гіпокаліємія і гіпохлоремічний алкалоз. Можливі такі клінічніпрояви, як нудота, блювання, гіпотензія, судоми, запаморочення, сонливість,поліурія, оліурія і навіть анурія (в результаті гіповолемії). Найпершим заходом при передозуванні є швидкевиведення препарату промиванням шлунка, застосування активованого вугілля занеобхідності з подальшим відновленням рівноваги води та електролітів улікувальному закладі, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Препарат може застосовуватись як монотерапіяабо в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами (з бета-блокаторами,блокаторами кальцієвих каналів, інгібіторами АПФ). При порушенні функції печінки тіазидові діуретикиможуть спричинити печінкову енцефалопатію. У такому випадку діуретики сліднегайно відмінити.Рівень натрію в плазмі Концентрацію натрію в плазмі слід визначити передпочатком лікування, а потім контролювати її зміни через регулярні проміжкичасу. Лікування із застосуванням діуретиків може супроводжуватисьгіпонатріємією, іноді із серйозними наслідками, при цьому зниження концентраціїнатрію в крові у початковій стадії може мати асимптоматичний характер. Томурекомендується регулярно контролювати плазматичний рівень натрію, особливо упацієнтів похилого віку і у хворих на цироз печінки.Рівень калію в плазміТривале застосування тіазидових і подібних до нихдіуретиків пов’язано з ризикомзменшення концентрації калію в плазмі і розвитку гіпокаліємії. Це особливо стосуєтьсяосіб похилого віку, хворих, які одночасно приймають інші ліки, хворих зциротичним асцитом, що супроводжується набряками, виснажених хворих і пацієнтівіз захворюваннями коронарних судин і дисфункцією серця, тобто схильних досерцевої аритмії. Гіпокаліємія може спричинити тяжкі аримії, у тому числі ісмертельно небезпечну шлуночкову тахікардію (torsade de pointe). У зв'язку з вищезазначеним необхідно якнайчастішеконтролювати рівень концентрації калію в плазмі та запобігти виникненнюгіпокаліємії.Рівень кальцію в плазміТіазидові та подібні до них діуретики можуть знизитивиділення кальцію із сечею, що може призвести до незначного тимчасовогопідвищення концентрації кальцію в плазмі. Гіперкальціємія може бути такожнаслідком не виявленого раніше гіперпаратиреозу. У такому випадку лікуванняслід призупинити і провести обстеження функціїї паращитовидних залоз. Рівень глюкози в кровіУ хворих на цукровий діабет, особливо за наявностігіпокаліємії, необхідно контролювати рівень глюкози в крові.Рівень сечової кислотиУ хворих з підвищеною концентрацією сечової кислотиможливі напади подагри, тому дозу препарату слід контролювати залежно відрівняоказників сечової кислоти в плазмі. Тіазидові та подібні до них діуретики максимальноефективні лише при нормальній або мінімально зниженій функції нирок (рівенькреатиніну в плазмі менше 25 мг/л, тобто 20 мікромоль/л у дорослих).У дегідратованих хворих є ризик виникнення гостроїниркової недостатності, тому на початку лікування хворому необхідно випивативелику кількість рідини. Гіповолемія, спричинена втратою води і натрію, прилікуванні діуретиками знижує гломерулярну фільтрацію, що інколи супроводжуєтьсяпідвищенням рівня сечовини і креатиніну в плазмі. У пацієнтів з нормальноюфункцією нирок така тимчасова ниркова недостатність звичайно не призводить досерйозних наслідків, проте її виникнення значною мірою може посилити наявнуниркову недостатність.Індапамід може давати позитивну реакцію на допінговітести.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. - Одночасне застосування Індапу та антикоагулянтів(похідних кумарину) знижує дію антикоагулянтів.- Гіпотензивний ефект посилюється при одночасномуприйомі з іншими антигіпертензивними препаратами.- Одночасне застосування Індапу із серцевимиглікозидами і кортикостероїдами підвищує ризик виникнення гіпокаліємії. - Можливо посилення гіпокаліємії при одночасномуприйомі Індапу з терфенадином. - При одночасному прийомі з антиаритмічнимипрепаратами класу 1а (хінідин, дизопірамід) і класу ІІІ (аміодарон, бретелій,соталол) виникає ризик аритмогенної дії на фоні гіпокаліємії та подовженняінтервалу QT. - Нестероїдні протизапальні засоби та високі дозисаліцилатів можуть знизити антигіпертензивний ефект індапаміду. - Інгібітори АПФ на початку лікування приодночасному дефіциті натрію підвищують ризик раптової гіпотензії або гостроїниркової недостатності. - При прийомі метформіну виникає загрозавиникнення лактат-ацидозу, пов’язаного з можливою недостатністю функції нирок.Не рекомендовано призначати метформін, коли рівень креатиніну перевищує 15 мг/лу чоловіків і 12 мг/л - у жінок. - Високі дози йодованих контрастних речовин укомбінації з індапамідом і при одночасній дегідратції підвищують ризик гостроїниркової недостатності. - Іміпрамінові (трициклічні) антидепресанти танейролептики підвищують антигіпертензивний ефект і ризик ортостатичноїгіпотензії. - Не рекомендується застосовувати одночасно Індап іпрепарати літію через ризик розвитку токсичного ефекту літію на фоні зниження йогониркового кліренсу. - При прийомі солей кальцію виникає загрозавиникнення гіперкальціємії. - Циклоспорин призводить до ризику підвищення рівнякреатиніну в плазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому темному місці притемпературі 15-25 0С. Термін придатності- 3 роки
Переглядів: 837 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я