А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Болінєт (Bolinet)

міжнародна та хімічна назви: ibuprofen; d,1-2-(4-ізобутилфеніл)-пропіонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: плоскі білі таблетки зі скошеними краями, розчиняютьсяу воді з шипучою реакцією;

склад: 1 таблетка містить 200 мг ібупрофену;допоміжні речовини: натрію докузат, повідон,альфа-токоферол, натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, натріюсахаринат, лактоза безводна, тримагнію дицитрат безводний, кремній колоїднийгідрофобний, ароматизатор лимонний природний.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група.Нестероїдні протизапальні засоби. Код АТС М01А Е01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Має протизапальну, аналгетичну, жарознижувальну дію,а також протягом короткого часу знижує агрегацію тромбоцитів. Усіфармакологічні властивості ібупрофену обумовлені його здатністю пригнічуватибіосинтез простагландинів. Антипіретичний ефект обумовлений впливом нагіпоталамус.Фармакокінетика.Максимальна концентрація в крові досягаєтьсяприблизно через 90 хв після прийому ібупрофену. При наступному застосуванні удорослих максимальна концентрація в крові досягається пропорційно прийнятійдозі. Фармакокінетика ібупрофену має лінійну залежність від терапевтичної дози.Їжа уповільнює абсорбцію препарату. Період напіввиведення становить приблизно 2год. 99 % ібупрофену зв’язується з білками плазми крові. У синовіальній рідиніпостійна концентрація ібупрофену зберігається протягом 2-8 год післяодноразового перорального вживання.У матерів, які годують груддю, при застосуванніібупрофену по 400 мг кожні 6 годин з грудним молоком виділяється не більше 1 мгпрепарату на добу. 90 % ібупрофену метаболізується (головним чином - зарахунок утворення сполук із глюкуроновою кислотою) й у неактивній формівиводиться з організму, 10 % виводиться в незміненому вигляді. Препаратвиводиться переважно із сечею.Фармакокінетика ібупрофену майже не змінюється улітніх пацієнтів, а також у хворих з нирковою та печінковою недостатністю.Однак клінічні дослідження показують, що для таких хворих немає потреби успеціальній корекції доз.

Показання для застосування.Біль різного походження легкої та середньої інтенсивності(головний біль, біль у м’язах та суглобах, різноманітні невралгії, зубний біль,біль під час менструацій).Підвищена температура при грипі, застудних та іншихінфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози.Препарат призначений для дорослих та підлітків,віком від 12 років. Максимальна добова доза становить 1200 мг (не більше 6таблеток на добу). Зазвичай приймають 1 або 2 таблетки 2-3 рази на день. Безпосередньо перед прийомом таблетку (таблетки)розчиняють у склянці води. Бажано приймати під час їжі. Інтервал між окремими прийомами препарату має бутине менше 6 год.Якщо після приймання препарату ознаки поліпшеннявідсутні (понад 3 дні зберігається підвищена температура тіла і понад 5 днів –больовий синдром) або навіть з’явилися нові симптоми захворювання, лікуванняслід припинити.

Побічна дія.Зазвичай препарат добре переноситься, не спричиняєподразнення слизової оболонки шлунка. Однак при тривалому прийомі більше 1200мг на добу не виключена можливість виникнення побічних ефектів, серед якихзустрічаються такі:шлунково-кишкові розлади (печія, нудота, блювання,метеоризм, біль, ульцерогенна дія, кровотеча, підвищення активності печінковихферментів);шкірні прояви (подразнення, набряк, кропив’янка);алергічні реакції (у пацієнтів, які мають алергію наацетилсаліцилову кислоту або інші нестероїдні протизапальні засоби, можливийрозвиток нападу бронхіальної астми або виникнення набряку Квінке);загальні прояви (запаморочення, головний біль,гематурія та інші).

Протипоказання.Підвищена чутливість до ібупрофену або іншихкомпонентів препарату, або до інших нестероїдних протизапальних препаратів.Останній триместр вагітності.Годування груддю (оскільки препарат потрапляє вгрудне молоко).Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки устадії загострення.Тяжкі порушення функцій нирок або печінки.Червоний системний вовчак.Бронхіальна астма.Ураження зорового нерву.Вік дитини до 12 років.

Передозування.Ознаками передозування можуть стати такі явища, якбіль у шлунку, нудота, блювання, пронос. У разі передозування слід негайноприпинити прийом препарату та звернутися до лікаря. Хворих госпіталізують,специфічного антидоту до ібупрофену не існує, промивають шлунок, даютьадсорбенти (активоване вугілля), призначають симптоматичне лікування.

Особливості застосування.Не слід застосовуватипрепарат водночас із іншими нестероїдними протизапальними лікарськими засобами.Перед початком курсунеобхідно виключити наявність таких захворювань, як:бронхіальна астма, щопов’язана з хронічним ринітом, синуситом та поліпами в носі (ібупрофен можевикликати напад астми);лікування антикоагулянтами(ібупрофен може викликати серйозні шлунково-кишкові розлади);розлади травлення (виразкашлунку та дванадцятипалої кишки, шлункові кровотечі, грижі);порушення функції нирок абопечінки;порушення слуху.Вагітність. У разі потреби лікар можепризначити прийом препарату у перші п’ять місяців вагітності. Препарат не можнаприймати, починаючи з шостого місяця вагітності, тому що навіть приодноразовому застосуванні він може вплинути на здоров’я майбутньої дитини,зокрема на судинну систему і функцію нирок.Однак гінеколог, керуючись певними критеріями, можепризначити препарат. У таких випадках слід ретельно дотримуватись усіх наданихінструкцій щодо правильного застосування препарату.Лактація. Ібупрофен проникає у грудне молоко, томуне слід застосовувати препарат у період годування груддю.Хворим, які дотримуються безсольової абонизькосольової дієти, слід пам’ятати, що кожна таблетка препарату містить 150мг натрію, і брати до уваги це, розраховуючи добове вживання солі.Хворим на цукровий діабет або хворим, якідотримуються дієти зі зниженим вмістом цукру, слід пам’ятати, що кожна таблеткапрепарату містить 1,4 г лактози, що треба мати на увазі, розраховуючи щоденненадходження цукру в організм. Якщо випадково не була прийнята чергова разова дозапрепарату, не слід у наступний прийом її збільшувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Щоб уникнути небажаних ефектів, перед прийманнямпрепарату слід з’ясувати можливість прийому пацієнтом таких лікарських засобів,як:інши нестероїдні протизапальні засобі;антикоагулянти для перорального застосування;гепарин для ін’єкцій;літій;метотрексат (більше 15 мг на тиждень);тиклопідин;диуретики;інгібітори ангіотензин-перетворюючого фермету таінгібітори ангіотензину ІІ.Умови татермін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці.Зберігати в сухому місці при температурі не вище 25 оС.Термін придатності – 5 років
Переглядів: 780 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я